Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Upravené pakety skutečně nelze poznat tím že by byly nějak speciálně označeny značkou "upraveno WPE", či "upraveno hackerem".Evil bit (RFC 3514)
Co koukam ...
Winsock Packet Editor (WPE) Pro is a packet sniffing/editing tool which is generally used to hack multiplayer games. WPE Pro allows modification of data at TCP level. Using WPE Pro one can select a running process from the memory and modify the data sent by it before it reaches the destination. It can record packets from specific processes, then analyze the information. You can setup filters to modify the packets or even send them when you want in different intervals. WPE Pro could also be a useful tool for testing thick client applications or web applications which use applets to establish socket connections on non http ports.
Čili můžete použít něco, co bude ověřovat spojení předem nebo dodatačně povolovat jen ty hodné klienty a ostatní zakazovat. Nějaká metodika na to je, jak obecně takové situace řešit. Je otázkou času a peněz, do čeho chcete jít.
Podle tohodle na Rootu bych to viděl na přepracování návrhu a algoritmu asi ... nebo na hrabání se v datech, debugu apod.
Pokud nejde ochránit program na serveru , asi bych na serveru udělal nějakou VPN a natuneloval bych se a vpn zabezpečil . Tim by měly hračičkové po srandě.
Tiskni
Sdílej: