Byla vydána verze 11.0 s kódovým jménem Aramo linuxové distribuce Trisquel GNU/Linux. Založena je na Ubuntu 22.04 LTS a podporována bude do roku 2027. Trisquel patří mezi svobodné distribuce doporučované Nadací pro svobodný software (FSF).
Mozilla založila startup Mozilla.ai a vložila do něj 30 milionů dolarů. Cílem je vývoj důvěryhodné, nezávislé a open source AI.
Po půl roce vývoje od vydání verze 43 bylo vydáno GNOME 44 s kódovým názvem Kuala Lumpur. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube.
Letošní Turingovou cenu (2022 ACM A.M. Turing Award) získal Bob Metcalfe za vynalezení, standardizaci a komercializaci Ethernetu.
Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána ve verzi 5.1. Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení a na GitHubu.
Byla vydána Java 20 / JDK 20. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 7. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců. LTS verze je 17.
Google spustil konverzační AI Bard. Vyzkoušet lze zatím pouze ve Spojených státech a Spojeném království. Více v Bard FAQ.
David Buchanan na svém blogu rozebírá zranitelnost acropalypse (CVE-2023-21036) telefonů Google Pixel. Z výřezu (crop) snímku obrazovky vytvořeného integrovanou aplikací Markup může být možné částečné obnovení původního snímku obrazovky. Viz tweet Simona Aaronse. Vyzkoušet lze webovou aplikaci acropalypse.app. Opraveno v březnové aktualizaci.
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Gitea (Wikipedie) byla vydána v nové verzi 1.19.0. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Kvůli "převzetí Gitei" společností Gitea Limited byl v prosinci loňského roku představen fork Gitei s názvem Forgejo (Codeberg).
Byla vydána nová verze 5.11 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Nově je používán zram. Tor Browser byl aktualizován na verzi 12.0.4. Thunderbird na verzi 102.9.0.
Jmenovaní samozřejmě vlastní SMTP servery mají, jinak by nemohli dané služby poskytovat. Vy máte spíš na mysli, že email. klient nemůže posílat přímo přes SMTP servery např. Seznamu, což samozřejmě také jde.
Zpět k původní otázce. Musíte si zjistit, zda pro danou doménu existuje SMTP server, který umožňuje ověření, tj. "lze se na něj příhlásit". Pak lze odesílat emaily přes něj (zjednodušeně řečeno:) ).
Vše bude pravděpodobně v pořádku, spíš bych tipoval, že ISP tvrdil, ať si nastavujete výhradně jeho SMTP server. V krajním případě blokuje port 25 a to už je na pováženou.
PS: Myslím, že není nutné nabízet finanční odměnu.
$ telnet 213.151.208.170 25
Trying 213.151.208.170...
Connected to 213.151.208.170.
Escape character is '^]'.
220 tdmail2.orange.sk Orange Slovensko ESMTP Server
Z práce:
$ telnet 213.151.208.170 25
Trying 213.151.208.170...
telnet: connect to address 213.151.208.170: Connection refused
Jednoducho preto, že z hľadiska ISP prichádza spojenie z IP, ktorú on nepridelil. A nebude predsa poskytovať SMTP server niekomu, kto nie je jeho klientom. Myslím, že taká prax je bežná. To znamená, že ak prenesiem notebook z domu do práce, musím prestavovať SMTP server pre odosielanie. Alternatívne môžem použiť niečo ako smtp.gmail.com. Alebo mať zaplatenú vlastnú doménu aj SMTP serverom. Existuje aj iná možnosť?
V techto pripadech se dost vyuziva webmailu (obcas jedine mozne reseni).DNS tunel funguje ještě na více místech než Webmail :).
Na port 80 se lze připojit odkudkoliv a je to bez problémů.To není pravda. Často se připojíte jen přes http proxy nebo transparentní proxy, a přes ty asi přímo SMTP neprotlačíte.
Tiskni
Sdílej: