Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
# 10texlive-base.cnf # You can change/add entries to this file and changes will be preserved # over upgrades, even if you have removed the main package prior # (not if you purged it). You should leave the following pseudo comment # present in the file! # -_- DebPkgProvidedMaps -_- # etex pdftex language.def -translate-file=cp227.tcx *etex.ini pdfetex pdftex language.def -translate-file=cp227.tcx *pdfetex.ini luatex luatex language.def luatex.ini dviluatex luatex language.def dviluatex.ini pdftex pdftex - -enc cslatex-utf8.ini mf mf-nowin - -translate-file=cp227.tcx mf.ini tex tex - tex.ini10texlive-latex-base.cnf
# 10texlive-latex-base.cnf # You can change/add entries to this file and changes will be preserved # over upgrades, even if you have removed the main package prior # (not if you purged it). You should leave the following pseudo comment # present in the file! # -_- DebPkgProvidedMaps -_- # latex pdftex language.dat -enc cslatex-utf8.ini dvilualatex luatex language.dat dvilualatex.ini lualatex luatex language.dat lualatex.ini pdflatex pdftex language.dat -enc cslatex-utf8.iniNení mi zde jasné, zda je nutné editovat následující soubor, když používám babel, ale snad ničemu neuškodí, když bude takovýto: 10texlive-lang-czechoslovak.cnf
# 10texlive-lang-czechslovak.cnf # You can change/add entries to this file and changes will be preserved # over upgrades, even if you have removed the main package prior # (not if you purged it). You should leave the following pseudo comment # present in the file! # -_- DebPkgProvidedMaps -_- # csplain pdftex - -etex -enc csplain-utf8.ini pdfcsplain pdftex - -etex -enc csplain-utf8.ini cslatex pdftex - -etex -enc cslatex-utf8.ini pdfcslatex pdftex - -etex -enc cslatex-utf8.iniKdyž to pak aplikuji pomocí:
sudo update-fmtutil sudo dpkg-reconfigure texlive-baseTak mi úplně minimální dokument například:
\documentclass[12pt,a4paper]{article} \usepackage[T1]{fontenc} \usepackage{lmodern} \usepackage[utf8]{inputenc} \usepackage[czech]{babel} \usepackage{encxvlna} \begin{document} bla \end{document}Hází následovnou chybu:
! Package encxvlna Error: encTeX of Feb 2003 or later not detected, (encxvlna) the rest of the package will be ignored. See the encxvlna package documentation for explanation. Type H return for immediate help. ... l.40 } % Package error message This package is implemented by new primitives of encTeX of Feb 2003 but this extension was not detected in your system. You can continue but all commands of `encxvlna' will be ignored. If your TeX distribution contains encTeX but does not activate it, you have to create the format using the -enc switch (e.g. in fmtutils.cnf). If you do not have encTeX at all, you have to compile it from the source code. You can find the source code including documentation at http://math.feld.cvut.cz/olsak/enctex.htmlA mně nějak není jasné, co s tím. Následoval jsem návod, ale nefunguje to. Pužíváte to někdo a funguje vám to? Jak? Díky za pomoc, už moc nevím, co s tím.
Řešení dotazu:
sudo dpkg-reconfigure texlive-baseje v Ubuntu 11.10 rozbité a tak jsem po chvíli fidlání objevil ,že stačí spustit namísto dpkg-reconfigure
sudo fmtutil --alla všechno funguje.
latex pdftex language.dat -enc -translate-file=cp227.tcx *latex.ini pdflatex pdftex language.dat -enc -translate-file=cp227.tcx *pdflatex.iniv
/etc/texmf/fmt.d/10texlive-latex-base.cnfa pak spustit prikazy bud
fmtutil-sys --allnebo
fmtutil --allTo znamena, ze to funguje s prikazy latex a pdflatex, csplain atp. nevim, ale to nepouzivam. V řešení mi pomohlo toto.
Tiskni
Sdílej: