Na vývojářské konferenci Applu WWDC23 byla představena řada novinek (cz): brýle Apple Vision Pro, MacBook Air 15” s čipem M2, Mac Studio s čipem M2 Max nebo M2 Ultra, Mac Pro s čipem M2 Ultra, iOS 17, iPadOS 17, macOS Sonoma, watchOS 10, …
Chystá se poslední jarní Virtuální Bastlírna. Nachystejte si ledové kávy, mojita a vodní chladiče a pojďte se se strahovskými bastlíři pobavit o technice a bastlení! Ptáte se, co mají bastlíři za novinky? Například se ukázalo, že OLED s SSD1306 ve skutečnosti nejsou nutně jen černobílé. Vyšla také nová verze KiCADu včetně betaverze pluginu pro tvorbu databázových knihoven pro KiCAD v InvenTree a na internetu se objevil USB
… více »6. červen je dnem za skutečný internet (neboli Světový den IPv6). Již tradiční příležitost urgovat svého ISP, kdy zavede do sítě IPv6, ale také příležitost šířit osvětu i mezi netechnické uživatele. V současnosti má IPv6 v ČR jen cca 20 % uživatelů (podle statistik společností Akamai a Google).
Festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí Maker Faire Prague 2023 proběhne o víkendu 10. a 11. června na Výstavišti Praha.
Byla vydána verze 8.18 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Projekty Blink a Blinkenlights dospěly do verze 1.0. Jedná se o x86-64-linux emulátor a jeho TUI nadstavbu sloužící jako debugger. Blink je v porovnání s qemu-x86_64 menší a rychlejší.
Bylo potvrzeno, že Debian 12 s kódovým jménem Bookworm vyjde v tuto sobotu 10. června.
Byla vydána nová verze 2023.2 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení. Zdůraznit lze předpřipravené obrazy pro Hyper-V nebo to, že ve výchozím prostředí Xfce bylo PulseAudio nahrazeno multimediálním serverem PipeWire.
Tento týden byla vydána nová verze 1.52 webového prohlížeče Brave (Wikipedie, GitHub). Postavena je na Chromiu 114. Z novinek lze vypíchnout možnost povolit vertikální karty (vertical tabs). Také bylo představeno Brave Search API k vyhledávači Brave Search.
Matthias Clasen z Red Hatu oznámil v diskusním listu vývojářů Fedora Linuxu, že tým Red Hat Display Systems se zaměří na Wayland a podporu HDR na Linuxu a přestane spravovat RPM balíčky pro LibreOffice. V další major verzi RHELu už LibreOffice nebude. Pokud se nenajde správce balíčků pro Fedora Linux, zůstane pouze LibreOffice ve Flatpaku.
Zkusím to říct co nejstručněji:
Čím tohle může být? Co mám zkusit? Má někdo nějaký nápad?
Možná by tohle celé mělo být v HW poradně... Nedokážu ale posoudit, jestli je to problém s kernelem, s bluez nebo s jedním z bluetooth chipsetů.
bluetooth chipsetNemyslím, pokud, tak na softwarové straně.
Problém na straně software by se asi projevil tak, že by oba chipsety stejným způsobem (ne)fungovaly. Což ovšem není tento případ.
Faktem ale je, že headset funguje na obou naprosto bez problémů. Jen s myší je u jednoho z nich problém.
Jak získat rozumný debuggovací výpis, to by mě opravdu zajímalo. Určitě musí být nějaká možnost zjistit, že (a případně proč) se nedoručí paket/rámec/buňka či jak se to v případě Bluetooth jmenuje. Ale netuším, co přesně mám hledat.
Nejspíš vada detekce ale jestli přímo z jádra ???
Co je to vada detekce? Takový pojem neznám.
Kernel nezajišťuje správu a identifikaci zařízení ani párování. Pokud vím, tohle všechno je v userspace. Ale pravděpodobně to není podstatné, protože párování proběhne bez problémů.
Někdy myš po dobu několika sekund funguje (téměř) normálně, jindy naopak několik desítek sekund nefunguje vůbec. A v době mezi tím funguje tak zoufale trhaně, že se nedá rozumně používat.
Nechápu...
WTF??? To bych jako měl do svého dotazu zakomponovat přednášku na téma úvod do linuxové implementace Bluetooth? Napsal jsem všechno, co vím o problému. Tebe nikdo nenutil odpovídat, zejména když ta odpověď nic konstruktivního nepřinesla.
Svými reakcemi v této diskusi ses už ztrapnil naprosto zoufale. Nechceš toho nechat? Reaguješ na něco, o čem zjevně nevíš ani zbla, a když ti to někdo (taktně) vytkne, tváříš se najednou velmi podrážděně a hraješ si na velkého světáka.
Dříve bylo zvykem, už to bohužel neplatí, že pokud chtěl někdo poradit snažil se nejdřív zjistit proč mu něco nejde, a potom žádat o radu.
A druhá věc, napsat vše co o tom vím, protože nikdo nemá povinnost to od tebe sám zjišťovat.konec, moc si nejsem jistý jestli to vůbec mělo cenu psát!?
V původním dotazu je jasný, přesný a úplný popis problému. Nic podstatného jsem nevynechal.
(A vzdělání s tímhle nemá nic společného.)
BT možná nefunguje uvnitř mikrovlnky, ale jinak jsem ještě neviděl problém s rušením. Jak už jsem psal, stejná myš ve stejné místnosti za stejných okolností normálně funguje, když se spáruje s jiným počítačem.
Vzhledem k tomu, jak BT funguje, je pravděpodobně nemožné ho nějak systematicky rušit. A pokud je tam opravdu nějaké rušení, mám možnost ho nějak přesně zjistit?
Smutné je, že dotazů o problémech s připojením myši jsem už vygooglil asi tak pět. A bohužel to nevypadá, že by se někomu podařilo aspoň zjistit příčinu celého problému.
A pokud je tam opravdu nějaké rušení, mám možnost ho nějak přesně zjistit?zkousel 100 s nepripojenou wi-fi? popr neni tam nekde zapnuty neco na zpusob auto-discovery [ze by se BT u polloval a obsadil pasmo] ?
Jak se to pozná? Headset s ním funguje normálně.
Zkusil jsem tedy odstranit headset ze seznamu známých (spárovaných) zařízení, ale nic se nezměnilo. (A podle mě počítač ten headset ani předtím nehledal, protože headset nebyl zapnutý a žádný program se nepokoušel přehrávat něco přes A2DP.)
Navíc na tom druhém počítači přehrávání zvuku zároveň s myší normálně funguje. A2DP přece ani zdaleka nevyužívá celé 3 Mb/s celkové přenosové kapacity, o myši nemluvě.
Tak jsem si objednal jiný dongle. Snad to pak bude lepší. Ale všechny chipsety (ten, kde myš funguje, ten kde nefunguje i ten nový objednaný) jsou Broadcom... Všechny jsou standard 2.1+EDR. Fakt nechápu, v čem je mezi prvními dvěma takový rozdíl.
Tiskni
Sdílej: