Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Řešení dotazu:
.php
předával interpretu PHP ke zpracování. Zpracuje je tedy standardním způsobem – pošle jejich obsah klientovi.
--prefix
pro skript configure
apt-get purge apache2.2-common apt-get install apache2.2-commonapache, ale nenainstalovalo spravne a ked som siel cez webmin pozret co on povie, tak ponukol, ze to doinstaluje. Cez webmin som to teda doinstaloval, chybalo mu par balikov este. Apache nabehol, tak som to skusil este raz, lenze stale to phpcka stahuje, nespusta. Pozrel som httpd.conf a zmeny co som tam urobil(podla jednej odpovedi kde riesili podobny problem) tam uz neboli. Ten subor bol uplne prazdny. Cize configy prepisalo. Nemoze byt zadrhel inde ako v apache?
apachectl -f cesta-k-souboru
, nebo se používá cesta zadaná při kompilaci – tu by mohl ukázat příkaz httpd -V
.
Problém je určitě v konfiguraci Apache.Na to podstatné jsem zapomněl – jak tedy vypadá vaše konfigurace Apache pro soubory
.php
?
to je mods-avaible/php.conf?
<IfModule mod_php5.c> AddType application/x-httpd-php .php .phtml .php3 AddType application/x-httpd-php-source .phps </IfModule>
musel som dat prec znaky <> aby mi to mohlo vlozit. Existuje sposob ako tu vkladat zdojaky?
.php
(a .phtml
a .php3
) v případě, pokud je dostupný modul mod_php5.c
. Zřejmě je tedy problém s tímhle modulem – buď není nainstalovaný, nebo není Apache nakonfigurovaný, aby jej aktivoval.
apachetcl
(na konci je L), které se používá pro řízení Apache serveru (a zpravidla jej používají i distribuční inicializační skripty). Díval jsem se, jak je balíček Apache a PHP v Debianu udělaný, a pro aktivaci PHP modulu by zřejmě v adresáři /etc/apache2/mods-available
měl být vedle souboru php5.conf
ještě php5.load
s obsahem
LoadModule php5_module /usr/lib/apache2/modules/libphp5.soTím se zařídí nahrání modulu pro PHP. V Debianu bude dokonce správný postup asi ještě jiný, s použitím příkazu
a2enmod
, který zřejmě slouží k zapínání a vypínání modulů Apache:
a2enmod php5Ale Debian nepoužívám, takže nevím, zda hádám správně.
apt-get
), instalací ze zdrojáků si akorát zaneřádíte systém. Navíc distribuční konfigurační soubory mohou být jiné, než konfiguráky z mainstreamu.
--prefix=/tmp/apache
si sestavení apache vložil do jiného než imlicitního adresáře. Znám výukové systémy, na kterých je více než 100 různých apachů, každý u jednotlivého uživatele v jeho stromu a každý poslouchá na jiném portu. Pak všichni mohou pracovat s konfiguracemi a neruší se. Ale argument, že generická konfigurace může být jiná, než distribuční, je validní.
Hlavně mi, ale připadá, že je to člověk, hledá jen co nejrachlejší kuchařku, jak to mít funční a který buď není ochoten přemýšlet o tom co je u něj špatně nebo je pod časovým tlakem.
httpd.conf
může mít prázdný píše se do něj jen uživatelské změny konfigurace.
návod najde na
debian admin
v adresáři /etc/apache2/mods-enabled
by měl mít soubory php5.conf
a php5.load
.
Jen poznámka nevíte proč opara hlásí debianadmin.com jako útočnou stránku? vždyt na ní nic není.
Tiskni
Sdílej: