Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
v debianu mame iceweasel, ackoli vychazi ze starsi verze foxu furt je to jen přebarveny fox.
ad skype
Vyzkoušel jsem i jiné linuxy, ale všude byly pro normálního uživatele problémy.Možná, že kdybys sem ten problém napsal, tak by ti někdo poradil…
Nechápu - jako laik - proč je tolik distribucí linuxu a není taková , která by ve všem fungovala po nainstalování jako třeba win 7.Mně zase nefungují Windows, no. Všechno má nějaké problémy
Díky všem za rady, Debian 6 jsem definitivně opustil, protože se mi nepodařilo to, co jste radili.Taktak, není důvod používat něco, co ti nevyhovuje.
Nainstaloval jsem Ubuntu 10.10 a to je jiné kafe. Vše tam jde nebo to jde jednoduše doinstalovat.Pokud vyhovuje, tím lépe pro tebe. Ubuntu je oblíbená distribuce začátečníků
( Vím, že debian je taky Ubuntu ).Debian existoval dávno před Ubuntu.
Nechápu - jako laik - proč je tolik distribucí linuxuA chápeš jako laik, proč je tolik operačních systémů? Ona takzvaná linuxová distribuce je totiž jenom operační systém, složení z mnoha stavebních bloků. Jádro, nazývané Linux (což se ne úplně přesně přenáší na pojmenování celku), je jen jedním z nich. Každý si může udělat vlastní linuxovou distribuci a mnoho lidí či skupin tak učinilo. Neexistuje rozumný důvod tomu bránit.
a není taková , která by ve všem fungovala po nainstalování jako třeba win 7.Pokud vezmeš v úvahu všechny možná nasazení linuxových distribucí, zjistíš, že Win7 ve většině případů fungovat nebude. A dokonce i když porovnáš funkční desktop s linuxovou distribuců a funkční desktop s windows, obojí bez aplikací mimo distribuci.... Win7 z toho opět vyjdou jako chudáček, který nic neumí. Když takové Win7 dáš někomu na počítač, tak si ti bude pořád stěžovat, že mu nejdou otevírat přílohy a budeš muset doinstalovat externí software. Mimochodem, laik nemusí zůstat úplným laikem, stačí trocha zájmu :).
Tiskni
Sdílej: