abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    5.6. 22:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.7 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled novinek, vylepšení a oprav v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.6. 18:22 | Komunita

    Vývojáři webového prohlížeče Ladybird dnes oznámili, že mění způsob vývoje. S blížícím se vydáním alfa verze přestávají přijímat veřejné pull requesty. Všechny otevřené veřejné pull requesty budou uzavřeny. Tým nedokáže garantovat bezpečnost AI generovaných pull requestů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    5.6. 17:33 | Zajímavý software

    OpenLogi (GitHub) je open source náhrada aplikace Logi Options+ pro přizpůsobení myší od společnosti Logitech. Zatím běží pouze na macOS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    5.6. 04:33 | Nová verze

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za květen (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    4.6. 11:22 | Bezpečnostní upozornění

    Úřad pro ochranu osobních údajů řeší desítky stížností na jednotné měsíční hlášení zaměstnavatele, které stát spustil počátkem dubna. Systém, jenž má firmám odlehčit od desítek formulářů, nejenže výrazně zatížil jejich účetní oddělení, ale docházelo v něm i k únikům osobních dat zaměstnanců k firmám, kde nepracovali. Podle ministerstva práce a sociálních věcí stála za problémem technická chyba. „Incident se týkal několika stovek

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 22
    4.6. 10:46 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 22.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.6. 04:33 | Nová verze

    Vim Classic byl vydán ve verzi 8.3. Drew DeVault oznámil tento fork editoru Vim (verze 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování) v březnu letošního roku. Důvodem forku bylo, že vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    4.6. 03:44 | Komunita

    Open source konference DevConf.CZ 2026 proběhne 18. a 19. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    3.6. 19:44 | Nová verze

    Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 14:44 | IT novinky

    Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1844 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: převod souborů .MOD do mpg (video kamera)

    Dalibor Smolík avatar 30.6.2011 15:51 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    převod souborů .MOD do mpg (video kamera)
    Přečteno: 2626×
    zdravím, mám k dispozici soubory .MOD z cizí videokamery, rád bych je převedl do DVD formátu pro stolní přehrávač. V Kaffeinu je sice přehraju, ale nedostanu ven ..
    Zkouším je v avidemuxu převést do .mpg a následně přes devede nebo dvdstyler do DVD formátu (a iso obrazu), ale dvdstyler padá. Má s tím někdo zkušenosti?
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.

    Odpovědi

    pepe_ avatar 30.6.2011 19:04 pepe_ | skóre: 48
    Rozbalit Rozbalit vše Re: převod souborů .MOD do mpg (video kamera)

    Na JVC říkaj přejmenovat příponu na MPG , ale mam dojem že to neni ono.

    nebo skusit mencoder nějak takto :

    mencoder neco.mod -oac lavc -ovc lavc -of mpeg -mpegopts format=dvd -vf scale=720:576,harddup -srate 48000 -af lavcresample=48000 -lavcopts vcodec=mpeg2video:vrc_buf_size=1835:vrc_maxrate=9800:vbitrate=5000:keyint=15:acodec=ac3:abitrate=192:aspect=16/9 -ofps 25 -o vystup.mpg

    Dalibor Smolík avatar 30.6.2011 19:18 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: převod souborů .MOD do mpg (video kamera)
    dík, vyzkouším
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    Dalibor Smolík avatar 1.7.2011 14:19 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: převod souborů .MOD do mpg (video kamera)
    Díky, převod se sice "zdařil", ale z původních 1,2 GB má soubor jen 350 MB a zvuk je silně zkreslený (jako z plechovky) a posunutý, tak to není ono. Přejmenování na MPG nestačí.
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    pepe_ avatar 1.7.2011 20:59 pepe_ | skóre: 48
    Rozbalit Rozbalit vše Re: převod souborů .MOD do mpg (video kamera)

    Musíš si hrát s těma parametrama . Pokud se ti to povede , dej vědět. Já nemam možnost to testovat ale nějakej video fainšmekr by ti mohl dát radu.

    pepe_ avatar 1.7.2011 21:14 pepe_ | skóre: 48
    Rozbalit Rozbalit vše Re: převod souborů .MOD do mpg (video kamera)
    pepe_ avatar 1.7.2011 21:27 pepe_ | skóre: 48
    Rozbalit Rozbalit vše Re: převod souborů .MOD do mpg (video kamera)

    Skusil sem ten MOD prohnat tim WINFF a ten spustí :

    zdrojovej MOD : /media/Data-2TB/Videa/Videa - kamera/Aja 3 narozeniny/Aja a babi u pc.MOD

    cilovej MPEG : /home/pepe/Plocha/Aja a babi u pc.mpg

    Příkaz :

    /usr/bin/ffmpeg -threads 2  -i "/media/Data-2TB/Videa/Videa - kamera/Aja 3 narozeniny/Aja a babi u pc.MOD"  -deinterlace -f dvd -target ntsc-dvd -r 29.97  -s 720x480  -aspect 16:9 -b 8000kb -g 12 -mbd rd -trellis -mv0 -cmp 0 -subcmp 2 -an -passlogfile "/home/pepe/Plocha/Aja a babi u pc.log" -pass 1  -y /dev/null

    /usr/bin/ffmpeg -threads 2  -y -i "/media/Data-2TB/Videa/Videa - kamera/Aja 3 narozeniny/Aja a babi u pc.MOD"  -deinterlace -f dvd -target ntsc-dvd -r 29.97  -s 720x480  -aspect 16:9 -b 8000kb -g 12 -mbd rd -trellis -mv0 -cmp 0 -subcmp 2 -passlogfile "/home/pepe/Plocha/Aja a babi u pc.log" -pass 2  "/home/pepe/Plocha/Aja a babi u pc.mpg"

    MediaInfo o tom MPEGu vypíše :

     

    General
    Complete name                    : /home/pepe/Plocha/Aja a babi u pc.mpg
    Format                           : MPEG-PS
    File size                        : 14.3 MiB
    Duration                         : 13s 920ms
    Overall bit rate                 : 8 617 Kbps

    Video
    ID                               : 224 (0xE0)
    Format                           : MPEG Video
    Format version                   : Version 2
    Format profile                   : Main@Main
    Format settings, BVOP            : No
    Format settings, Matrix          : Default
    Format settings, GOP             : M=1, N=12
    Duration                         : 13s 881ms
    Bit rate mode                    : Variable
    Bit rate                         : 7 997 Kbps
    Nominal bit rate                 : 9 000 Kbps
    Width                            : 720 pixels
    Height                           : 480 pixels
    Display aspect ratio             : 16:9
    Frame rate                       : 29.970 fps
    Standard                         : NTSC
    Color space                      : YUV
    Chroma subsampling               : 4:2:0
    Bit depth                        : 8 bits
    Scan type                        : Progressive
    Compression mode                 : Lossy
    Bits/(Pixel*Frame)               : 0.772
    Stream size                      : 13.2 MiB (93%)

    Audio
    ID                               : 189 (0xBD)-128 (0x80)
    Format                           : AC-3
    Format/Info                      : Audio Coding 3
    Mode extension                   : CM (complete main)
    Muxing mode                      : DVD-Video
    Duration                         : 13s 920ms
    Bit rate mode                    : Constant
    Bit rate                         : 448 Kbps
    Channel(s)                       : 2 channels
    Channel positions                : Front: L R
    Sampling rate                    : 48.0 KHz
    Bit depth                        : 16 bits
    Compression mode                 : Lossy
    Stream size                      : 761 KiB (5%)

    Menu

     

    zdá se že to vypadá že by to mohlo jít.

    Dalibor Smolík avatar 7.7.2011 13:24 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: převod souborů .MOD do mpg (video kamera)
    Díky, vypadá to, že to prošlo :-). Prohnal jsem to nejdřív přes winff do souboru .dv, pak přes Kino - export (ostatní) na DVD-dual pass, profil DVD-directory (all-only), ale to nestačilo. Znovu jsem to převedl přes avidemux do souboru .mpg a ten pak přes dvdstyler konečně do .iso. Dost složité, ale povedlo se to.
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    pepe_ avatar 7.7.2011 19:21 pepe_ | skóre: 48
    Rozbalit Rozbalit vše Re: převod souborů .MOD do mpg (video kamera)

    To je šíleně krkolomné , doufam že někdo zde ukáže jednodužší postup.

    pepe_ avatar 7.7.2011 19:44 pepe_ | skóre: 48
    Rozbalit Rozbalit vše Re: převod souborů .MOD do mpg (video kamera)

    Pro win je http://www.modconverter.net/mod-to-mpeg.html

    pepe_ avatar 7.7.2011 19:55 pepe_ | skóre: 48
    Rozbalit Rozbalit vše Re: převod souborů .MOD do mpg (video kamera)

    Netusim proc je vysledna kvalita tak hnusna a to ma bitrate 5000k

    ffmpeg -y -i "/media/Data-2TB/Videa/Videa - kamera/Aja 3 narozeniny/Aja a babi u pc.MOD" -target dvd -f mpeg -deinterlace -vcodec mpeg2video -aspect 16:9 -acodec mp2 -b 5000K -ac 2 -ar 44100 -ab 224k "/home/pepe/Plocha/film.mpg"

     

    Dalibor Smolík avatar 8.7.2011 01:29 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: převod souborů .MOD do mpg (video kamera)
    Škoda, že Kino nenabízí přímo převod do mpeg.
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    8.7.2011 08:22 jadd | skóre: 34 | blog: Greenhorn
    Rozbalit Rozbalit vše Re: převod souborů .MOD do mpg (video kamera)
    http://www.kdenlive.org/about-kdenlive/audio-and-video-formats
    8.7.2011 08:49 jadd | skóre: 34 | blog: Greenhorn
    Rozbalit Rozbalit vše Re: převod souborů .MOD do mpg (video kamera)
    http://cs.wikibooks.org/wiki/Kdenlive
    Dalibor Smolík avatar 8.7.2011 08:54 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: převod souborů .MOD do mpg (video kamera)
    Zkoušel jsem formát Mpeg2 (standard choice for HDV editing) .. tohle mi nefungovalo.
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    8.7.2011 15:15 jadd | skóre: 34 | blog: Greenhorn
    Rozbalit Rozbalit vše Re: převod souborů .MOD do mpg (video kamera)
    Míslíš tím převod ? Soubor ".mod" jsi s Kdenlive otevřel ? Pokud myslíš jen převod z ".mod" do ".mpg" podívej se na wikipedia.org/wiki/MOD_and_TOD_(video_format).
    Dalibor Smolík avatar 8.7.2011 17:05 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: převod souborů .MOD do mpg (video kamera)
    ok, dík mrknu. Jedná se jen o jednorázový převod z půjčené kamery, ta moje ukládá rovnou do .mpg a výjimečně jsem ji nemohl použít :-)
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    28.7.2011 10:09 Niky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: převod souborů .MOD do mpg (video kamera)
    Děláte si všichni srandu,že jo?? Mám půjčenou kameru a přesně mě trápí ten MOD. Nejdříve to byl rar...a já myslela,že mám vyhráno a Vy tady rovnou počítáte logaritmy.:o) Musí být něco jednoduššího přeci..
    Dalibor Smolík avatar 28.7.2011 23:08 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: převod souborů .MOD do mpg (video kamera)
    Kdenlive jsem nezkoušel, ale měl by to umět převést.
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.