Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
/tmp/Flash*
nebo něco z cache tvého prohlížeče (zkus si vymazat cache, načíst video a pak říct file kde/má/tvůj/prohlížeč/cache/* | grep -i video
).
Kam si uklada video jinam nevim.IMHO se neukládá nikam, protože to jede přes RTMP a rovnou se to zobrazuje.
themax@themax ~/nova_dl $ ./nova-dl.py http://voyo.nova.cz/multimedia/okresni-prebor-1-dil-pohreb.html
File "./nova-dl.py", line 18
print "Chyba: " + playlist.getElementsByTagName('message')[0].lastChild.wholeText.strip()
^
SyntaxError: invalid syntax
themax@themax ~/nova_dl $
Nema to nahodou nejaky problem s tim, ze archiv.nova.cz se jmenuje voyo.nova.cz? Narazil nekdo na podobnou chybu nebo mam zase neco extra?
themax@themax ~/nova_dl $ ./nova-dl.py http://voyo.nova.cz/multimedia/okresni-prebor-1-dil-pohreb.html
Traceback (most recent call last):
File "./nova-dl.py", line 79, in <module>
main()
File "./nova-dl.py", line 15, in main
serverlist, playlist = get_xmls_from_videopage(arguments[0])
File "./nova-dl.py", line 55, in get_xmls_from_videopage
videopage = urllib.urlopen(videopage_url).read()
AttributeError: 'module' object has no attribute 'urlopen'
themax@themax ~/nova_dl $
Kazdopadne jedu taky na Archu,tak zkusim take starsi verzi. nicmene Limoto by mohl do readme pripsat,ze to chodi poze se starym pythonem
Kazdopadne jedu taky na Archu,tak zkusim take starsi verzi.Asi bude stačit nainstalovat balík
python2
a první řádek skriptu nova-dl.py
změnit na #!/usr/bin/env python2
.
Tiskni Sdílej: