Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
quiet
a splash
a přidej tam nosplash
, mělo by být vidět víc.
vmlinuz-2.6.35-trunk-686
), přidáš nosplash
a smažeš případně quiet
a entrem (u GRUB2 snad ctrl+x) nabootuješ…
Co to vlastneě dělá při tom activating swap?Asi zapíná swap… Můžeš ho ještě zkusit zakomentovat v
/etc/fstab
.
Zvuk fungoval, teď když zapnu kameru, tak ne.Asi je to kamera s integrovanou USB zvukovkou a přepne ti to default zařízení alsy.
Je sice super, že je to zdarmaTo, že je to zdarma, rozhodně nebyl hlavní důvod, proč jsem já a asi i většina ostatních přešli z jiných OS na Linux.
ale existuje nějaký systém Linuxu, kterej je bez problémovej?Obávám se, že ne. Někdo má prostě na některých počítačích smůlu. Já zase zažíval podivné problémy s Windows, u Linuxu alespoň většinou přijdu na příčinu. Můžeš zkusit Mac OS X, to je prý speciální bezproblémový OS pro blb… pro tatínky a maminky
Uspávej! Zapínání/vypínání nejenže má negativní vliv na hw ale jím i plýtváš časem. Proč vypínáš? Krom updatu jádra (což jde také velice elegantně vyřešit) mě nenapadá proč tak moc lidí vypíná místo uspání/hibernace.
Fajn, hibernaci bychom měli, co uspání do paměti?
je to kousek rychlejšíMáš to rozbitý. Respektive vypínání je určitě pomalejší, ale následné probuzení by mělo být rychlejší než start - při probouzení se jenom tupě sekvenčně čte a sype se to do paměti, kdežto při startu se musí tahat knihovny v různém pořadí, aplikace se inicializují…
ale i zapnout protože start celého systému je do 2 minut a za tu dobu to ten disk s hibernace prostě nedá ikdyž má 15 000ot.A jak se ty aplikace v paměti po normálním startu vezmou, když to ten disk nedá? Nebo srovnáváš start systému do holého desktopového prostředí s probuzením systému s hromadou spuštěných aplikací?
Tiskni
Sdílej: