Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Takže ide mi o to, že či existuje "voľajaký" IPV6 do IPV4 NAT.Naštěstí ne.
Takže otázka - ako sa toto rieši?Můžete si mezi to postavit nějakou proxy třeba squid.
Dal som nádhernú praktickú ukážku, prečo IPV6 NAT jednoznačne ánoZajímalo by mě, jak bys chtěl popsaný problém řešit pomocí NAT.
Presne takúto odpoveď som čakal od IPV6 fanatikov, ktorí majú zidealizovaný svoj laboratórny svet a reálny život je absolútne mimo nich.Já nevím proč mi život staví neustále do cesty takovéhle magory... ale tohle není nic fanatického, je to čistý pragmatizmus. NAT mezi dvěma IP protokoly prostě prakticky nefunguje a naštěstí už většina světa upustila od takové snahy.
Tým myslíš seba? Prepáč, môžeš byť odborník (neviem, nezisťujem, lebo ma to prakticky ani netrápi), môžeš byť perfektný vo svojej oblasti, ktorému ja nesiaham ani po členky ale bohužiaľ si abolútne odtrhnutý od reality.Tím myslím tebe, nebo kohokoliv kdo mi po dvou větách okamžitě vidí až do žaludku.
http://klub.com.pl/ip46nat/Z dokumentace čtu Please note that L4 layer (TCP, UDP, ICMP, etc.) checksums are not modified in any kind. That means that After IPv4 to IPv6 conversion, packets will not be accepted by destination router. They must be converted back to IPv4. That should not pose any concers, however, as routers are not supposed to intestigate L4 content at all. Thus packets must be converted back to IPv4 before they reach their destination. Kdyby ses podíval na ten projekt pořádně, konkrétně na sekci která se zabývá detailně použitím při testování, tak bys viděl, že to není NAT, ale pouze tunel, který si ale můžeš postavit i bez tohohle zázraku. Vyžaduje to přítomnost detunelovacího softu na druhé straně (na tom v6 serveru). To už ale je fakt jednodušší ta proxy nebo redir. Problémy s opravdovým NATem mezi v4 a v6 (ať už v jakémkoliv směru) prostě jsou - jsou praktické, reálné, a proto se od toho upustilo. Jsou s DNS, s překladovou tabulkou a samozřejmě se vším s čím má problém dnešní klasický NAT.
géniovia... fanatizmus... náboženstvoMně by fakt zajímalo jestli to je tím deodorantem nebo jak se ti podařilo si mě zarámovat do tohohle obrazu. Jo, už vím, seš nasranej na nějakou abstraktní skupinu lidí, a každej kdo ti odporuje k nim samozřejmě patří. Nejseš náhodou fanatik? :)
keď budete riešiť reálne problémy v reálnom nasadení a nie v ideálnych laboratórnych podmienkach.Aha... 8.7 Test conclusion Developed software, while being remotely configurable via DHCPv6, is able to translate IPv4 to IPv6 efficiently. Reverse traffic is also handled properly. Although no end-user solution was provided, all building blocks for experienced user are provided, accompanied with documentation that explains how to achieve the ultimate goal by executing all intermediate steps. Such maturity level is adequate for the intended status othe product – a research prototype, intended for laboratory experiments.
Ono technicky mi na to stačila ani nie jedna veta, ale len jedno slovo: "naštastie" a ak máte čo i len kúsoch zdravej ľudskej logiky (tá počítačová Vám je teraz na prd), tak sa dovtípite, že prečo.Možná by to chtělo se míň nasírat pokud něčemu nerozumíte nebo se Vám nelíbí. Stačilo se zeptat "proč myslíte že naštěstí" místo toho abyste mě hned přitloukal na kříž.
It is now possible to configure IPv4-to-IPv6 NATJenže právě ta dokumentace píše, že při použití toho natu musíte pak u cíle konvertovat zpátky na ipv4. Takže to je spíš nat-o-tunel, nikoliv nat.
Ja som len a len potreboval "pripojiť IPV4 zariadenie na IPV6 sieť" a to sa mi úspešne podarilo.A jak do toho ipv4 zařízení zadáváte tu ipv6 adresu na kterou se to má spojit, kor když nepoužíváte DNS? Odhaduju že tam máte někde nějakou rezervovanou ipv4, která "vede" na tu cílovou ipv6. To ale není nat. To je proxy nebo redirect.
Vy IPV6 NAT nepotrebujete. Vy ho nechcete. Je Vám priam odporný, tak ako sa vôbec niekto opovažuje ho potrebovať?! Uvedomte si, že ja Vám "možnosť" neberiem, pretože ak niečo nechcete, tak to jednoducho nebudete používať, ale Vy naopak mne "možnosti" zobrať chcete. A to je práve ten prejav fanatizmu.To je projev toho špatného úsudku na Vaší straně. Já už jsem ipv6 řešil mnohokrát (poprvé v roce 1999). Vývoj ipv6 sleduju. Já bych určitě taky ocenil nějaký magický NAT nebo cokoliv jiného, ale právě proto že to sleduju a že "žiju v realitě" jak říkáte tak vím že nejméně bolestná metoda je mít prostě dual stack. Ano ipv6 je radikální změna a byla navržena kostrbatě a její adopce je kostrbatá, s tím souhlasím. Ale i když to je hodně práce a ne všechna zařízení to podporují, tak žádná lepší cesta než dual stack momentálně není. Proto říkám že ten NAT "naštěstí" neexistuje protože to by pak lidi lákalo ho použít čímž by šli cestou ještě náročnějšího a bolestnějšího řešení. Podívejte se do historie NAT-PT jestli mi nevěříte.
ifconfig
a žádné problémy s ním nemám.)“ a „Nevíte, jak nastavit s NATem tohle? (PS: Nedovedu si představit, jak bych udělal síť bez NATu.)“ se v diskusních fórech začnou objevovat ještě dotazy „Chová se mi divně síť. Co s tím? (PS: Ten IPv4-toIPv6 NAT, který jsem splašil někde na internetu, jak fakt úžasná věc.)“ To se máme na co těšit.
router$ ssh -L 0.0.0.0:1234:[2a01:430:17:1::40]:123 user@localhost(123 je streamující port na vzdáleném počítači a 1234 je port, na kterém bude služba dostupná po IPv4 na routeru)
socat
, ktora by prehadzovala pakety z jedneho interface na druhy a robila pri tom IPv4 - IPv6 preklad. Potom napriklad take RTSP, to uz je trochu vacsi oriesok. Teoreticky su na to connection tracking/NAT moduly v jadre, ale NAT je zlo ze ano, takze na IPv6 smola..
V takom pripade by to este mohlo zvladnut VLC ako prostrednik beziaci na PC. Jedna strana pripojena na stream, na druhej strane ako IPv4 streamserver pre TV.
Poucenie: Dobre pouzity nat nie je zly
Tiskni
Sdílej: