Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Vládní CERT vydal (𝕏) novou verzi nástroje maldump. Ten slouží k extrakci souborů z karantén různých antivirových programů. A to jak z živého systému, tak z obrazu disku.
Jmenovaní samozřejmě vlastní SMTP servery mají, jinak by nemohli dané služby poskytovat. Vy máte spíš na mysli, že email. klient nemůže posílat přímo přes SMTP servery např. Seznamu, což samozřejmě také jde.
Zpět k původní otázce. Musíte si zjistit, zda pro danou doménu existuje SMTP server, který umožňuje ověření, tj. "lze se na něj příhlásit". Pak lze odesílat emaily přes něj (zjednodušeně řečeno:) ).
Vše bude pravděpodobně v pořádku, spíš bych tipoval, že ISP tvrdil, ať si nastavujete výhradně jeho SMTP server. V krajním případě blokuje port 25 a to už je na pováženou.
PS: Myslím, že není nutné nabízet finanční odměnu.
$ telnet 213.151.208.170 25
Trying 213.151.208.170...
Connected to 213.151.208.170.
Escape character is '^]'.
220 tdmail2.orange.sk Orange Slovensko ESMTP Server
Z práce:
$ telnet 213.151.208.170 25
Trying 213.151.208.170...
telnet: connect to address 213.151.208.170: Connection refused
Jednoducho preto, že z hľadiska ISP prichádza spojenie z IP, ktorú on nepridelil. A nebude predsa poskytovať SMTP server niekomu, kto nie je jeho klientom. Myslím, že taká prax je bežná. To znamená, že ak prenesiem notebook z domu do práce, musím prestavovať SMTP server pre odosielanie. Alternatívne môžem použiť niečo ako smtp.gmail.com. Alebo mať zaplatenú vlastnú doménu aj SMTP serverom. Existuje aj iná možnosť?
V techto pripadech se dost vyuziva webmailu (obcas jedine mozne reseni).DNS tunel funguje ještě na více místech než Webmail :).
Na port 80 se lze připojit odkudkoliv a je to bez problémů.To není pravda. Často se připojíte jen přes http proxy nebo transparentní proxy, a přes ty asi přímo SMTP neprotlačíte.
Tiskni Sdílej: