Byla vydána verze 3.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Byla vydána nová verze 8.8 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 11.0.0 nástroje mitmproxy určeného pro vytváření interaktivních MITM proxy pro HTTP a HTTPS komunikaci. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vypíchnuta je plná podpora HTTP/3 a vylepšená podpora DNS.
Richard Hughes na svém blogu představil nejnovější major verzi 2.0.0 nástroje fwupd umožňujícího aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů a zapojených výrobců na stránkách LVFS (Linux Vendor Firmware Service).
Počítačová hra Kvark (Steam) od studia Perun Creative dospěla do verze 1.0 (𝕏). Běží také na Linuxu.
Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.94 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.94 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
O víkendu 5. a 6. října se koná ne-konference jOpenSpace. Pokud si chcete kouzlo živých přednášek vychutnat společně s námi, sledujte live streamy: sobota a neděle. Začínáme lehce po 9 hodině ranní. Zpracované záznamy jsou obvykle k dispozici do 14 dní na našem YouTube kanále.
Hodiny s unixovým časem dnes odbily 20 000 dnů. Unixový čas je počet sekund uplynulých od půlnoci 1. ledna 1970. Dnes ve 02:00 to bylo 1 728 000 000 sekund, tj. 20 000 dnů.
Notebook NitroPad V56 od společnosti Nitrokey byl oficiálně certifikován pro Qubes OS verze 4. Qubes OS (Wikipedie) je svobodný a otevřený operační systém zaměřený na bezpečnost desktopu.
--Kategorie 1 ----Server 1 -------Prispevek 1 -------Prispevek 2 ----Server 2 -------Prispevek 1 -------Prispevek 2 --Kategorie 2 ----Server 1 -------Prispevek 1 -------Prispevek 2
- pomoci CTRL + kurzorovych klaves se pohybuju ve strukture Kategorie/Server/Prispevek - po najeti na jednotlivy prispevky vidim celej obsah toho co server posila ve feedu - pomoci CTRL + ENTER potom otevru prispevky ktery me zajimaji v pozadi v prohlizecuCo tedy hledam je RSS reader, v kterym se lze plne pohybovat pomoci klavesnice a pokud mozno namapovat tyto klavesy na svoje vlastni. Jestli je postavenej na GTK/QT/cokoli je mi celkem jedno, jen bych nerad tahal do systemu Mono. PS - taky by mel zvladat archiv s ~10K prispevku, tedy sviznost vitana diky za podnety
Bohužel se ukazuje, že některé RSS kanály velmi často obsahují XML soubor, který není well-formed, a tedy je odmítán. Do budoucna by to chtělo nějaký liberálnější parser, náměty prosím v diskusi.
doresil jste to jinou metodou? Je k dispozci "aktualni" verzi skriptu?
diky
doresil jste to jinou metodou? Je k dispozci "aktualni" verzi skriptu?Nerad bych to zakřikl, ale ten problém se vyřešil sám, prostě už to asi mají na většině serverů ošetřené. Jestli chcete, dám to třeba na github ...
RSSOwl - 0.2 5.0 622204 210240 vs Akregator - 0.2 2.1 252492 89920
Tiskni Sdílej: