Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Jmenovaní samozřejmě vlastní SMTP servery mají, jinak by nemohli dané služby poskytovat. Vy máte spíš na mysli, že email. klient nemůže posílat přímo přes SMTP servery např. Seznamu, což samozřejmě také jde.
Zpět k původní otázce. Musíte si zjistit, zda pro danou doménu existuje SMTP server, který umožňuje ověření, tj. "lze se na něj příhlásit". Pak lze odesílat emaily přes něj (zjednodušeně řečeno:) ).
Vše bude pravděpodobně v pořádku, spíš bych tipoval, že ISP tvrdil, ať si nastavujete výhradně jeho SMTP server. V krajním případě blokuje port 25 a to už je na pováženou.
PS: Myslím, že není nutné nabízet finanční odměnu.
$ telnet 213.151.208.170 25
Trying 213.151.208.170...
Connected to 213.151.208.170.
Escape character is '^]'.
220 tdmail2.orange.sk Orange Slovensko ESMTP Server
Z práce:
$ telnet 213.151.208.170 25
Trying 213.151.208.170...
telnet: connect to address 213.151.208.170: Connection refused
Jednoducho preto, že z hľadiska ISP prichádza spojenie z IP, ktorú on nepridelil. A nebude predsa poskytovať SMTP server niekomu, kto nie je jeho klientom. Myslím, že taká prax je bežná. To znamená, že ak prenesiem notebook z domu do práce, musím prestavovať SMTP server pre odosielanie. Alternatívne môžem použiť niečo ako smtp.gmail.com. Alebo mať zaplatenú vlastnú doménu aj SMTP serverom. Existuje aj iná možnosť?
V techto pripadech se dost vyuziva webmailu (obcas jedine mozne reseni).DNS tunel funguje ještě na více místech než Webmail :).
Na port 80 se lze připojit odkudkoliv a je to bez problémů.To není pravda. Často se připojíte jen přes http proxy nebo transparentní proxy, a přes ty asi přímo SMTP neprotlačíte.
Tiskni
Sdílej: