Bitwig Studio (Wikipedie) bylo vydáno ve verzi 6. Jedná se o proprietární multiplatformní (macOS, Windows, Linux) digitální pracovní stanici pro práci s audiem (DAW).
Společnost Igalia představila novou linuxovou distribuci (framework) s názvem Moonforge. Jedná se o distribuci určenou pro vestavěné systémy. Vychází z projektů Yocto a OpenEmbedded.
Google Chrome 146 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 146.0.7680.71 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 29 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
D7VK byl vydán ve verzi 1.5. Jedná se o fork DXVK implementující překlad volání Direct3D 3 (novinka), 5, 6 a 7 na Vulkan. DXVK zvládá Direct3D 8, 9, 10 a 11.
Bylo vydáno Eclipse IDE 2026-03 aneb Eclipse 4.39. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.
Ze systému Slavia pojišťovny uniklo přibližně 150 gigabajtů citlivých dat. Jedná se například o pojistné dokumenty, lékařské záznamy nebo přímou komunikaci s klienty. Za únik může chyba dodavatelské společnosti.
Sněmovna propustila do dalšího kola projednávání vládní návrh zákona o digitální ekonomice, který má přinést bezpečnější on-line prostředí. Reaguje na evropské nařízení DSA o digitálních službách a upravuje třeba pravidla pro on-line tržiště nebo sociální sítě a má i víc chránit děti.
Meta převezme sociální síť pro umělou inteligenci (AI) Moltbook. Tvůrci Moltbooku – Matt Schlicht a Ben Parr – se díky dohodě stanou součástí Meta Superintelligence Labs (MSL). Meta MSL založila s cílem sjednotit své aktivity na poli AI a vyvinout takovou umělou inteligenci, která překoná lidské schopnosti v mnoha oblastech. Fungovat by měla ne jako centralizovaný nástroj, ale jako osobní asistent pro každého uživatele.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 44 (ChangeSet), tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 14. dubna.
Open source router Turris Omnia NG Wired je v prodeji. Jedná se o Turris Omnia NG bez Wi-Fi. Je připraven pro zamontování do racku.
Řešení dotazu:
iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp -s Veřejná_ip --dport 80 -j DNAT --to Lokalni_IP_1.2.3.4:80Snad jsem to napsal správně...
iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp -s Veřejná_ip --dport 80 -i ethX -j DNAT --to Lokalni_IP_1.2.3.4:80
iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp -d Veřejná_ip --dport 80 -i ethX -j DNAT --to Lokalni_IP_1.2.3.4:80
Kazdopadne diky za rady. Ted se tim tedy tak nejak prokousavam a mel bych tedy jeste doplnujici otazku. Idealni tedy bude nastavit to lokalni DNS, ovsem v pripade ze tech lokalnich serveru bude vic (web, mail, jabber - protoze se to teprve ucim, mam na kazdou sluzbu oddeleny server ve virtualboxu) tak to lokalni DNS bude fungovat jenom pro jeden zvoleny server? Takze zatim si to spis budu smerovat pomoci iptables a konkretnich portu. A az vsechny ty sluzby presunu na jeden stroj, smazu itables pravidla a nastavim to DNS? Bude to vhodny "studijni" postup nebo si tim zadelavam na dalsi necekane problemy?
Na ty odkazy uz jsem se dostal, ale k nim mi prave chybí to vysvetleni okolo.
Tiskni
Sdílej: