Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
--Kategorie 1 ----Server 1 -------Prispevek 1 -------Prispevek 2 ----Server 2 -------Prispevek 1 -------Prispevek 2 --Kategorie 2 ----Server 1 -------Prispevek 1 -------Prispevek 2
- pomoci CTRL + kurzorovych klaves se pohybuju ve strukture Kategorie/Server/Prispevek - po najeti na jednotlivy prispevky vidim celej obsah toho co server posila ve feedu - pomoci CTRL + ENTER potom otevru prispevky ktery me zajimaji v pozadi v prohlizecuCo tedy hledam je RSS reader, v kterym se lze plne pohybovat pomoci klavesnice a pokud mozno namapovat tyto klavesy na svoje vlastni. Jestli je postavenej na GTK/QT/cokoli je mi celkem jedno, jen bych nerad tahal do systemu Mono. PS - taky by mel zvladat archiv s ~10K prispevku, tedy sviznost vitana diky za podnety
Bohužel se ukazuje, že některé RSS kanály velmi často obsahují XML soubor, který není well-formed, a tedy je odmítán. Do budoucna by to chtělo nějaký liberálnější parser, náměty prosím v diskusi.
doresil jste to jinou metodou? Je k dispozci "aktualni" verzi skriptu?
diky
doresil jste to jinou metodou? Je k dispozci "aktualni" verzi skriptu?Nerad bych to zakřikl, ale ten problém se vyřešil sám, prostě už to asi mají na většině serverů ošetřené. Jestli chcete, dám to třeba na github ...
RSSOwl - 0.2 5.0 622204 210240 vs Akregator - 0.2 2.1 252492 89920
Tiskni
Sdílej: