abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:55 | Komunita

    O víkendu probíhá v Praze na Karlově náměstí 13 konference Installfest 2026. Na programu je celá řada zajímavých přednášek a workshopů. Vstup na konferenci je zcela zdarma, bez nutnosti registrace. Přednášky lze sledovat i online na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 05:22 | Komunita

    Mozilla a společnost Mila oznámily strategické partnerství za účelem rozvoje open source a suverénní AI. Cílem je ukázat, že open source AI může konkurovat uzavřeným systémům. Obě organizace chtějí posílit technologickou suverenitu a snížit závislost na hrstce velkých technologických firem.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 04:00 | Humor

    Adam Rice předvedl, že pomocí DNS lze distribuovat a spustit kompletní hru DOOM. Rozdělil WAD soubory a binárky do téměř 2000 DNS záznamů v Cloudflare zóně (jeden TXT záznam v DNS může nést okolo 2000 znaků textu). Ty pak stáhl PowerShellem, dekomprimoval a spustil přímo v paměti počítače bez nutnosti zápisu na disk, což prakticky dokazuje, že DNS může sloužit jako distribuované úložiště dat a možný kanál pro načítání kódu. Repozitář projektu je na GitHubu.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 0
    včera 13:00 | Komunita

    Dnes a zítra probíhají Arduino Days 2026. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze od 17:00 na YouTube. Zúčastnit se lze i lokálních akcí. Dnes v Poličce v městské knihovně a zítra v Praze na Matfyzu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 12:11 | Nová verze

    Byla vydána beta verze Ubuntu 26.04 LTS s kódovým názvem Resolute Raccoon. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 26.04 LTS mělo vyjít 23. dubna 2026.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 02:22 | Komunita Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    26.3. 23:22 | Komunita

    Ubuntu plánuje v budoucích verzích nahradit tradiční nástroje pro synchronizaci času (chrony, linuxptp a gpsd) novým, v Rustu napsaným ntpd-rs, který nabídne vyšší bezpečnost a stabilitu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.3. 22:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.6 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Správce hesel KeePassXC byl nahrazen správcem hesel GNOME Secrets. Bitcoinová peněženka Electrum byla povýšena na verzi 4.7.0. Tor Browser byl povýšen na verzi 15.0.8. Další novinky v příslušném seznamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    26.3. 11:33 | Zajímavý článek

    Chris Down v obsáhlém článku „vyvrací mýty o zswap a zram“, vysvětluje, co vlastně dělají a jaké jsou mezi nimi rozdíly. Doporučuje vyhýbat se zram na serveru a bez OOM.

    |🇵🇸 | Komentářů: 1
    26.3. 11:22 | IT novinky

    Porota v Los Angeles shledala firmy Google a Meta odpovědnými v přelomovém soudním sporu, který se týká závislosti na sociálních sítích; firmy musí zaplatit odškodné tři miliony dolarů (63,4 milionu Kč). Společnosti, které s verdiktem nesouhlasí, čelily obvinění, že své sociální sítě a platformy záměrně navrhly tak, aby si na nich děti vypěstovaly závislost. Porota došla k závěru, že technologické společnosti při navrhování a

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (15%)
     (7%)
     (1%)
     (12%)
     (30%)
     (2%)
     (5%)
     (1%)
     (13%)
     (24%)
    Celkem 1168 hlasů
     Komentářů: 27, poslední 17.3. 19:26
    Rozcestník

    Dotaz: wmii 2xmonitor

    15.4.2011 15:09 Bum
    wmii 2xmonitor
    Přečteno: 298×

    Ahojte. Skusam prechod z gnome na wmii a nejak neviem prist na to ako jednoducho presunut okno na druhu plochu. Vzdy sa mi otvaraju aplikacie na monitore laptopu a aj ked sa mi podari nieco pracne presunut ostava kusok na lavej Ploche.

    Myslim, ze je problem s xorgom, ale nie som si isty.

    Plochy si riadim pomocou xrandr a ovladac grafiky je zakladny noveau.

    Distribucia ubuntu 10.10 ked skusim nieco vlc supnut na druhy display vychrasti to na mna toto

    DISPLAY=:0.1 vlc -f Video/HAARP\ -\ Nature\ Modification\ Weapon.flv VLC media player 1.1.7 The Luggage (revision exported) Blocked: call to unsetenv("DBUS_ACTIVATION_ADDRESS") Blocked: call to unsetenv("DBUS_ACTIVATION_BUS_TYPE") [0x140b3d0] main interface error: no suitable interface module [0x1314120] main libvlc error: interface "globalhotkeys,none" initialization failed [0x1314120] main libvlc: Spustenie programu VLC s predvoleným rozhraním. Pre spustenie bez rozhrania zadajte príkaz 'cvlc'. [0x142db20] qt4 interface error: Could not connect to X server [0x142db20] skins2 interface error: Cannot open display [0x142db20] skins2 interface error: cannot initialize OSFactory [0x1314120] main libvlc error: interface "default" initialization failed [flv @ 0x7fa1680347d0]Estimating duration from bitrate, this may be inaccurate

    Xorg sa pouziva zakladny nic som nemenil. ked som aj dal vygenerovat novy nezobrazuje mi tam druhy monitor. Pod gnome mi ale vsetko funguje. Ma niekto napad? Dik

    Odpovědi

    15.4.2011 21:17 Bum
    Rozbalit Rozbalit vše Re: wmii 2xmonitor
    To uz nik nepouziva wmii? Skusam kade co ale nejak sa nedokokazem cez to prekusat.
    pavlix avatar 17.4.2011 08:15 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: wmii 2xmonitor
    Já o něm asi ještě neslyšel.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    17.4.2011 09:23 none
    Rozbalit Rozbalit vše Re: wmii 2xmonitor
    Bohuzel nepomuzu, ale alespon te podporim v tom, ze wmii pouzivam a na podobny problem jmem narazil taky. Velice lakavou alternativou je taky dwm (http://dwm.suckless.org/). Funkcne je to podobne wmii, ale je jen na dva tisice radku v cecku a jen v jednom souboru :).
    17.4.2011 11:38 hajoucha | skóre: 22
    Rozbalit Rozbalit vše Re: wmii 2xmonitor
    imho je potřeba nastavit xineramu. Jinak bude asi lepší položit dotaz na irc. Tak či onak, já používám wmii s Xineramou a třemi monitory zcela bez problémů. Aplikace mezi monitory přetahuju normálně myší, zvětšení (shift-space) se pak odehraje v rámci jednoho monitoru. Ovladače mám nvidia, nastavil jsem to pomocí nvidia-settings.
    20.4.2011 00:08 Bum
    Rozbalit Rozbalit vše Re: wmii 2xmonitor
    nvidia ovladac tam nechcem davat lebo mi to potom prastava fungovat pod gnome. aspon v 10:04 so mal problem ze mys sice presla na druhu stranu aj z aplikaciou ale uz sa nevratila. Nejak sa to bilo z mojou grafikou. a zase nepouzivam ziadne efekty takze mi je zatial k nicomu. :).

    Ale ak mozes poprosil by som Ta skus mi popisat presnejsie ako si tu xineramu nastavil. mozno nieco vymyslim len som z tym este v zivote nerobil.

    V kazdom pripade dakujem ze ste sa ozvali. Povzbudilo ma to a idem badat dalej. Uz som to v zdaval, ze to skratka asi nejde. :)

    a ked sa teda uz pytam spytam sa este ako ovladate zvuk? je na to nejaky trik? Nasiel som navod a aj som ho pouzil na stavenie klavesovej skratky mod4+shift+N je pridavanie a uberanie mam mod4+shift+M Potialto je to v poriadku len mi stale blbne to ze ked sa prepnem z gnome do wmii mam vypnute pcm a nejake dalsie volby a teda zvuk nejde az kym nepouzijem alsamixer.

    Nejak mi to neprekaza dokazem si to zapnut len zena peni ze som jej vypol gnome. Hehe Osobne sa divim ako rychlo som gnome dokazal zahodit :)

    No nic idem to skusat.

    Dakujem este raz.
    20.4.2011 01:54 Bum
    Rozbalit Rozbalit vše Re: wmii 2xmonitor
    Příloha:
    vymackal som z toho toto ale nejak to neni ono. zatial je to dost pracne a stejne sa mi tie okna prekryvaju. Teda napriklad teraz video prekryte terminalo. ani za svet sa to nechce presunut z prvych 1440x900 na druhy monitor.

    Idem spat. skusim este cosik vydumat neskor.

    examon avatar 20.4.2011 19:03 examon | skóre: 15 | Trnava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: wmii 2xmonitor
    ja mam arch+wmii na notebooku

    skus vyskusat frontend k xrandr ktory sa vola arandr, je super... skusal som rozdne kombinacie... moj ntb s monitorom 22", ntb s TV a vsetko ide uplne v pohode.. v ntb mam integrovanu grafiku intel
    20.4.2011 21:36 Bum
    Rozbalit Rozbalit vše Re: wmii 2xmonitor
    Dal som aj arandr som skusil. Myslim, ze mam problem so xorgom. Ked si vygenerujem novy konfigurak nechce mi nabehnu x-server.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.