V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
S Torem se používá zpravidla Privoxy http://www.root.cz/clanky/na-web-s-firefoxem-anonymne-tor/
Tor samozřejmě funguje i bez jakýchkoli dalších proxy, ale všechno co potom dělá je to, že data obletí svět a někde vypadnou ven, zatímco s Privoxy se ještě zajistí aby v datech bylo menší množství důvěrných informací (HTML hlavičky)....viz. odkaz, už jsem to dlouho nepročítal tak možná něco píšu špatně.
Polipo proxy mi příjde spíš jako web server než cokoli dalšího. Konkrétně v GreaseMonkey jsem si stáhnul skript co mi stránku DeviantART přeskinoval, ale tahal všechny obrázky docela z daleka (Japonsko/Korea?).....takže jsem těch asi 100 obrázků stáhnul, předhodil polipo, upravil cesty ve skriptu a nemusel už nic tahat, všechno jelo z disku.....to je celá moje zkušenost s Polipo
Tor Browser Bundle, já měl hned tak trochu pocit že jsem nenapsal úplně všechno
Tiskni
Sdílej: