abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 15:00 | Nová verze

    Všem vše nejlepší do nového roku 2026.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 13:33 | Zajímavý software

    Crown je multiplatformní open source herní engine. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT a GPLv3+. Byla vydána nová verze 0.60. Vyzkoušet lze online demo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:11 | Zajímavý článek

    Daniel Stenberg na svém blogu informuje, že po strncpy() byla ze zdrojových kódů curlu odstraněna také všechna volání funkce strcpy(). Funkci strcpy() nahradili vlastní funkcí curlx_strcopy().

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 03:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 25.12.30 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.12. 18:55 | IT novinky

    Společnost Valve publikovala přehled To nej roku 2025 ve službě Steam aneb ohlédnutí za nejprodávanějšími, nejhranějšími a dalšími nej hrami roku 2025.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.12. 16:11 | Komunita

    Byly publikovány výsledky průzkumu mezi uživateli Blenderu uskutečněného v říjnu a listopadu 2025. Zúčastnilo se více než 5000 uživatelů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.12. 03:33 | Bezpečnostní upozornění

    V dokumentově orientované databázi MongoDB byla nalezena a v upstreamu již opravena kritická bezpečností chyba CVE-2025-14847 aneb MongoBleed.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.12. 23:11 | IT novinky

    Při úklidu na Utažské univerzitě se ve skladovacích prostorách náhodou podařilo nalézt magnetickou pásku s kopií Unixu V4. Páska byla zaslána do počítačového muzea, kde se z pásky úspěšně podařilo extrahovat data a Unix spustit. Je to patrně jediný známý dochovaný exemplář tohoto 52 let starého Unixu, prvního vůbec programovaného v jazyce C.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 14
    29.12. 15:55 | Komunita

    FFmpeg nechal kvůli porušení autorských práv odstranit z GitHubu jeden z repozitářů patřících čínské technologické firmě Rockchip. Důvodem bylo porušení LGPL ze strany Rockchipu. Rockchip byl FFmpegem na porušování LGPL upozorněn již téměř před dvěma roky.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 7
    29.12. 15:44 | Zajímavý software

    K dispozici je nový CLI nástroj witr sloužící k analýze běžících procesů. Název je zkratkou slov why-is-this-running, 'proč tohle běží'. Klade si za cíl v 'jediném, lidsky čitelném, výstupu vysvětlit odkud daný spuštěný proces pochází, jak byl spuštěn a jaký řetězec systémů je zodpovědný za to, že tento proces právě teď běží'. Witr je napsán v jazyce Go.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 1
    Kdo vám letos nadělí dárek?
     (29%)
     (1%)
     (28%)
     (1%)
     (1%)
     (1%)
     (10%)
     (10%)
     (18%)
    Celkem 224 hlasů
     Komentářů: 22, poslední včera 15:34
    Rozcestník

    Dotaz: Lze spojit ADSL download + wifi upload? a mit tak kvalitnejsi pripojeni.

    6.11.2010 23:00 gintous
    Lze spojit ADSL download + wifi upload? a mit tak kvalitnejsi pripojeni.
    Přečteno: 321×
    Ahoj, sdílím své ADSL s asi 6 lidma ale docela mě zlobí občasné deelaye a výpadky. Vysvětluji si to větším trafficem (když surfí více uživatelů najednou) a pomalým uploadem, který je u adsl docela mizerný. Mám linku ADSL 8Mbit/512Kbits.

    Uvažoval jsem, že bych přikoupil další konektivitu od wifi providera. 8Mbit 1:1 Vygooglil jsem, že není možné spojit 2 konektivity tak abych měl = 16/8 D/U Mbit

    Lze tedy alespon spojit Download(ADSL) + Upload(wifi)? Lze koupit od wifi providera pouze Uploadovací linku?

    Všem díky za odpověď G.

    Odpovědi

    7.11.2010 09:32 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Lze spojit ADSL download + wifi upload? a mit tak kvalitnejsi pripojeni.
    Musíte pro to mít podporu někde „venku“. U satelitního připojení (satelit je jen download, upload je řešen jinak) se o to postará přímo ISP, tady byste se o to musel postarat sám. Musel byste mít někde na internetu počítač, ze kterého by byla navazovaná skutečná spojení, a k tomuto počítači byste vedl dva tunely, jeden přes ADSL a jeden přes WiFi. Svůj počítač byste si pak nastavil tak, aby pro jinou komunikaci, než komunikaci s tímto počítačem, používal tunel. Pokud byste chtěl download a upload opravdu striktně oddělit, bylo by pro tunelování potřeba použít UDP. V tomto případě byste mohl ty dvě konektivity i spojit a část downloadu posílat přes ADSL a část přes WiFi. Nevím ale o tom, že by něco podobného už bylo hotové – i když všechny potřebné technologie k tomu Linux má.

    Ale hlavně si myslím, že takovéhle řešení je pro váš případ nesmyslné. Máte agregované ADSL asi 50:1 8 Mbit/s, vy sám to ještě sdílíte s dalšími 6 uživateli – nebylo by jednodušší přikoupit třeba druhou ADSL linku a rozdělit to na 3 a 3? Nebo to přivést do jednoho routeru (na vaší straně) a tam zahajovat spojení na střídačku přes jedno a druhé spojení, aby se používala zhruba stejně.
    7.11.2010 10:18 RYU.cz | skóre: 16 | Vsetín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Lze spojit ADSL download + wifi upload? a mit tak kvalitnejsi pripojeni.
    8Mb 1:1 by melo pri dobre agregaci stacit pro 10 lidi, je otazkou pokud jsou to sami stahovaci, tak je jasne ze ne ... Mozna se uplne vykaslat na ADSL a poridit treba 16(d):8(u), a nebo uplnou symetriku ... pak se uz nemusite starat o tunelovani a jine veci.
    Linux is like a teepee - no windows, no gates, apache inside. | RYU.cz
    7.11.2010 11:33 tuxmartin | skóre: 39 | blog: tuxmartin | Jicin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Lze spojit ADSL download + wifi upload? a mit tak kvalitnejsi pripojeni.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.