abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 18:11 | Zajímavý software

    Nazdar! je open source počítačová hra běžící také na Linuxu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Autorem je Michal Škoula.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 16:55 | Nová verze

    Po více než třech letech od vydání verze 1.4.0 byla vydána nová verze 1.5.0 správce balíčků GNU Guix a na něm postavené stejnojmenné distribuci GNU Guix. S init systémem a správcem služeb GNU Shepherd. S experimentální podporou jádra GNU Hurd. Na vývoji se podílelo 744 vývojářů. Přibylo 12 525 nových balíčků. Jejich aktuální počet je 30 011. Aktualizována byla také dokumentace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 15:44 | Zajímavý software

    Na adrese gravit.huan.cz se objevila prezentace minimalistického redakčního systému GravIT. CMS je napsaný ve FastAPI a charakterizuje se především rychlým načítáním a jednoduchým ukládáním obsahu do textových souborů se syntaxí Markdown a YAML místo klasické databáze. GravIT cílí na uživatele, kteří preferují CMS s nízkými nároky, snadným verzováním (např. přes Git) a možností jednoduchého rozšiřování pomocí modulů. Redakční

    … více »
    2012 | Komentářů: 0
    dnes 12:55 | Zajímavý software

    Tým Qwen (Alibaba Cloud) uvolnil jako open-source své modely Qwen3‑TTS pro převádění textu na řeč. Sada obsahuje modely VoiceDesign (tvorba hlasu dle popisu), CustomVoice (stylizace) a Base (klonování hlasu). Modely podporují syntézu deseti různých jazyků (čeština a slovenština chybí). Stránka projektu na GitHubu, natrénované modely jsou dostupné na Hugging Face. Distribuováno pod licencí Apache‑2.0.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 0
    dnes 01:11 | Nová verze

    Svobodný citační manažer Zotero (Wikipedie, GitHub) byl vydán v nové major verzi 8. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.93.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:00 | Komunita

    Svobodný operační systém ReactOS (Wikipedie), jehož cílem je kompletní binární kompatibilita s aplikacemi a ovladači pro Windows, slaví 30. narozeniny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    včera 11:00 | IT novinky

    Společnost Raspberry Pi má nově v nabídce flash disky Raspberry Pi Flash Drive: 128 GB za 30 dolarů a 256 GB za 55 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 10:22 | Zajímavý software

    Technologie Skip pro multiplatformní mobilní vývoj, která umožňuje vývojářům vytvářet iOS a Android aplikace z jediné Swift a SwiftUI kódové základny, se s vydáním verze 1.7 stala open source.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 03:33 | Zajímavý software Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (17%)
     (6%)
     (0%)
     (10%)
     (21%)
     (3%)
     (5%)
     (2%)
     (11%)
     (35%)
    Celkem 583 hlasů
     Komentářů: 17, poslední včera 15:24
    Rozcestník

    Dotaz: Skryté titulky a Linux

    21.3.2011 00:37 Brogg
    Skryté titulky a Linux
    Přečteno: 795×

    Zdravím,
    rád bych se zeptal, zda je možné přehrát v linuxu soubor *.ts tak, aby při přehrávání bylo možné sledovat skryté titulky (teletext 888). Samozřejmě jsem se díval po řešení, ale byl jsem neúspěšný. Nemám ani na mysli klasický postup: demux, extrakci titulků, mux a přehrání. Jde mi o řešení přímo pro *.ts soubor. Na Windows existuje řešení v podobě DVBViewer a VLC. Obě řešení jsou v OS WXP-W7 funkční a poskytují požadované výsledky.

    Zkoušené a nadějné řešení pro Linux:
    • DVBViewer + Wine
    • Nefunguje korektně a samotné řešení není doporučené ani na oficiálním fóru. Bohužel z licenčních důvodů tento software nebude v nejbližší době portován na Linux.
    • VLC
    • VLC umí ve verzi 1.1.7 zobrazit i skryté titulky (no, kvalita oproti DVBViewer nic moc, ale aspoň něco). Bohužel zkoušená verze VLC 1.1.7 pro Ubuntu neuměla přehrát ani samotný soubor *.ts.
    • další varianty
    • Zkoušel jsem i jiné programy jako SMPlayer apod., ale žádný z nich neuměl korektně zpracovat skryté titulky (nezobrazil je).

    Vysvětlení si umím najít sám - podoba skrytých titulků v zahraničí je trochu jiná (pro hledání využijte frázi Closed Caption Line 21), ale stále přemýšlím, lze v českém prostředí přehrát skryté titulky z *.ts souboru na Linuxu?

    Krátké nahrávky obsahující titulky přikládám. Soubory jsou tři, každá nahrávka má jinou barvu titulků (dle osoby, která hovoří). Barvu uvádím pro zájemce, kteří by si to chtěli ověřit či otestovat. Barva funguje zcela regulérně ve VLC (na windows), DVBViewer nezobrazuje barvu vždy (pouze u některých pořadů). Barva je samozřejmě zcela vymazána při demux (např. ProjectX).

    Díky za každou konstruktivní odpověď.

    Brogg

    Odpovědi

    Luboš Doležel (Doli) avatar 21.3.2011 00:42 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Skryté titulky a Linux
    Používám VLC k přehrávání satelitních TS a chodí mi jak DVB titulky, tak ty teletextové. Je pravda, že ty teletextové někdy divně problikávají a člověk nemá moc šanci je stíhat přečíst. On celý ten teletext ve VLC divně bliká :-(

    Bohužel vám tenhle konkrétní soubor teď neozkouším, podpora telx se mi zase nějak rozbila a teď nemám čas to zase opravovat :-( Nicméně verze 1.1.7 na Debianu mi .ts přehraje a problém s telx jsem už jednou opravoval.
    21.5.2012 22:04 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Skryté titulky a Linux
    Vím, že se jedná o již starý dotaz, ale třeba to nyní přijde někomu vhod:

    Napsal jsem za podobným účelem minimalistickou utilitu v C, která přímo z TS streamu extrahuje SRT titulky, včetně barevné informace. Dohromady to už pak není problém přehrát nikde. Není třeba provádět demux TS apod.

    Jmenuje se telxcc, zdrojový kód je na GitHubu. Funguje pod Linux, Mac i Windows (ke stažení jsou i binárky), aktuálně připravuji větší update na verzi 2.3.0 (lepší analýza PAT/PMT tabulek v TS). Používá se v zahraničí, testováno mám na TS z TV z Německa, Švédska, Norska, Anglie a samozřejmě z ČR. (Licence GPL.)

    Příklad použití: ./telxcc -p 777 -c -v < 2012-02-15_1900_WWW_NRK.ts > dagsrevyen.srt

    Petr

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.