Probíhá hlasování o používání LLM při vývoji Debianu. Vývojáři Debianu mají na výběr 9 možností (návrhy A až H a žádný z nich).
Omarchy je linuxová distribuce s dlaždicovým správcem oken Hyprland. Založena je na Arch Linuxu. Vydána byla v nové major verzi 4.0.0 - The Quattro Release. Videopředstavení na YouTube. Celý desktop shell byl přepsán do Quickshellu. Přidána byla podpora pluginů.
Francouzská Ústavní rada zamítla zákaz používání sociálních sítí dětem mladším 15 let. Francouzská obdoba ústavního soudu uvedla, že opatření představuje nepřiměřený zásah do svobody projevu. Francouzský parlament zákaz schválil na konci července, začít platit měl od září. Šlo o první zákaz sociálních sítí pro děti v Evropě. Členové Ústavní rady se domnívají, že ustanovení „představuje zásah, který není přiměřený, nezbytný ani
… více »Open-source trackball Ploopy Adept má novou verzi nazvanou A+. Stále jde o symetrický desktopový trackball s šasi z 3D tiskárny a firmwarem QMK. Novinkami jsou dvojice tlačítek, jimiž půjde také otáčet, a volitelná opěrka ruky. Funkcionalita firmwaru je rozšířena o gesta, vrstvy a možnost konfigurace za běhu. Schémata a kód jsou jako obvykle na GitHubu. A+ půjde předobjednat za 99 CAD (bez dopravy a cla/DPH).
Prusa Research představil nové modely svých 3D tiskáren: Prusa XL+, CORE One+ (Gen 2) a CORE One L+.
Crown je multiplatformní open source herní engine. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT a GPLv3+. Byla vydána nová verze 0.64. Vyzkoušet lze online demo.
NVIDIA na konci ledna vydala v beta verzi nativního linuxového klienta své cloudové herní služby GeForce NOW. Včera oznámila ukončení beta verze a oficiální podporu Linuxu.
Byla vydána nová verze 3.5.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 33 zranitelností.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 31 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Firma IBM uvedla svůj první mikropočítač Personal Computer před 45 lety, v srpnu 1981. Základní konfigurace modelu 5150 za 1 565 tehdejších dolarů obsahovala desktop s Intel 8088 a 16KB RAM, Color Graphics Adapter a klávesnici. Právě klávesnice Model F/XT vybavené kapacitními spínači, vlivné a s převodníkem dodnes použitelné, připomíná sběratelský web Admiral Shark's Keyboards.
Zdravim
snažím se rozchodit monitoring z lm-sensors přes net-snmp, ale nějak se mi nedaří a už si nevím rady, několik hodiny jsem googloval a nic kloudného mi nepomohlo.
Sensors mi fungují viz:
coretemp-isa-0000
Adapter: ISA adapter
Core 0: +34.0°C (crit = +100.0°C)
coretemp-isa-0002
Adapter: ISA adapter
Core 1: +33.0°C (crit = +100.0°C)
w83627thf-isa-0290
Adapter: ISA adapter
VCore: +1.14 V (min = +0.77 V, max = +1.23 V)
+5V: +4.93 V (min = +4.75 V, max = +5.25 V)
+12V: +11.65 V (min = +10.81 V, max = +13.22 V)
V5SB: +4.89 V (min = +4.76 V, max = +5.24 V)
+3.3V: +3.28 V (min = +2.40 V, max = +3.60 V)
CASE Fan: 2410 RPM (min = 664 RPM, div = 8)
M/B Temp: +54.0°C (high = +60.0°C, hyst = +56.0°C) sensor = thermistor
CPU Temp: +38.5°C (high = +80.0°C, hyst = +75.0°C) sensor = diode
beep_enable:disabled
když zkusím:
:~$ snmpwalk -v 2c -c public -m ALL localhost lmSensors
LM-SENSORS-MIB::lmVoltSensorsIndex.1 = INTEGER: 0
LM-SENSORS-MIB::lmVoltSensorsIndex.2 = INTEGER: 1
LM-SENSORS-MIB::lmVoltSensorsIndex.3 = INTEGER: 2
LM-SENSORS-MIB::lmVoltSensorsIndex.4 = INTEGER: 3
LM-SENSORS-MIB::lmVoltSensorsDevice.1 = STRING: VCore
LM-SENSORS-MIB::lmVoltSensorsDevice.2 = STRING: VCore
LM-SENSORS-MIB::lmVoltSensorsDevice.3 = STRING: VCore
LM-SENSORS-MIB::lmVoltSensorsDevice.4 = STRING: VCore
LM-SENSORS-MIB::lmVoltSensorsValue.1 = Gauge32: 1151
LM-SENSORS-MIB::lmVoltSensorsValue.2 = Gauge32: 768
LM-SENSORS-MIB::lmVoltSensorsValue.3 = Gauge32: 1231
LM-SENSORS-MIB::lmVoltSensorsValue.4 = Gauge32: 0
LM-SENSORS-MIB::lmMiscSensorsIndex.1 = INTEGER: 0
LM-SENSORS-MIB::lmMiscSensorsIndex.2 = INTEGER: 1
LM-SENSORS-MIB::lmMiscSensorsIndex.3 = INTEGER: 2
LM-SENSORS-MIB::lmMiscSensorsIndex.4 = INTEGER: 3
LM-SENSORS-MIB::lmMiscSensorsIndex.5 = INTEGER: 4
LM-SENSORS-MIB::lmMiscSensorsIndex.6 = INTEGER: 5
LM-SENSORS-MIB::lmMiscSensorsDevice.1 = STRING: Core 0
LM-SENSORS-MIB::lmMiscSensorsDevice.2 = STRING: Core 0
LM-SENSORS-MIB::lmMiscSensorsDevice.3 = STRING: Core 0
LM-SENSORS-MIB::lmMiscSensorsDevice.4 = STRING: Core 1
LM-SENSORS-MIB::lmMiscSensorsDevice.5 = STRING: Core 1
LM-SENSORS-MIB::lmMiscSensorsDevice.6 = STRING: Core 1
LM-SENSORS-MIB::lmMiscSensorsValue.1 = Gauge32: 34000
LM-SENSORS-MIB::lmMiscSensorsValue.2 = Gauge32: 100000
LM-SENSORS-MIB::lmMiscSensorsValue.3 = Gauge32: 0
LM-SENSORS-MIB::lmMiscSensorsValue.4 = Gauge32: 33000
LM-SENSORS-MIB::lmMiscSensorsValue.5 = Gauge32: 100000
LM-SENSORS-MIB::lmMiscSensorsValue.6 = Gauge32: 0
Mám tam jen teploty jader a ty jestě nesouhlasí, už jsem to zkoušel přeinstalovat a stále nic...
výpis snmpd.conf:
com2sec readonly default public
group MyROSystem v1 paranoid
group MyROSystem v2c paranoid
group MyROSystem usm paranoid
group MyROGroup v1 readonly
group MyROGroup v2c readonly
group MyROGroup usm readonly
group MyRWGroup v1 readwrite
group MyRWGroup v2c readwrite
group MyRWGroup usm readwrite
view all included .1 80
view system included .1.3.6.1.2.1.1
access MyROSystem "" any noauth exact system none none
access MyROGroup "" any noauth exact all none none
access MyRWGroup "" any noauth exact all all none
syslocation xxx
syscontact xxxxxxx
Používám Ubuntu server 10.04 LTS,
NET-SNMP version 5.4.2.1
lm-sensors version 1:3.1.2-2
Prosím, co mám udělat aby mi to dalo korektní hodnoty?
Předem díky za odpověď.
Tiskni
Sdílej: