Debian dnes slaví 32 let. Ian Murdock oznámil vydání "Debian Linux Release" 16. srpna 1993.
Policisté zadrželi odsouzeného drogového dealera Tomáše Jiřikovského, který daroval ministerstvu spravedlnosti za tehdejšího ministra Pavla Blažka (ODS) bitcoiny v miliardové hodnotě, a zajistili i darovanou kryproměnu. Zadržení Jiřikovského může být podle ministerstva důležité k rozuzlení kauzy, která vypukla koncem května a vedla ke konci Blažka. Zajištění daru podle úřadu potvrzuje závěry dříve publikovaných právních
… více »Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa jedná o možném převzetí podílu ve výrobci čipů Intel. Agentuře Bloomberg to řekly zdroje obeznámené se situací. Akcie Intelu v reakci na tuto zprávu výrazně posílily. Trump minulý týden označil Tana za konfliktní osobu, a to kvůli jeho vazbám na čínské společnosti, čímž vyvolal nejistotu ohledně dlouholetého úsilí Intelu o obrat v hospodaření. Po pondělní schůzce však prezident o šéfovi Intelu hovořil příznivě.
Společnost Purism stojící za linuxovými telefony a počítači Librem má nově v nabídce postkvantový šifrátor Librem PQC Encryptor.
VirtualBox, tj. multiplatformní virtualizační software, byl vydán v nové verzi 7.2. Přehled novinek v Changelogu. Vypíchnou lze vylepšené GUI.
Eric Migicovsky, zakladatel společnosti Pebble, v lednu oznámil, že má v plánu spustit výrobu nových hodinek Pebble s již open source PebbleOS. V březnu spustil předprodej hodinek Pebble Time 2 (tenkrát ještě pod názvem Core Time 2) za 225 dolarů s dodáním v prosinci. Včera představil jejich konečný vzhled (YouTube).
Byla oznámena nativní podpora protokolu ACME (Automated Certificate Management Environment) ve webovém serveru a reverzní proxy NGINX. Modul nginx-acme je zatím v preview verzi.
Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 25.08. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Společnost Perplexity AI působící v oblasti umělé inteligence (AI) podala nevyžádanou nabídku na převzetí webového prohlížeče Chrome internetové firmy Google za 34,5 miliardy dolarů (zhruba 723 miliard Kč). Informovala o tom včera agentura Reuters. Upozornila, že výše nabídky výrazně převyšuje hodnotu firmy Perplexity. Společnost Google se podle ní k nabídce zatím nevyjádřila.
Intel vydal 34 upozornění na bezpečnostní chyby ve svých produktech. Současně vydal verzi 20250812 mikrokódů pro své procesory řešící 6 bezpečnostních chyb.
Dobrý den,
pokouším se zprovoznit bridged-networking v hostovaném stroji v KVM v distribuci Debian Squeeze. Instalaci stroje jsem realizoval pomocí virt-manager, v němž jsem vytvořil nový stroj, nainstaloval linuxovou distribuci a celkově ho zprovoznil. Pro realizaci svého měření ale potřebuji, aby virtuální stroj nebyl za NATem, ale byl v segmentu, v němž je jedna ze síťových karet hostujícího stroje.
Pokoušel jsem se zprovoznit bridged-networking pomocí různých návodů, nicméně žádný nevedl k cíli.
V Host details v záložce Network interfaces není možné spravovat síťová rozhraní. Vyskytuje se tam hláška
Libvirt connection does not support interface management
Pokud by byly potřeba nějaké nastavení, logy či výpisy, napište mi a já obratem tyto informace přiložím.
Instalaci KVM jsem realizoval podle tohoto návodu.
Řešení dotazu:
Fakt jste nehledal? Za trest Vám dodam jen mé vlastní nakopnutím snad ve Vašem směru.
Klíčová slova: brctl addbr, brctl addif, tunctl -u user -t tapX, ip add.
Jako osvědčenou mam emulovanou síťovku s modulem e1000, realtek mi neprocházel skrz bridge.
Mam tu samou zkušenost, musim dát e1000, pro wokna už mam připravenej drajvr, staženej od Intelu.
sswing:~# brctl show bridge name bridge id STP enabled interfaces br0 8000.001a64673580 no eth0 eth1 tap0 tap1 tap10 tap2 tap3 tap5 tap6 tap7 tap8 tap9 /usr/local/bin/qemu-system-x86_64 -m 2048 -smp 2 -drive file=/var/local/qemu/XXXYYY.felk.cvut.cz/XXXYYY.img.2,if=virtio,boot=on -net nic,macaddr=00:1A:64:XX:XX:XX,model=virtio -net tap,vlan=0,ifname=tap7,script=/etc/qemu-ifup -serial none -clock dynticks -monitor telnet:localhost:8007,server,nowait -pidfile /var/local/qemu/XXXYYY.felk.cvut.cz/guest.pid -vnc :7 -daemonize -drive file=/var/local/qemu/XXXYYY.felk.cvut.cz/XXXYYY-data.img,if=virtio,boot=off sswing:~# more /etc/qemu-if* :::::::::::::: /etc/qemu-ifdown :::::::::::::: #!/bin/sh sudo /usr/sbin/brctl delif br0 $1 :::::::::::::: /etc/qemu-ifup :::::::::::::: #!/bin/sh sudo /sbin/ifconfig $1 0.0.0.0 promisc up sudo /usr/sbin/brctl addif br0 $1 sleep 2 samo v jadre KVM a tun/tap 03:00.0 Ethernet controller: Broadcom Corporation NetXtreme II BCM5708 Gigabit Ethernet (rev 12) 06:00.0 Ethernet controller: Broadcom Corporation NetXtreme II BCM5708 Gigabit Ethernet (rev 12) Tohle je muj uz asi 3 roky bezici setup v produkci na FELu :)
Tiskni
Sdílej: