Výsledek hlasování: Výchozím grafickým motivem Debianu 13 aneb Trixie bude Ceratopsian.
Rodina jednodeskových počítačů Orange Pi se rozrostla (𝕏) o Orange Pi 5 Ultra.
Mobilní Datovka, tj. svobodná aplikace pro přístup k datovým schránkám pro zařízení s operačním systémem iOS a Android, byla vydána v nové verzi 2.2.0. Nově lze nastavit vlastní obrázky pro jednotlivé datové schránky pro jejich lepší identifikaci v seznamu schránek. Přidán byl editor vnitřních nastavení aplikace, který slouží jako přehled všech hodnot, které aplikace udržuje.
Společnost DuckDuckGo stojící za stejnojmenným vyhledávačem letos věnovala 1,1 milionu dolarů na podporu digitálních práv, online soukromí a lepšího internetového ekosystému. Peníze byly rozděleny mezi Electronic Frontier Foundation (EFF), Public Knowledge, ARTICLE 19, Demand Progress, European Digital Rights (EDRi), Fight for the Future, The Markup, OpenMedia, Restore the Fourth, Signal, Surveillance Technology Oversight
… více »LibrePCB, tj. svobodný multiplatformní softwarový nástroj pro návrh desek plošných spojů (PCB), byl vydán ve verzi 1.2.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v aktualizované dokumentaci. Vypíchnut je import knihoven KiCadu. Zdrojové kódy LibrePCB jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3.
Při mezinárodní operaci byla zablokována pokročilá služba pro šifrovanou komunikaci MATRIX, oznámil úřad pro evropskou justiční spolupráci Eurojust. K uzavření služby podle něj vedlo vyšetřování společného týmu, na němž se podílely francouzské a nizozemské úřady a který byl zřízen při Eurojustu. Službu podle něj využívaly kriminální živly. Tato služba MATRIX nemá nic společného s nadací Matrix a protokolem Matrix.
Národní filmový archiv spustil nový YouTube kanál Filmová klasika, který veřejnosti postupně zpřístupní vybrané české filmy. Nabídne především tituly, které obecenstvo v běžné nabídce televizí nebo VOD platforem nenajde. Dnes v 18:00 kanál odstartoval kultovním snímkem Kouř režiséra Tomáše Vorla. Divačky a diváci se pak každý týden budou moci těšit na dva nové filmy, které se na novém kanálu objeví vždy v úterý a v pátek. Spolu s Kouřem nabídla Filmová klasika ještě další desítku filmů ke zhlédnutí.
Příspěvek na blogu Raspberry Pi informuje, že Steam Link běží už i na Raspberry Pi 5. Nejnovější verze podporuje H.264 (1080p s 144 FPS) i HEVC (4K s 60 FPS a 1080p s 240 FPS).
Na čem aktuálně pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za listopad (YouTube).
Byla vydána nová verze 14.2 svobodného unixového operačního systému FreeBSD. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.
Takže ide mi o to, že či existuje "voľajaký" IPV6 do IPV4 NAT.Naštěstí ne.
Takže otázka - ako sa toto rieši?Můžete si mezi to postavit nějakou proxy třeba squid.
Dal som nádhernú praktickú ukážku, prečo IPV6 NAT jednoznačne ánoZajímalo by mě, jak bys chtěl popsaný problém řešit pomocí NAT.
Presne takúto odpoveď som čakal od IPV6 fanatikov, ktorí majú zidealizovaný svoj laboratórny svet a reálny život je absolútne mimo nich.Já nevím proč mi život staví neustále do cesty takovéhle magory... ale tohle není nic fanatického, je to čistý pragmatizmus. NAT mezi dvěma IP protokoly prostě prakticky nefunguje a naštěstí už většina světa upustila od takové snahy.
Tým myslíš seba? Prepáč, môžeš byť odborník (neviem, nezisťujem, lebo ma to prakticky ani netrápi), môžeš byť perfektný vo svojej oblasti, ktorému ja nesiaham ani po členky ale bohužiaľ si abolútne odtrhnutý od reality.Tím myslím tebe, nebo kohokoliv kdo mi po dvou větách okamžitě vidí až do žaludku.
http://klub.com.pl/ip46nat/Z dokumentace čtu Please note that L4 layer (TCP, UDP, ICMP, etc.) checksums are not modified in any kind. That means that After IPv4 to IPv6 conversion, packets will not be accepted by destination router. They must be converted back to IPv4. That should not pose any concers, however, as routers are not supposed to intestigate L4 content at all. Thus packets must be converted back to IPv4 before they reach their destination. Kdyby ses podíval na ten projekt pořádně, konkrétně na sekci která se zabývá detailně použitím při testování, tak bys viděl, že to není NAT, ale pouze tunel, který si ale můžeš postavit i bez tohohle zázraku. Vyžaduje to přítomnost detunelovacího softu na druhé straně (na tom v6 serveru). To už ale je fakt jednodušší ta proxy nebo redir. Problémy s opravdovým NATem mezi v4 a v6 (ať už v jakémkoliv směru) prostě jsou - jsou praktické, reálné, a proto se od toho upustilo. Jsou s DNS, s překladovou tabulkou a samozřejmě se vším s čím má problém dnešní klasický NAT.
géniovia... fanatizmus... náboženstvoMně by fakt zajímalo jestli to je tím deodorantem nebo jak se ti podařilo si mě zarámovat do tohohle obrazu. Jo, už vím, seš nasranej na nějakou abstraktní skupinu lidí, a každej kdo ti odporuje k nim samozřejmě patří. Nejseš náhodou fanatik? :)
keď budete riešiť reálne problémy v reálnom nasadení a nie v ideálnych laboratórnych podmienkach.Aha... 8.7 Test conclusion Developed software, while being remotely configurable via DHCPv6, is able to translate IPv4 to IPv6 efficiently. Reverse traffic is also handled properly. Although no end-user solution was provided, all building blocks for experienced user are provided, accompanied with documentation that explains how to achieve the ultimate goal by executing all intermediate steps. Such maturity level is adequate for the intended status othe product – a research prototype, intended for laboratory experiments.
Ono technicky mi na to stačila ani nie jedna veta, ale len jedno slovo: "naštastie" a ak máte čo i len kúsoch zdravej ľudskej logiky (tá počítačová Vám je teraz na prd), tak sa dovtípite, že prečo.Možná by to chtělo se míň nasírat pokud něčemu nerozumíte nebo se Vám nelíbí. Stačilo se zeptat "proč myslíte že naštěstí" místo toho abyste mě hned přitloukal na kříž.
It is now possible to configure IPv4-to-IPv6 NATJenže právě ta dokumentace píše, že při použití toho natu musíte pak u cíle konvertovat zpátky na ipv4. Takže to je spíš nat-o-tunel, nikoliv nat.
Ja som len a len potreboval "pripojiť IPV4 zariadenie na IPV6 sieť" a to sa mi úspešne podarilo.A jak do toho ipv4 zařízení zadáváte tu ipv6 adresu na kterou se to má spojit, kor když nepoužíváte DNS? Odhaduju že tam máte někde nějakou rezervovanou ipv4, která "vede" na tu cílovou ipv6. To ale není nat. To je proxy nebo redirect.
Vy IPV6 NAT nepotrebujete. Vy ho nechcete. Je Vám priam odporný, tak ako sa vôbec niekto opovažuje ho potrebovať?! Uvedomte si, že ja Vám "možnosť" neberiem, pretože ak niečo nechcete, tak to jednoducho nebudete používať, ale Vy naopak mne "možnosti" zobrať chcete. A to je práve ten prejav fanatizmu.To je projev toho špatného úsudku na Vaší straně. Já už jsem ipv6 řešil mnohokrát (poprvé v roce 1999). Vývoj ipv6 sleduju. Já bych určitě taky ocenil nějaký magický NAT nebo cokoliv jiného, ale právě proto že to sleduju a že "žiju v realitě" jak říkáte tak vím že nejméně bolestná metoda je mít prostě dual stack. Ano ipv6 je radikální změna a byla navržena kostrbatě a její adopce je kostrbatá, s tím souhlasím. Ale i když to je hodně práce a ne všechna zařízení to podporují, tak žádná lepší cesta než dual stack momentálně není. Proto říkám že ten NAT "naštěstí" neexistuje protože to by pak lidi lákalo ho použít čímž by šli cestou ještě náročnějšího a bolestnějšího řešení. Podívejte se do historie NAT-PT jestli mi nevěříte.
ifconfig
a žádné problémy s ním nemám.)“ a „Nevíte, jak nastavit s NATem tohle? (PS: Nedovedu si představit, jak bych udělal síť bez NATu.)“ se v diskusních fórech začnou objevovat ještě dotazy „Chová se mi divně síť. Co s tím? (PS: Ten IPv4-toIPv6 NAT, který jsem splašil někde na internetu, jak fakt úžasná věc.)“ To se máme na co těšit.
router$ ssh -L 0.0.0.0:1234:[2a01:430:17:1::40]:123 user@localhost(123 je streamující port na vzdáleném počítači a 1234 je port, na kterém bude služba dostupná po IPv4 na routeru)
socat
, ktora by prehadzovala pakety z jedneho interface na druhy a robila pri tom IPv4 - IPv6 preklad. Potom napriklad take RTSP, to uz je trochu vacsi oriesok. Teoreticky su na to connection tracking/NAT moduly v jadre, ale NAT je zlo ze ano, takze na IPv6 smola..
V takom pripade by to este mohlo zvladnut VLC ako prostrednik beziaci na PC. Jedna strana pripojena na stream, na druhej strane ako IPv4 streamserver pre TV.
Poucenie: Dobre pouzity nat nie je zly
Tiskni Sdílej: