Společnost Meta ve spolupráci se společností Oakley oznámila řadu chytrých brýlí Oakley. První Oakley Meta HSTN si lze předobjednat za 499 dolarů.
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) vyjádřilo podporu předložení projektu AI Gigafactory CZ, který do veřejné konzultace Evropské komise zaslala společnost České Radiokomunikace (CRA) v rámci iniciativy Project AIGF CZ. Jde o významný krok k rozvoji výpočetní infrastruktury pro umělou inteligenci (AI), která je prioritou resortu. Projekt je v souladu s cíli Národní strategie umělé inteligence ČR 2030 a je již součástí návrhu
… více »Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 154 (pdf). S podtitulem Automatizace domácnosti.
Americký prezident Donald Trump podepsal exekutivní příkaz, který prodlužuje lhůtu pro prodej amerických aktiv aplikace TikTok vlastněné čínskou společností ByteDance do amerických rukou o dalších 90 dnů. Americký Kongres loni v dubnu kvůli bezpečnostním obavám přijal zákon, podle kterého měl vstoupit v platnost zákaz sítě TikTok v USA v případě, že se prodej neuskuteční do 19. ledna. Trump však v lednu lhůtu pro prodej prodloužil o 75 dnů. V dubnu pak přikročil k prodloužení o dalších 75 dnů, lhůta tak měla vypršet dnešním dnem.
Microsoft hodlá zrušit další tisíce pracovních míst, a to především v obchodních odděleních. Předchozí kolo propouštění se uskutečnilo v květnu a dotklo se 6000 zaměstnanců. Vedení firmy již dříve upozornilo, že vzhledem k rozsáhlým investicím do umělé inteligence (AI) se bude snažit omezovat výdaje v jiných oblastech.
Společnost Murena ve spolupráci se společností Qwant představila vyhledávač Murena Find. Ve výchozím nastavení bude používán v mobilním operačním systému /e/OS a v Murena Workspace.
V mobilní aplikaci Facebooku se lze nově přihlašovat pomocí Passkeys.
Společnost Midjourney představila vlastní generátor videí pomocí umělé inteligence (AI) V1 Video Model.
Editor kódu Zed (Wikipedie) má nově v sobě integrovaný debugger. Podporuje Rust, C/C++, JavaScript, Go, Python a pomocí rozšíření i další programovací jazyky.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie). Servo mimo jiné nově zvládne animované GIFy.
Po nainstalování Ubuntu se mi zvýšila teplota procesoru.
Když jsem měl ještě Win7 a dělal jsem nějakou tu "úředničinu" (psaní textu v OO Writeru případně programování) nikdy se mi nestalo, že by se větráček rozjel naplno...
Teď, když mám Ubuntu, tak mi teplota procesoru neklesne pod 70°C (leda bych seděl venku v 10stupňovém mrazu :D). Přitom dělám totéž, co na Win7 - hlavně teda programuju. Ale i když nechám počítač jen tak bez dozoru, tak si funí, jak kdyby měl za sebou maraton... Jenom občas se na nějakou tu minutku vypne/zpomalí (větrák).
Hledal jsem řešení, ale našel jsem jenom to, že můj notebook (HP probook 4515s) má velký problém s přehříváním, ale to jsem věděl (přestože na Win7 se mi ani moc nepřehřívalo)... Dále jsem našel na na fóru tuto informaci:
"jediné řešení bude asi ve windows si nastavit schéma napájení aby ti to podtaktovalo procesor, ale to je řešení tak fakt jen pro internet a takové, při hrách budeš muset přehodit schéma na plný výkon, jinak by ti určitě chyběl... ".
Řekl bych, že by mě tohle řešení stačilo, protože hry moc nehraji...
A můj dotaz/prosba je, jestli by mi někdo mohl poradit, jestli jde a popřípadě jak (nejlépe nějaký (podrobnější) návod) udělat totéž v Ubuntu totoiž podtaktovat procesor (nejlépe jako nějaké nastavení profilu napájení).
cpufreq-set -g ondemand
Ale i tak ondemand může nastavit nejvyšší frekvenci procesoru, takže se to furt může přehřívat, pokud budeš dělat něco víc náročnýho. Todle sem řešil tím, že sem si při startu nastavil maximální frekvenci, při který se mi to nepřehřívalo. (Musel sem si nastavit sudo a tak, ale to už je na jiný povídání Nepomohlo? Co píše # cpufreq-info?
Pro názornost ...
# cpufreq-info cpufrequtils 008: cpufreq-info (C) Dominik Brodowski 2004-2009 Chyby v programu prosím hlaste na cpufreq@vger.kernel.org (anglicky). Chyby v překladu prosím hlaste na kavol@seznam.cz (českyanalyzuji CPU 0: ovladač: acpi-cpufreq CPUs which run at the same hardware frequency: 0 1 CPUs which need to have their frequency coordinated by software: 0 maximum transition latency: 10.0 us. hardwarové meze: 800 MHz - 2.00 GHz dostupné frekvence: 2.00 GHz, 2.00 GHz, 1.60 GHz, 1.20 GHz, 800 MHz dostupné regulátory: conservative, ondemand, userspace, powersave, performance současná taktika: frekvence by měla být mezi 800 MHz a 2.00 GHz. Regulátor "ondemand" může rozhodnout jakou frekvenci použít v těchto mezích. současná frekvence CPU je 800 MHz (zjištěno hardwarovým voláním). statistika cpufreq: 2.00 GHz:99,88%, 2.00 GHz:0,00%, 1.60 GHz:0,00%, 1.20 GHz:0,00%, 800 MHz:0,12% (231) analyzuji CPU 1: ovladač: acpi-cpufreq CPUs which run at the same hardware frequency: 0 1 CPUs which need to have their frequency coordinated by software: 1 maximum transition latency: 10.0 us. hardwarové meze: 800 MHz - 2.00 GHz dostupné frekvence: 2.00 GHz, 2.00 GHz, 1.60 GHz, 1.20 GHz, 800 MHz dostupné regulátory: conservative, ondemand, userspace, powersave, performance současná taktika: frekvence by měla být mezi 800 MHz a 2.00 GHz. Regulátor "ondemand" může rozhodnout jakou frekvenci použít v těchto mezích. současná frekvence CPU je 800 MHz (zjištěno hardwarovým voláním). statistika cpufreq: 2.00 GHz:99,85%, 2.00 GHz:0,00%, 1.60 GHz:0,00%, 1.20 GHz:0,00%, 800 MHz:0,14% (193)
cpufrequtils 007: cpufreq-info (C) Dominik Brodowski 2004-2009 Chyby v programu prosím hlaste na cpufreq@vger.kernel.org (anglicky). Chyby v překladu prosím hlaste na kavol@seznam.cz (českyPokud dámanalyzuji CPU 0: ovladač: powernow-k8 CPUs which run at the same hardware frequency: 0 CPUs which need to have their frequency coordinated by software: 0 maximum transition latency: 1000 ns. hardwarové meze: 575 MHz - 2.30 GHz dostupné frekvence: 2.30 GHz, 1.15 GHz, 575 MHz dostupné regulátory: conservative, ondemand, userspace, powersave, performance současná taktika: frekvence by měla být mezi 575 MHz a 2.30 GHz. Regulátor "userspace" může rozhodnout jakou frekvenci použít v těchto mezích. současná frekvence CPU je 2.30 GHz. statistika cpufreq: 2.30 GHz:41,57%, 1.15 GHz:0,00%, 575 MHz:58,42% (11) analyzuji CPU 1: ovladač: powernow-k8 CPUs which run at the same hardware frequency: 1 CPUs which need to have their frequency coordinated by software: 1 maximum transition latency: 1000 ns. hardwarové meze: 575 MHz - 2.30 GHz dostupné frekvence: 2.30 GHz, 1.15 GHz, 575 MHz dostupné regulátory: conservative, ondemand, userspace, powersave, performance současná taktika: frekvence by měla být mezi 2.30 GHz a 2.30 GHz. Regulátor "userspace" může rozhodnout jakou frekvenci použít v těchto mezích. současná frekvence CPU je 2.30 GHz. statistika cpufreq: 2.30 GHz:99,84%, 1.15 GHz:0,01%, 575 MHz:0,16% (33)
sudo cpufreq --max 575 KHz
, tak to vypíšeChyba při nastavování nových hodnot. Obvyklé problémy: - Máte patřičná administrátorská práva? (root?) - Je požadovaný regulátor dostupný v jádře? (modprobe?) - Snažíte se nastavit neplatnou taktiku? - Snažíte se nastavit určitou frekvenci, ale není dostupný regulátor ‚userspace‘, například protože není nahrán v jádře, nebo nelze na tomto hardware nastavit určitou frekvenci?ale když napíšu
sudo cpufreq-set -d 575 MHz
tak to nic nevypíše, takže se to asi provede. Ale pokud dám nyní znovu cpufreq-info
, tak to píše stále to samé (že současná frekvence je stále 2.30 GHz).
Mně se osvědčilo hlavně ondemand ... mam ho zaplej furt, stejně mam výkonu dost. Čili "# cpufreq-set -g ondemand; cpufreq-set -g ondemand -c 1 "
Ad nastavování frekvence: asi jste chtěl napsat MHz?
Teplota čeho? Grafárny, procesoru, něčeho jiného? Jednou jste si zvolil AMD a výkonný procesor. S vyšší teplotou jste nepočítal? Přinejhoršim shánějte chladicí podložku, cca o 5-10 stupňů by Vám měla snížit teplotu.
To už bych možná koukal do latencytopu, co načte. Htop mam puštěnej furt, ve screenu, už ho mam okoukanej. V latencytopu vidim věci, který v htopu nevidim, waiting for cokoliv apod.
Čili jestli tazatel nemůže nějak ořezat své nároky?
Tiskni
Sdílej: