V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Česko se mi nastaví automaticky, dokonce při výběru nejlepšího zdroje se mi přednastaví samo. Samozřejmě mi to dělá na českých zdrojích. Zkoušel jsem i některé zahraniční, ty to dělají také.
Myslím si, že je to buď chyba Ubuntu 10.10, neboť 10.04 mi to zhruba před měsícem nedělala, nebo je to chyba zdrojů. Proto se ptám právě zde, jestli to někomu dělá také.
DVD jsem nenašel, instaloval jsem to z CD.
Kontrolní souček jsem kontroloval ten seděl.
Pokud při instalaci nepovolím internetové připojení, pak instalace proběhne velmi rychle. Nainstalované Ubuntu, ale není česky (jenom minimum), a spousta toho chybí. Zbytek by se měl stáhnout, ale opět to dělá to co tady píšu. Začne to stahovat plnou rychlostí a pak rychlost poklesne na úplně směšnou rychlost. Ta rychlost se už nezvýší. Musím dát ukončit aktualizaci. A začít znovu. Zase to začne normální rychlostí a vzápětí rychlost spadne.
Myslím, že tohle není normální.
Pokud zkusím wget-em stáhnout cokoliv, třeba 4.3GB ISO, tak se to stáhne úplně normálně, bez jakéhokoliv přerušení.
Pokud si nainstaluji Mandrivu 2010.0 tak ta mi funguje taky normálně. Aktualizace jdou stahovat beze ztráty rychlosti.
Staré Ubuntu 10.04 mi to myslím nedělalo, ale teď jsem jej neinstaloval. Nové Ubuntu 10.10 mi blbne takhle při stahování z repozitářů, ale ne při stahování wgetem.
Lubuntu jsem instaloval 3x a ani jednou se nedokončila instalace, prostě během instalace přestal blikat HD a CD a nastalo ticho. Bez jakékoliv hlášky. Mrtvá klávesnice, ani numlock nefungoval, jenom černá obrazovka a šipkou myši šlo pohybovat po obrazovce.
Zkusil jsem novou Mandrivu a připadalo mi, že má taky tendence ke ztrátě datového toku (někdy). Možná to bude dělat kernel.
Tiskni
Sdílej: