Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
Česko se mi nastaví automaticky, dokonce při výběru nejlepšího zdroje se mi přednastaví samo. Samozřejmě mi to dělá na českých zdrojích. Zkoušel jsem i některé zahraniční, ty to dělají také.
Myslím si, že je to buď chyba Ubuntu 10.10, neboť 10.04 mi to zhruba před měsícem nedělala, nebo je to chyba zdrojů. Proto se ptám právě zde, jestli to někomu dělá také.
DVD jsem nenašel, instaloval jsem to z CD.
Kontrolní souček jsem kontroloval ten seděl.
Pokud při instalaci nepovolím internetové připojení, pak instalace proběhne velmi rychle. Nainstalované Ubuntu, ale není česky (jenom minimum), a spousta toho chybí. Zbytek by se měl stáhnout, ale opět to dělá to co tady píšu. Začne to stahovat plnou rychlostí a pak rychlost poklesne na úplně směšnou rychlost. Ta rychlost se už nezvýší. Musím dát ukončit aktualizaci. A začít znovu. Zase to začne normální rychlostí a vzápětí rychlost spadne.
Myslím, že tohle není normální.
Pokud zkusím wget-em stáhnout cokoliv, třeba 4.3GB ISO, tak se to stáhne úplně normálně, bez jakéhokoliv přerušení.
Pokud si nainstaluji Mandrivu 2010.0 tak ta mi funguje taky normálně. Aktualizace jdou stahovat beze ztráty rychlosti.
Staré Ubuntu 10.04 mi to myslím nedělalo, ale teď jsem jej neinstaloval. Nové Ubuntu 10.10 mi blbne takhle při stahování z repozitářů, ale ne při stahování wgetem.
Lubuntu jsem instaloval 3x a ani jednou se nedokončila instalace, prostě během instalace přestal blikat HD a CD a nastalo ticho. Bez jakékoliv hlášky. Mrtvá klávesnice, ani numlock nefungoval, jenom černá obrazovka a šipkou myši šlo pohybovat po obrazovce.
Zkusil jsem novou Mandrivu a připadalo mi, že má taky tendence ke ztrátě datového toku (někdy). Možná to bude dělat kernel.
Tiskni
Sdílej: