V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Děkuji za odpověď. XFCE aktuálně nemám, ale rád se na to podívám..
Pokusím se upřesnit dotaz. Jde mi o synchronizaci více strojů přes externí úložiště. Pokud synchronizuji klasické adresáře (a jejich obsah) tak vše funguje dobře. Pokud bych chtěl ale synchronizovat adresář Plocha (desktop), nevím jak zajistit, že například při přesunu adresáře z levého rohu do pravého se změna po aktualizaci projeví i na druhém stroji.. ovšem k tomu potřebuji vědět právě to kde a jak je informace o umístění ikon / adresářů vlastně uložená.. a jaký je vlastně rozdíl mezi adresářem Desktop a ostatními adresáři (právě v tom, že si ostatní adresáře nemusí pamatovat pozici obsahu na ploše). Když to píšu, uvažuji v prostředí Gnome2, ale týká se to i ostatních (pro můj záměr by se lépe hodila jiná prostředí.. ve smyslu synchronizace mezi PC / notebookem / netbookem / tabletem..
Děkuji za případné nasměrování!
Děkuji za odpověď. Měl jsem nyní trochu víc napilno, takže jsem se této věci nemohl věnovat tak, jak bych chtěl. Přesto ji mám ale stále ve výhledu.
Složku ~/.nautilus mám prázdnou. Myslím, že to bude umístěné ještě jinde - asi v závislosti na distribuci (díval jsem se u Ubuntu Natty. Budu pátrat dál.
Aha, tak v mém případě je to ~/.gconf/apps/natilus/desktop-metadata
Tiskni
Sdílej: