abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 18:22 | Komunita

    O víkendu probíhá v Bruselu konference FOSDEM 2026 (Free and Open source Software Developers’ European Meeting). Program konference je velice nabitý: 37 místností, 71 tracků, 1184 přednášejících, 1069 přednášek, prezentací a workshopů. Sledovat je lze i online. K dispozici budou jejich videozáznamy. Aktuální dění lze sledovat na sociálních sítích.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 18:00 | IT novinky

    Společnost Nex Computer stojící za "notebooky bez procesorů a pamětí" NexDock představila telefon NexPhone, který může funguje jako desktop PC, stačí k němu připojit monitor, klávesnici a myš nebo NexDock. Telefon by měl být k dispozici ve třetím čtvrtletí letošního roku. Jeho cena by měla být 549 dolarů. Předobjednat jej lze s vratní zálohou 199 dolarů. V dual-bootu by měl být předinstalovaný Android s Linuxem (Debian) jako aplikací a Windows 11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 16:00 | Nová verze

    Byla vydána nová major verze 9.0 softwaru pro správu elektronických knih Calibre (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Vypíchnuta je podpora AI.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:22 | Nová verze

    Wasmer byl vydán ve verzi 7.0. Jedná se o běhové prostředí pro programy ve WebAssembly. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 12:22 | Zajímavý software

    V reakci na nepopulární plán Microsoftu ještě více ve Windows prohloubit integraci umělé inteligence Copilot, Opera na sociální síti 𝕏 oznámila, že připravuje nativní linuxovou verzi prohlížeče Opera GX. Jedná se o internetový prohlížeč zaměřený pro hráče, přičemž obsahuje všechny základní funkce běžného prohlížeče Opera. Kromě integrace sociálních sítí prohlížeč například disponuje 'omezovačem', který umožňuje uživatelům omezit využití sítě, procesoru a paměti prohlížečem, aby se tak šetřily systémové zdroje pro jinou aktivitu.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 8
    dnes 06:22 | Zajímavý software

    NVIDIA vydala nativního klienta své cloudové herní služby GeForce NOW pro Linux. Zatím v beta verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    dnes 04:33 | Zajímavý projekt

    Open Gaming Collective (OGC) si klade za cíl sdružit všechny klíčové projekty v oblasti linuxového hraní počítačových her. Zakládajícími členy jsou Universal Blue a Bazzite, ASUS Linux, ShadowBlip, PikaOS a Fyra Labs. Strategickými partnery a klíčovými přispěvateli ChimeraOS, Nobara, Playtron a další. Cílem je centralizovat úsilí, takže namísto toho, aby každá distribuce udržovala samostatné opravy systému a podporu hardwaru na

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 0
    dnes 04:11 | Bezpečnostní upozornění

    V kryptografické knihovně OpenSSL bylo nalezeno 12 zranitelností. Opraveny jsou v upstream verzích OpenSSL 3.6.1, 3.5.5, 3.4.4, 3.3.6 a 3.0.19. Zranitelnosti objevila společnost AISLE pomocí svého autonomního analyzátoru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 20:11 | Zajímavý software

    Desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. V programovacím jazyce Rust s využitím stavebních bloků z projektu Smithay jej napíše Brian Tarricone. Úprava stávajícího xfwm4 tak, aby paralelně podporoval X11 i Wayland, se ukázala jako špatná cesta.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 19:11 | Komunita

    Desktopové prostředí KDE Plasma 6.8 poběží už pouze nad Waylandem. Vývojáři, kteří s rozhodnutím nesouhlasí, vytvořili fork KDE Plasma s názvem SonicDE (Sonic Desktop Environment) s cílem zachovat a vylepšovat podporu X11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (17%)
     (6%)
     (0%)
     (10%)
     (24%)
     (3%)
     (5%)
     (2%)
     (12%)
     (32%)
    Celkem 683 hlasů
     Komentářů: 22, poslední včera 23:06
    Rozcestník

    Dotaz: Druhy (X monitor) || (WM desktop) na vzdialenom pocitaci

    14.12.2010 09:48 grepe
    Druhy (X monitor) || (WM desktop) na vzdialenom pocitaci
    Přečteno: 171×
    Zdravim,

    nemam problem rozbehat VNC server ci forwardovat X11 cez SSH. Bezne pracujem vzdialene. Ide mi o presuvanie zobrazovania beziacich aplikacii medzi remote a lokal desktopom. Zaujimalo by ma, ci existuje moznost nakonfigurovat druhy monitor v X serveri pripadne druhu plochu v nejakom window manageri, ktore by boli na vzdialenom pocitaci. T.j. tak, ze by som pracoval na dvoch screenoch sucasne na lokalnom i vzdialenom stroji. Zatial som nic podobne nikde nenasiel, ale mozno som len nehladal dost dosledne.

    Myslim, ze by bolo hrozne cool, keby som sedel za stolom a pracoval na stolnom PC, potom zapol notas, chytil okno mysou, pretiahol ho na druhu plochu na notase a zobral si ho do postele :-)

    Idealne to cele v spojeni s nejakou VPN, remote mounted diskami prip. nejakym sposobom ako sa jednoducho rozhodnut na ktorom pocitaci spustam aplikacie. Predstavoval by som si to napr. tak, ze mam dva desktopy na stolnom PC i na notase, lavy desktop na notase je lokalny a pravy bezi na stolnom PC a na stolnom PC je to naopak.

    Viem ze to su asi narocne poziadavky, ale myslim, ze v podstate existuju vsetky prostriedky na to, ako to dosiahnut, len som zatial nenasiel dobry sposob ako ich dat spravne dohromady.

    Najlepsie, co ma napadlo, bolo spustit dva X servery na notase i na stolnom PC pricom jeden je stale lokalny a ten druhy zobrazuje live view remote desktop toho druheho. Takto sice prichadzam o moznost presuvania aplikacii medzi nimi, ale efekt je v principe skoro rovnaky...

    Je nejaky lepsi sposob ako to spravit? Nema nejaky advanced WM alebo desktop enviroment takuto moznost integrovanu (prilis ich nepoznam, dlhodobo pouzivam IceWM, LXDE, fluxbox a podobne veci...)

    P.S.: Samozrejme, ze necakam, ze ked presuniem aplikaciu na remote desktop tak by zacala zrazu skutocne bezat na druhom pocitaci - len sa tam bude zobrazovat. Aplikacie stale bezia na tom stroji na ktorom som ich spustil, ale chcem mat moznost za behu prepinat to, na ktorom stroji ich vidim.

    Odpovědi

    14.12.2010 10:41 grepe
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Druhy (X monitor) || (WM desktop) na vzdialenom pocitaci
    Este ma napadlo: neexistuje nieco ako X protocol mirroring? Akoze by som pouzival naraz dva X servery... V kombinacii s moznostou byt prihlaseny zaroven ako dvaja pouzivatelia (lokalny a vzdialeny) a prepinacim tlacitkom (applet) na liste ktorym by som menil to, ako ktory uzivatel spustam programy by som snad dosiahol to co potrebujem.

    Uz len odlisna tema vzhladu na oboch strojoch nech v tom neni bordel a je to :-)
    14.12.2010 11:05 dustin | skóre: 63 | blog: dustin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Druhy (X monitor) || (WM desktop) na vzdialenom pocitaci
    xmove, xpra? Nikdy jsem nezkoušel.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Xmove

    http://en.wikipedia.org/wiki/Xpra
    14.12.2010 11:34 grepe
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Druhy (X monitor) || (WM desktop) na vzdialenom pocitaci
    Vdaka za tip. To Xmove (plus dvakrat X server z toho jeden s remote desktop na kazdom PC) vyzera ako jedna zo zaujimavych moznosti...

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.