Programovací jazyk HTML.
Podpora TORu v Debianu 11 Bullseye a 10 Buster byla ukončena. Doporučuje se přechod na Debian 12 Bookworm.
Příkaz "opakuj donekonečna" je nově v rozporu s podmínkami používání ChatGPT. Příkaz vedl k prozrazení trénovacích dat [/.].
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 14.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS. Vypíchnout lze podporu NO_COLOR a Debugger Adapter Protocol (DAP).
Byla vydána verze 5.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
TuxClocker je Qt GUI nástroj pro monitorování a nastavování (přetaktovávání) hardwaru na Linuxu. Aktuální verze je 1.4.0. Z novinek lze vypíchnout monitorování využití AMD a NVIDIA VRAM nebo sledování spotřeby energie procesorů AMD a Intel.
O víkendu (15:00 až 23:00) probíhá EmacsConf 2023, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy jsou k dispozici přímo z programu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.
^fg(\#F2F2F2)^bg(\#000000) ${texeci 120 ~/bin/gmail_check.py}
Pro vysvetleni: vystup conky mam napojen na dzen2, ty znacky ^fg(#hex-kod) apod. jsou barvy pro dzen2, fg je popredi, bg je pozadi.
Potreboval bych porovnat hodnotu (cislo), kterou vrati skript gmail_check.py a na zaklade velikosti toho cisla zmenit barvu pozadi. Pokud bude navratova hodnota skriptu 0, tak bude pozadi cerne, pokud > 0, tak bude cervene.
Cili neco ve smyslu nasledujiciho pseudo-kodu:
$num = ${texeci 120 ~/bin/gmail_check.py} ^bg(\#000000) if($num > 0) ^bg(\#EA0000) endif echo $num
^fg(\#F2F2F2)^bg(\#000000)
${if_match ${texeci 120 ~/bin/gmail_check.py} > 0}
^bg(\#EA0000)
${endif}
${texeci 130 ~/bin/gmail_check.py}
Jenze to ma nevyhodu, ze se .py skript spousti 1x jen pro zjisteni navratove hodnoty a pak jeste jednou pro vypsani teto hodnoty na obrazovku. Proto bych potreboval ji uchovat v promenne a pouzit 2x.
Pokud nikoho nic nenapadne a me taky ne, tak reseni udelam asi nejak takhle:
^fg(\#F2F2F2)^bg(\#000000)
${texeci 120 ~/bin/gmail_check.py > ~/mails.txt}
${if_match ${execi 120 cat ~/mail.txt} > 0}
^bg(\#EA0000)
${endif}
${execi 120 cat ~/mail.txt}
Jenze u toho se mi nelibi, ze je to nesynchronni (na vsech 3 mistech se ma cekat 120 sekund, ale v praxi to tak nefunguje, jelikoz ten Python skript potrebuje par sekund, nez zjisti data z RSS kanalu).
${texeci 120 ~/bin/gmail_check.py}
Tiskni
Sdílej: