Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
No a co jsi skoušel? Já potřebuji přenášet do telefonu data jednosměrně z OO tak jsem si napsal aplikaci co z cvs souboru vytahá data a vytvoří vcs soubor (VCALENDAR) který přes BT přenesu do telefonu.Zkusit jsem nemohl zatím nic, nemám ten telefon a nechce se mi ho koupit a pak zjistit že to nejde takže čtu na netu vše dostupné. Bohužel docházím k názoru že všichni používají telefon zcela jinak než já a brouzdají po netu, koukají na videa a posílají si fotky, organizaci času asi nikdo nezkouší. Do teď jsem používal Qtek 9100 (HTC Wizard) a tam byly WM5 a Outloock. Jenže telefon dosluhuje a na serveru se objevil Slackware takže bych potřeboval situaci řešit. Ještě je možnost koupit HTC HD2 a WM6.5 jenže to je krok do minulosti a neřeší ten Slackware.
Tak nejdriv si rejpnu... K cemu je chytry telefon bez pripojeni na net?Telefon bude mít přístup na net ale ne stále a určitě na net nechci úmyslně poslat data která nikdo jiný nemá vidět a mám na to podepsanou smlouvuJinak ja jsem to resil tak, ze jsem pouzival Google Exchange. Nevim presne jak se to jmenuje, ale tvari se to jako exchange. To mi pak stacilo vecer synchoronizovat PDA a bylo to...
Tezko rict... Pokud jsi znal omezeni (data jen u sebe) pred vyberem telefonu, tak si proste spatne vybral. Ja kdyz jsem si kupoval Androidi telefon, tak prave kvuly tomu, ze to budu mit sparovany s Googlem a nebudu mit problem se syncem... By me zjimalo, co za tajna data mas? Ja delam ve vyvojovy firme a vesele jedeme na Google AppsTelefon jsem ještě nekoupil jak jsem napsal již na začátku diskuze, jsem právě v té fázi výběru. Ta data podle mě nejsou nic zvláštního jen je podepsaná smlouva a přes to vlak nejede. I kdyby ta smlouva nebyla tak mě nepřipadá dostatečně výhodné mít osobní data v umístění kde nemůžu rozhodnout o tom co se s nimi stane.
Ne, spousta lidí ho taky používá pro synchronizaci kontaktů, kalendáře apod. přes internet.Tuhle možnost bych bral jako příjemnou možnost navíc kdyby existovala i varianta bez internetu.
Data jsou mnohem bezpečnější na zabezpečeném serveru než v mobilu, který někde snadno ztratíte nebo vám ho někdo ukradne.Ano s tím souhlasím ale jen v případě když je ten server můj. Pokud ani nevím kde ta data jsou tak bych si už tak jistý nebyl.
To by mne tedy zajímalo, jak bezpečnost souvisí s tím, čí server je. O penězích si taky myslíte, že jsou bezpečněji uložené ve vaší kapse než v trezoru v bance?Myslím že hodně. Jakou záruku dává Google na to že se k datům která u něj mám nikdo nedostane a jakou dává záruku že když je smažu budou opravdu smazána? Pokud mám podepsanou smlouvu o utajení tak ukládání dat na server Google určitě nelze považovat za její dodržení. Je to právnický problém ne problém IT. Google určitě má lepší odborníky na bezpečnost a lepší zálohování dat než kdy budu mít já, jenže já s ním nemám smluvní vztah kde by Google za cokoli ručil takže je to pro mě nepoužitelné. Už si rozumíme? To přirovnání k penězům tady nesedí protože v bance je zabezpečení a mám s ní smluvní vztah kde je to zabezpečení včetně pojištění definováno.
Jinak by mne docela zajímalo, jak vypadá taková smlouva, že data nesmějí být uložena u Googlu, za to se ale mohou volně povalovat na vašem HDD nebo rovnou v mobilu.Jednoduše, data nesmí být poskytnuta třetím stranám ani jinak šířena. To že je to nesmysl je jiná otázka a prostě to musím dodržovat. Že bych si jako zaměstnanec uzavřel kvůli telefonu smlouvu s Googlem je docela zajímavý nápad, možná námět na komiks.
Jednoduše, data nesmí být poskytnuta třetím stranám ani jinak šířena.Nějak nechápu ??? Ty je poskytuješ někomu ? A nebo je šíříš ? Přece je neposkytuješ, ani nešíříš - pouze sis je uložil na svůj účet který máš založen u nějaké firmy, ta je taky nesmí šířit a ani nijak používat přece. A když nechceš použít hotové řešení tak si pořiď svůj server a klidně může být doma a můžeš si synchronizovat co chceš. Než aby někdo kradl data ze serveru tak ti ukradne mobil a pokud ho nezamykáš heslem tak si ty data vytáhne velice jednoduše. A i ty hesla v mobilech jdou celkem lehce prolomit.
Nevím o jakých zásadních problémech čtete.Zásadní problémy se synchronizací s čímkoli jiným než se online službami Google.
Ony jsou nějaké problém se synchronizací přes IMAP, s MS Exchange, přes iCal?Poštu přes IMAP nepotřebuji. Synchonizace kalendáře a úkolů s Outlookem je dle reakcí v diskuzích na netu problematická. Vzorově: přijde mě například pozvánka na schůzku něco.ics a já potřebuji abych v telefonu Android, noteboku Windows a na serveru Slackware měl co nejjednodušeji stejná data. Komunikaci zákazníků ovlivnit nemohu, firemní Windows také ovlivnit nemohu, svůj Slackware si chci ponechat protože jsem prostě jiný Linux nedokázal uchodit tak abych neměl problémy a slušné telefony mají dnes většinou Android.
Nutnost poskytnout svá data Googlu plyne pouze z vašich reakcí, nikdo jiný tady o tom nepsal.To mám z internetových diskuzí. Dojde k synchronizaci kontaktů a kalendáře přes server Google, tím se dostanou má data tam kde je nemám pod kontrolou. Možnost nikoli "potřeba" připojení k okolnímu světu je společná všem smartphonům.
Tiskni
Sdílej: