Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
Zdravím všechny Mám Mandrivu 2008 (KDE 3.5) na stanicích, které se přes NFS/NIS přihlašují na server (Mandriva 2010).
Starší distribuci na stanicích mám proto, že je tam starý HW a mladší verze dělaly potíže. Potřebuji u všech nově založených uživatelů (useradd ve skriptu), kterých je cca 400, nastavit stejné výchozí podmínky (programovou nabídku a základní nastavení - pozadí apod.)
Potřeboval bych nějakou obdobu systému, jaký běžně užívá OS Windows : odladěný profil pracovního uživatele se zkopíruje do Default User.
Existuje tato možnost a hlavně, kde jsou uložena nastavení KDE, abych ho mohl zkopírovat ? Zkoušel jsem použít /etc/skel , ale u nějakých položek to chtělo heslo ROOTa po přihlášení uživatele Navíc, když není /skel prázdný, nevygeneruje se nový profil komplet, ale na desktopu je pouze koš ...
Díky za rady ...
/etc/skel
? Nakopíroval si tam adresár ~/.kde? Po vytvorení užívateľa bol ten .kde adresár nakopírovaný do domovského adresára novovytvoreného užívateľa? Bol súborom v tej kópii nastavený správny vlastník? Ide aj o nastavenia aplikácii, alebo len o ikonky v menu?
P.S.: To s tým tučným písmom a samými veľkými písmenami už nerob. Nikdy.
Tiskni
Sdílej: