Společnost Notion Labs stojící za softwarovou platformou pro spolupráci Notion (Wikipedia) oficiálně představila (YouTube) poštovního klienta Notion Mail. Aktuálně funguje pouze nad Gmailem.
Byla vydána nová verze 9.12 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Ubuntu 25.10 bude (𝕏) Questing Quokka (pátrající klokan quokka).
Ubisoft uvolnil zdrojové kódy softwaru Chroma pro simulaci barvosleposti pro vývojáře počítačových her. K dispozici jsou na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Defold (Wikipedie) je multiplatformní herní engine. Nejnovější verze je 1.10.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Licence vychází z licence Apache 2.0.
Správa služeb hlavního města Prahy se potýká s následky kyberútoku. Hackerská skupina začala zveřejňovat na internetu některé z ukradených materiálů a vyzvala organizaci k vyjednávání. Ta zatím podrobnosti k případu sdělovat nechce. Případem se zabývá policie i Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
OCCT je oficiálně k dispozici na Linuxu (YouTube). Jedná se o proprietární software pro zátěžové testování a monitorování hardwaru.
Společnost OpenAI představila AI modely o3 a o4-mini (𝕏).
Canonical vydal Ubuntu 25.04 Plucky Puffin. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Jedná se o průběžné vydání s podporou 9 měsíců, tj. do ledna 2026.
Řešení dotazu:
-L
a -D
. Pokud je blokované i SSH (ano, i takovou školní síť už jsem viděl), tak tuneluj přes HTTP nebo DNS.
on totiz tomu taky moc nerozumiSituácia kedy admin netuší čo robí, je na ... pováženou. S tým treba niečo spraviť. Buď najať človeka čo to vie, alebo tomu venovať veľa času. Nie len tak, že sem tam, "keď bude čas", tak sa do niečoho pozriem (pretože to nakoniec skončí tak, že "ten čas" nikdy nebude), ale systematicky a plánovito.
ale osobne vubec netusim co to je squidsquid je často používaný proxy server. Teda stroj, ktorý preberá požiadavky od klientov (napr. chcem stránku XY), pošle ju ako svoju vlastnú požiadavku a odpoveď, ktorú na svoju požiadavku dostane, pošle naspäť klientovy, ktorý ju pôvodne chcel.
aclACL je Access Control List je spôsob popísania prístupových práv. Squid umožňuje aplikovať ACL na požiadavky, ktoré cez neho tečú.
acl muzevsude src 192.168.1.2/255.255.255.255 http_access allow muzevsudeNN
acl
určíte jakési skupiny (třeba „požadavky na facebook.com“ nebo „požadavky z IP adresy 192.168.0.1“), a následně pomocí http_access
řeknete, zda daná sada skupin někam má nebo nemá přístup.
Ve vašem případě asi někde v konfiguraci bude přístup na nějaké domény zakázán nějak takhle:
acl zakazane_servery dstdomain .facebook.com .seznam.cz http_access deny zakazane_serveryMělo by stačit to rozšířit na
acl zakazane_servery dstdomain .facebook.com .seznam.cz acl privilegovany_uzivatel src 192.168.0.1 (vaše IP adresa) http_access allow privilegovany_uzivatel http_access deny zakazane_serveryPravidla se vyhodnocují v zadaném pořadí, první vyhrává. Pokud stačí identifikace podle zdrojové IP adresy, mělo by to takhle nějak fungovat.
Tiskni
Sdílej: