abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 03:00 | Nová verze

    Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.1 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.2. Podrobný přehled novinek a vylepšení na Linux Kernel Newbies nebo LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:55 | Komunita

    Debian dnes slaví 33 let. Ian Murdock oznámil vydání "Debian Linux Release" 16. srpna 1993.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 04:22 | Komunita

    Probíhá hlasování o používání LLM při vývoji Debianu. Vývojáři Debianu mají na výběr 9 možností (návrhy A až H a žádný z nich).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:22 | Nová verze

    Omarchy je linuxová distribuce s dlaždicovým správcem oken Hyprland. Založena je na Arch Linuxu. Vydána byla v nové major verzi 4.0.0 - The Quattro Release. Videopředstavení na YouTube. Celý desktop shell byl přepsán do Quickshellu. Přidána byla podpora pluginů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    15.8. 13:33 | IT novinky

    Francouzská Ústavní rada zamítla zákaz používání sociálních sítí dětem mladším 15 let. Francouzská obdoba ústavního soudu uvedla, že opatření představuje nepřiměřený zásah do svobody projevu. Francouzský parlament zákaz schválil na konci července, začít platit měl od září. Šlo o první zákaz sociálních sítí pro děti v Evropě. Členové Ústavní rady se domnívají, že ustanovení „představuje zásah, který není přiměřený, nezbytný ani

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    14.8. 16:33 | Zajímavý projekt

    Open-source trackball Ploopy Adept má novou verzi nazvanou A+. Stále jde o symetrický desktopový trackball s šasi z 3D tiskárny a firmwarem QMK. Novinkami jsou dvojice tlačítek, jimiž půjde také otáčet, a volitelná opěrka ruky. Funkcionalita firmwaru je rozšířena o gesta, vrstvy a možnost konfigurace za běhu. Schémata a kód jsou jako obvykle na GitHubu. A+ půjde předobjednat za 99 CAD (bez dopravy a cla/DPH).

    |🇵🇸 | Komentářů: 3
    14.8. 14:33 | IT novinky

    Prusa Research představil nové modely svých 3D tiskáren: Prusa XL+, CORE One+ (Gen 2) a CORE One L+.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    14.8. 13:33 | Nová verze

    Crown je multiplatformní open source herní engine. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT a GPLv3+. Byla vydána nová verze 0.64. Vyzkoušet lze online demo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.8. 03:44 | Nová verze

    NVIDIA na konci ledna vydala v beta verzi nativního linuxového klienta své cloudové herní služby GeForce NOW. Včera oznámila ukončení beta verze a oficiální podporu Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.8. 02:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.5.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 33 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (6%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (22%)
    Celkem 2402 hlasů
     Komentářů: 31, poslední 13.8. 00:27
    Rozcestník


    Dotaz: OpenSuse, Nvidia - rozsypany obraz(skoro pořád)

    27.11.2010 13:07 Jakub C. Gelion | skóre: 1
    OpenSuse, Nvidia - rozsypany obraz(skoro pořád)
    Přečteno: 464×
    Příloha:
    Dobrý den, potřeboval bych poradit s nastalým problémem. Nainstaloval jsem si OpenSuse 11.3 na nový stroj AMD Phenom X4 + ASUS M4A87TD EVO + Nvidia GeForce GT 220. Úžasně rychlý stroj. Bouhužel už od začátku mělo KDE (i s ovladačem nouveau) problém s překreslováním obrazovky. Prostě občas se rozházely písma a ikony (viz příloha) a změnily se v čárky. Pokud se to stalo občas šel monitor obnovit přepnutím do console (ctrl+alt+F1) a zpět. Po instalaci driverů od Nvidie se situce ještě zhoršila a teď co jsem nainstaloval poslední verzi driveru od Nvidie (260.19.21) se stala situace kritickou. K rozhazování dochází skoro pořád a pracovat se už nedá. Bohužel v Yastu už původní ovladače nejsou nabízeny.

    Bohužel ani na Googlu jsem nenarazil na nic relevantního. Hlavně asi proto, ža nevím jak položit správně dotaz, jak popsat nastalý nežádoucí efekt na obrazovce. Jediné co se týče stejného problému jsem nalezl na tomto fóru ale i tam to je bez řešení. Arch linux, Nvidia - rozsypany obraz(obcas)

    Jediné co jsem k tomuto problému zatím zjistil je:

    1) Problém není způsobený přehříváním karty (max 45C)

    2) Při vzniku záseku není nikde emitován žádný error log

    3) Některé zapnuté aplikaci rapidně zvyšují výskyt záseku (třeba notecase)

    4) Na problém nema vliv zapnutí/vypnutí kompozitních efektů

    Budu vděčný za jakoukoliv radu, protože už opravdu nevím jak dál. Počítač blbne - práce stojí.

    Děkuji Jakub C. Gelion

    Odpovědi

    27.11.2010 13:50 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenSuse, Nvidia - rozsypany obraz(skoro pořád)
    A je ten stroj po HW v pořádku?

    Co memtest ? Co překlad jádra bez problémů?
    27.11.2010 14:58 Jakub C. Gelion | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenSuse, Nvidia - rozsypany obraz(skoro pořád)
    Překlad jádra jsem nedělal a memtest také ne (ale zkusím). Jinak počítač běží dobře a jiné problémy jsem nezaregistroval.

    Narazil jsem na blog, kde se tomu taky věnují. Screen redrawing problems with the “nvidia” driver and Compiz

    Vložil jsem tam zmiňovaný řádek od souboru Xorg.org device:
    Option         "UseCompositeWrapper" "true"
    a zmiňované výpadky se trochu zmírnily.
    kriskami avatar 28.11.2010 17:03 kriskami | skóre: 15 | blog: kriskami | Luka nad Jihlavou
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenSuse, Nvidia - rozsypany obraz(skoro pořád)
    Tipoval bych to na chybu v ovladačích viz diskuse na suseportal.cz a nouveau dají vývojářům ještě dost práce. Já jsem vypnul nVidia repozitář a instaloval starší verzi ovladače ručně.
    Když ve slově LÁSKA změníš 4 písmena a jedno odebereš, dostaneš slovo PIVO. Že by náhoda?
    28.11.2010 17:17 Jakub C. Gelion | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenSuse, Nvidia - rozsypany obraz(skoro pořád)
    Pravda, bude to asi v ovladačích nVidia. Sehnal jsem starší verzi 256.53 a nežádoucí rozhazování obrazu sice úplně nezmizelo ale frekvence toho se rapidně snížila.

    Na příště si budu ukládat všechny starší verze RPM balíčků od grafické karty.

    přeji vývojářům ať brzo najdou tu žábu na prameni. A děkuji všem přispěvatelům

    s pozdravem Jakub C. Gelion

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.