Multiplatformní multimediální knihovna SDL (Simple DirectMedia Layer) byla oficiálně vydána v nové major verzi 3 (3.2.0). Změny jsou popsány v README pro migraci aplikací z SDL 2 na SDL 3.
Wine bylo po roce vývoje od vydání verze 9.0 vydáno v nové stabilní verzi 10.0. Přehled novinek na GitLabu. Vypíchnuta je nová architektura ARM64EC a podpora High DPI škálování.
Edvard Rejthar na blogu zaměstnanců CZ.NIC představil nástroj deduplidog pro odstranění duplicitních souborů.
Společnost DeepSeek představila (𝕏) AI model DeepSeek-R1 (Hugging Face) srovnatelný s OpenAI o1 a uvolnila jej pod open source licencí MIT, tj. zdarma i pro komerční použití.
GKrellM (GNU Krell Monitors, Wikipedie), tj. grafická aplikace pro sledování systémů a různých událostí, byla po pěti a půl letech vydána v nové verzi 2.4.0. Přehled novinek na Gitea.
Americká první dáma Melania Trumpová vydala v předvečer manželovy inaugurace vlastní kryptoměnu. Jmenuje se $Melania. Donald Trump vydal vlastní kryptoměnu $Trump den před manželkou.
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 16.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.12 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.13. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies. Odstraněn byl souborový systém ReiserFS.
19. ledna 2038 přeteče hodnota time_t na 32bitových systémech, na vyřešení problému roku 2038 (Y2K38) tedy zbývá 13 let. Např. Debian v uplynulém roce přešel na 64bitový čas. Bernhard Wiedemann z openSUSE sdílí chyby v sestavení rozšířeného softwaru.
Byla vydána druhá opravná verze 21.2 v dubnu loňského roku vydané verze 21 multimediálního centra Kodi (dříve XBMC, Wikipedie) s kódovým označením Omega.
Řešení dotazu:
man find
Najde to jen co je na local disku.Nájde to čo, mu nekáže
/etc/updatedb.conf
vynechať. (A k čomu máš prístupové práva).
ty vole ta ciarka pred "mu" ma inak zmiatla:)) som tu vetu cital hadam 8 krat:)))
D.
Tak treba kdyz potrebuju najitsoubor vetsi nez 10Mega ve slozce /home/pepe/pracovni a jejich podslozkach rekruzivne s nazvem obsahujici uprostred slovo desktop , pouzivam :
find /home/pepe/pracovni/ -type f -size +10M -print0 | xargs -0 du -h | awk -F"\t" '{printf "%s : %s\n", $1, $2}' | grep 'desktop'
find /home/pepe/pracovni/ -type f -size +10M -iname '*desktop*'
protože tam chci údaj jak je ten soubor velkej a někdy tam ještě dodam údaj o datumu a času.
find /home/pepe/pracovni/ -type f -size +10M -iname '*desktop*' -print0 | xargs -0 du -hnebo
find /home/pepe/pracovni/ -type f -size +10M -iname '*desktop*' -print0 | xargs -0 du -h | awk -F"\t" '{printf "%s : %s\n", $1, $2}'
find /home/pepe/pracovni/ -type f -size +10M -iname '*desktop*' -printf '%P %s\n'nebo
find /home/pepe/pracovni/ -type f -size +10M -iname '*desktop*' -printf '%P %s %AF %AH:%AM\n'a já používám někdy:
find /home/pepe/pracovni/ -type f -size +10M -iname '*desktop*' -exec ls -lh {} \;
-printf
jsem netušil, i když se jeho existence dala předvídat. Jen ten název souboru bych dal raději až na konec kvůli přehlednosti:
find /home/pepe/pracovni/ -type f -size +10M -iname '*desktop*' -printf '%s\t%AF %AH:%AM\t%P\n'
find
má roj možností, ale kdo si to má pamatovat, proto obvykle na zobrazení či mazání apod. raději použíji -exec
+ příkaz, to je furt stejné %AF
a funguje to (asi tam lze použít vše z příkazu date
).
-exec
a rm
je, že mi dojde echo, že uživatelé uložili „zlé win“ soubory (exe, js, atd.) a já si prohledám sdílené složky, zjistím co to je, někdy odsunu, a pak mažu, takže soubory si nejprve vylistuji a obvykle s Win přes SAMBA-u nelze uložit „zlobivý“ název souboru. A prostě mi připadá snazší jen přepsat ten příkaz, než měnit syntaxi „předchozího hledacího-zobrazovacího“ find-u.… -exec rm -rf {} \;
možná může mít zajímavé důsledky
Tiskni
Sdílej: