V srpnu společnost HashiCorp přelicencovala "své produkty" Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad a Waypoint z MPL a Vagrant z MIT na BSL (Business Source License). V září byl představen svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Na konferenci Open Source Summit Japan 2023 byl představen (YouTube) svobodný a otevřený fork Vaultu s názvem OpenBao (GitHub).
Na dnes plánované vydání Debianu 12.3 bylo posunuto. V jádře 6.1.64-1 v souborovém systému ext4 je chyba #1057843 vedoucí k možnému poškození dat.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
Byla vydána verze 10 linuxové distribuce Freespire (Wikipedie). Jedná se o bezplatnou linuxovou distribuci vyvíjenou společností PC/OpenSystems LLC stojící za komerční distribucí Linspire (Wikipedie), původně Lindows.
Binarly REsearch před týdnem informoval o kritických zranitelnostech UEFI souhrnně pojmenovaných LogoFAIL. Tento týden doplnil podrobnosti. Útočník může nahradit logo zobrazováno při bootování vlastním speciálně upraveným obrázkem, jehož "zobrazení" při bootování spustí připravený kód. Pětiminutové povídání o LogoFAIL a ukázka útoku na YouTube.
Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.85 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.85 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
git.kernel.org je nově oficiálně také v tmavém vzhledu.
Richard Hughes na svém blogu oznámil, že počet aktualizací firmwarů pomocí služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) přesáhl 100 milionů. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů nebo zapojených výrobců na stránkách LVFS.
Byla vydána nová stabilní verze 3.19.0, tj. první z nové řady 3.19, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou podporu Raspberry Pi 5.
[root@mail tmp]# /etc/init.d/dovecot restart Ukončuji Dovecot Imap: [SELHALO] Spouštím Dovecot Imap: Error: Error in configuration file /etc/dovecot.conf line 715: Unknown protocol name (section changed in /etc/dovecot.conf at line 709) Fatal: Invalid configuration in /etc/dovecot.conf [SELHALO]
Na řádku 715 je:protocol managesieve a vše pod ním zakomentováno
jedná se o CentOS 5.5 64
protocols
, ne? Já tam tedy mám
protocols = imap imaps pop3 pop3sJinak ještě mě napadá, že možná máš Dovecot zkompilovaný bez podpory sieve - třeba v Debianu je zvlášť Dovecot pro IMAP a zvlášť pro POP3, nemůže to být něco podobného?
jj,to je v pořádku, ten řádek co píšeš mám jako ty, je to myslím řádek 20. Ten řádek, který zlobí je 715
Napadlo mne, jestli Dovecot raději neodinstaluji a nezkusím znova, ale jak jsem zjistil, není to tak snadné... Jsem nováček no...
Jak zjistím, jestli mám Dovecot s/bez podpory Sieve?
Díkprotocol managesieve { # Login executable location. #login_executable = /usr/libexec/dovecot/managesieve-login # MANAGESIEVE executable location. See IMAP's mail_executable above for # examples how this could be changed. #mail_executable = /usr/libexec/dovecot/managesieve # Maximum MANAGESIEVE command line length in bytes. This setting is # directly borrowed from IMAP. But, since long command lines are very # unlikely with MANAGESIEVE, changing this will not be very useful. #managesieve_max_line_length = 65536 # Specifies the location of the symlink pointing to the active script in # the sieve storage directory. This must match the SIEVE setting used by # deliver (refer to http://wiki.dovecot.org/LDA/Sieve#location for more # info). Variable substitution with % is recognized. sieve=~/.dovecot.sieve # This specifies the path to the directory where the uploaded scripts must # be stored. In terms of '%' variable substitution it is identical to # dovecot's mail_location setting used by the mail protocol daemons. sieve_storage=~/sieve # If, for some inobvious reason, the sieve_storage remains unset, the # managesieve daemon uses the specification of the mail_location to find out # where to store the sieve files (see explaination in README.managesieve). # The example below, when uncommented, overrides any global mail_location # specification and stores all the scripts in '~/mail/sieve' if sieve_storage # is unset. However, you should always use the sieve_storage setting. # mail_location = mbox:~/mail # To fool managesieve clients that are focused on timesieved you can # specify the IMPLEMENTATION capability that the dovecot reports to clients # (default: dovecot). #managesieve_implementation_string = Cyrus timsieved v2.2.13 }To mezi { a } je konfigurace specifická pro ten konkrétní protokol. Neztratil jsi třeba otevírací závorku?
protocol managesieve { }
To jsem zkoušel, ale nahlásilo to jinou chybu.
Zkusím celou instalaci znovu, protže mám, pocit, že to nejdříve fungovalo, možná nějaký konflikt, s něčím, co jsem tam instaloval potom
Ozvu se jak to dopadlo, každopádně díky za snahu pomoci, trochu jsem se bál sem napsat
Tiskni
Sdílej: