Minetest (Wikipedie), multiplatformní open source voxelový herní engine a hra inspirovaná Minecraftem, byl vydán ve verzi 5.6.0. Podrobný přehled novinek v changelogu. Instalovat lze také z Flathubu a Snapcraftu.
Projekt Debian získal doménu debian.community. Jedná se o výsledek doménového sporu u WIPO/UDRP: "Doména debian.community byla zaregistrována ve zlé víře a byla používána k pošpinění ochranných známek projektu Debian". Viz Wayback Machine.
Byl publikován detailní rozbor zranitelnosti CVE-2022-29582 v Linuxu v io_uring. Zranitelnost byla v upstreamu opravena již v dubnu.
Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy jednotlivých přednášek z letošního InstallFestu.
Byla vydána verze 9.3 open source unixového operačního systému NetBSD (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Po 9 měsících od vydání verze 3.4 byla vydána nová verze 3.5 multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy a videi v příspěvku na blogu a na YouTube. Major verze 4.0 se blíží k první betě.
Alexandre Prokoudine publikoval na serveru Libre Arts článek 8+1 audio editorů pro Linux, které nejsou Audacity. Věnuje se editorům: Sweep, mhWaveEdit / gWaveEdit, KWave, ReZound, EKO, Snd, Gtk Wave Cleaner, WaveSurfer a SoX.
Byla vydána verze 8.0.0 vizuálního programovacího jazyka Snap! (Wikipedie) inspirovaného jazykem Scratch (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.
Byla vydána nová verze 1.70 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.70 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Docusaurus byl vydán ve verzi 2.0. Jedná se o generátor statických webových stránek, především stránek s dokumentací. Za vývojem stojí společnost Meta (Facebook).
prvni vec. vytahni tu kartu a nbootuj bez ni. vypis si cat /proc/net/dev pak ji zastrc a vypis si znova ten samy soubor
pokud nepribylo zarizeni, tak zacni uvazovat o zmene ovladace pripadne o zmene pcmcia_cs baliku
se zmenou ovaldace by ti mohlo pomoct pnpdump nebo dump_cis podle toho jakou mas verzi pcmcia_cs
dalsi vec je, kdy se zpristupni wireless extensions... to zalezi hodne na driveru pripadne verzi. wvlan_cs ti ho zpristupni i kdyz nemas interface up, takze muzes nastavit v libovolnem poradi iwconfig,ifconfig nebo ifconfig,iwconfig. horsi je to s modulem orinoco_cs, tan zpristupni wireless extensions az po te co je karta nastaena ifconfig up pak muzes dat iwconfig.
s proprietarnim ovladacem nemam zkusenosti ani s nejakym tim *_ng.
pokud nebudes vedet co a jak, tak asi nejlepsi na vysvetleni proc to nefunguje je todle
btw upgrade firmwaru bych zvazoval az na poslednim miste, protoze to vetsinou jde vzdyzky rozchodit.
Tiskni
Sdílej: