Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
Zkusím to říct co nejstručněji:
Čím tohle může být? Co mám zkusit? Má někdo nějaký nápad?
Možná by tohle celé mělo být v HW poradně... Nedokážu ale posoudit, jestli je to problém s kernelem, s bluez nebo s jedním z bluetooth chipsetů.
bluetooth chipsetNemyslím, pokud, tak na softwarové straně.
Problém na straně software by se asi projevil tak, že by oba chipsety stejným způsobem (ne)fungovaly. Což ovšem není tento případ.
Faktem ale je, že headset funguje na obou naprosto bez problémů. Jen s myší je u jednoho z nich problém.
Jak získat rozumný debuggovací výpis, to by mě opravdu zajímalo. Určitě musí být nějaká možnost zjistit, že (a případně proč) se nedoručí paket/rámec/buňka či jak se to v případě Bluetooth jmenuje. Ale netuším, co přesně mám hledat.
Nejspíš vada detekce ale jestli přímo z jádra ???
Co je to vada detekce? Takový pojem neznám.
Kernel nezajišťuje správu a identifikaci zařízení ani párování. Pokud vím, tohle všechno je v userspace. Ale pravděpodobně to není podstatné, protože párování proběhne bez problémů.
Někdy myš po dobu několika sekund funguje (téměř) normálně, jindy naopak několik desítek sekund nefunguje vůbec. A v době mezi tím funguje tak zoufale trhaně, že se nedá rozumně používat.
Nechápu...
WTF??? To bych jako měl do svého dotazu zakomponovat přednášku na téma úvod do linuxové implementace Bluetooth? Napsal jsem všechno, co vím o problému. Tebe nikdo nenutil odpovídat, zejména když ta odpověď nic konstruktivního nepřinesla.
Svými reakcemi v této diskusi ses už ztrapnil naprosto zoufale. Nechceš toho nechat? Reaguješ na něco, o čem zjevně nevíš ani zbla, a když ti to někdo (taktně) vytkne, tváříš se najednou velmi podrážděně a hraješ si na velkého světáka.
Dříve bylo zvykem, už to bohužel neplatí, že pokud chtěl někdo poradit snažil se nejdřív zjistit proč mu něco nejde, a potom žádat o radu.
A druhá věc, napsat vše co o tom vím, protože nikdo nemá povinnost to od tebe sám zjišťovat.konec, moc si nejsem jistý jestli to vůbec mělo cenu psát!?
V původním dotazu je jasný, přesný a úplný popis problému. Nic podstatného jsem nevynechal.
(A vzdělání s tímhle nemá nic společného.)
BT možná nefunguje uvnitř mikrovlnky, ale jinak jsem ještě neviděl problém s rušením. Jak už jsem psal, stejná myš ve stejné místnosti za stejných okolností normálně funguje, když se spáruje s jiným počítačem.
Vzhledem k tomu, jak BT funguje, je pravděpodobně nemožné ho nějak systematicky rušit. A pokud je tam opravdu nějaké rušení, mám možnost ho nějak přesně zjistit?
Smutné je, že dotazů o problémech s připojením myši jsem už vygooglil asi tak pět. A bohužel to nevypadá, že by se někomu podařilo aspoň zjistit příčinu celého problému.
A pokud je tam opravdu nějaké rušení, mám možnost ho nějak přesně zjistit?zkousel 100 s nepripojenou wi-fi? popr neni tam nekde zapnuty neco na zpusob auto-discovery [ze by se BT u polloval a obsadil pasmo] ?
Jak se to pozná? Headset s ním funguje normálně.
Zkusil jsem tedy odstranit headset ze seznamu známých (spárovaných) zařízení, ale nic se nezměnilo. (A podle mě počítač ten headset ani předtím nehledal, protože headset nebyl zapnutý a žádný program se nepokoušel přehrávat něco přes A2DP.)
Navíc na tom druhém počítači přehrávání zvuku zároveň s myší normálně funguje. A2DP přece ani zdaleka nevyužívá celé 3 Mb/s celkové přenosové kapacity, o myši nemluvě.
Tak jsem si objednal jiný dongle. Snad to pak bude lepší. Ale všechny chipsety (ten, kde myš funguje, ten kde nefunguje i ten nový objednaný) jsou Broadcom... Všechny jsou standard 2.1+EDR. Fakt nechápu, v čem je mezi prvními dvěma takový rozdíl.
Tiskni Sdílej: