Dnes je to 10 let, co byla vytvořena decentralizovaná kryptoměna Dogecoin. Autoři Billy Markus a Jackson Palmer ji původně zamýšleli jako vtip. Znakem kryptoměny je pes Shiba-Inu známý z internetových memů.
Google Chrome 120 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 120.0.6099.62 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Opraveno bylo 10 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána nová verze 2023.4 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení. Vypíchnout lze podporu Cloud ARM64, Vagrant Hyper-V a Raspberry Pi 5.
Společnosti IBM, Meta a dalších vice než 50 zakládajících členů (bez Microsoftu a OpenAI) vytvořili mezinárodní alianci AI Alliance pro spolupráci na vývoji a rozvoji otevřené, bezpečné a odpovědné umělé inteligence.
Služba pro hlídání uniklých hesel Have I Been Pwned oslavila 10. výročí. Troy Hunt ji spustil 4. prosince 2013 (Twitter).
Programovací jazyk HTML.
Podpora TORu v Debianu 11 Bullseye a 10 Buster byla ukončena. Doporučuje se přechod na Debian 12 Bookworm.
Příkaz "opakuj donekonečna" je nově v rozporu s podmínkami používání ChatGPT. Příkaz vedl k prozrazení trénovacích dat [/.].
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 14.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS. Vypíchnout lze podporu NO_COLOR a Debugger Adapter Protocol (DAP).
Byla vydána verze 5.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Řešení dotazu:
man find
Najde to jen co je na local disku.Nájde to čo, mu nekáže
/etc/updatedb.conf
vynechať. (A k čomu máš prístupové práva).
ty vole ta ciarka pred "mu" ma inak zmiatla:)) som tu vetu cital hadam 8 krat:)))
D.
Tak treba kdyz potrebuju najitsoubor vetsi nez 10Mega ve slozce /home/pepe/pracovni a jejich podslozkach rekruzivne s nazvem obsahujici uprostred slovo desktop , pouzivam :
find /home/pepe/pracovni/ -type f -size +10M -print0 | xargs -0 du -h | awk -F"\t" '{printf "%s : %s\n", $1, $2}' | grep 'desktop'
find /home/pepe/pracovni/ -type f -size +10M -iname '*desktop*'
protože tam chci údaj jak je ten soubor velkej a někdy tam ještě dodam údaj o datumu a času.
find /home/pepe/pracovni/ -type f -size +10M -iname '*desktop*' -print0 | xargs -0 du -hnebo
find /home/pepe/pracovni/ -type f -size +10M -iname '*desktop*' -print0 | xargs -0 du -h | awk -F"\t" '{printf "%s : %s\n", $1, $2}'
find /home/pepe/pracovni/ -type f -size +10M -iname '*desktop*' -printf '%P %s\n'nebo
find /home/pepe/pracovni/ -type f -size +10M -iname '*desktop*' -printf '%P %s %AF %AH:%AM\n'a já používám někdy:
find /home/pepe/pracovni/ -type f -size +10M -iname '*desktop*' -exec ls -lh {} \;
-printf
jsem netušil, i když se jeho existence dala předvídat. Jen ten název souboru bych dal raději až na konec kvůli přehlednosti:
find /home/pepe/pracovni/ -type f -size +10M -iname '*desktop*' -printf '%s\t%AF %AH:%AM\t%P\n'
find
má roj možností, ale kdo si to má pamatovat, proto obvykle na zobrazení či mazání apod. raději použíji -exec
+ příkaz, to je furt stejné %AF
a funguje to (asi tam lze použít vše z příkazu date
).
-exec
a rm
je, že mi dojde echo, že uživatelé uložili „zlé win“ soubory (exe, js, atd.) a já si prohledám sdílené složky, zjistím co to je, někdy odsunu, a pak mažu, takže soubory si nejprve vylistuji a obvykle s Win přes SAMBA-u nelze uložit „zlobivý“ název souboru. A prostě mi připadá snazší jen přepsat ten příkaz, než měnit syntaxi „předchozího hledacího-zobrazovacího“ find-u.… -exec rm -rf {} \;
možná může mít zajímavé důsledky
Tiskni
Sdílej: