abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 21:00 | IT novinky

    Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2026. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 19:00 | Nová verze

    Canonical vydal Ubuntu Core 26. Vychází z Ubuntu 26.04 LTS a podporováno bude 15 let. Ubuntu Core je minimální neměnný operační systém určený pro vestavěné systémy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 16:22 | Nová verze

    Bylo vydáno OpenBSD 7.9. Po dlouhé době opět se songem: Diamond in the Rough.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 16:00 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 151.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 151 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:22 | IT novinky

    Elon Musk prohrál soudní spor se společností OpenAI, která se podle jeho žaloby odchýlila od původně uváděného cíle vyvíjet umělou inteligenci (AI) ku prospěchu lidstva. Porota včera po necelých dvou hodinách dospěla k jednomyslnému závěru, že Musk žalobu podal příliš pozdě. Musk byl jedním ze spoluzakladatelů společnosti OpenAI, která vznikla v roce 2015 a vyvinula populární chatovací systém ChatGPT. V roce 2018 na svůj post ve vedení

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 10:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 10.4 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Opraveny jsou zranitelnosti Copy Fail a Dirty Frag. Přibyl nový obraz pro Orange Pi 5B.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 07:44 | Zajímavý software

    Pokud je zranitelnost Linuxu v nepoužívaném jaderném modulu, lze ji jednoduše vyřešit zakázáním automatického načítání tohoto konkrétního zranitelného modulu. Projekt ModuleJail si klade za cíl zvýšit bezpečnost Linuxu zakázáním automatického načítání všech nepoužívaných jaderných modulů. Jedná se o skript, který dá všechny nepoužívané jaderné moduly na blacklist (/etc/modprobe.d/modulejail-blacklist.conf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 16:11 | Zajímavý článek

    Odborníci z Penn State University zkoumají způsob ukládání informací na lepicí pásku. Principiálně by podle nich bylo možné kombinací odlepení a zpětného přilepení dosáhnout uložení informace, kterou opětovným odlepením dokážou přečíst. Výhodou je, že způsob uložení i přečtení je čistě mechanický. Zde o tom referují ve volně dostupném článku. Zajímavé bude sledovat zda se jim v rámci výzkumu podaří prokázat použitelnost i v jiné než

    … více »
    karkar | Komentářů: 9
    včera 13:00 | Zajímavý projekt

    Na GitHubu byl publikován reprodukovatelný návod, jak rozchodit Adobe Lightroom CC na Linuxu a Wine. Návod byl vytvořený pomocí AI Claude Code.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:33 | Humor

    Pokud by někdo potřeboval Wayland kompozitor uvnitř počítačové hry Minecraft, aby mohl zobrazovat okna desktopových aplikací přímo v herním prostředí, může sáhnout po Waylandcraftu. Ukázka na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (13%)
     (8%)
     (2%)
     (14%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1664 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: Nefunkční ovládání hlasitosti na USB zvukovce

    3.11.2011 16:58 JirkaK | skóre: 15 | blog:
    Nefunkční ovládání hlasitosti na USB zvukovce
    Přečteno: 195×
    Ahoj,

    už nějakou dobu se potýkám s nefunkčním ovládáním hlasitosti na USB zvukovce (resp. USB DACu, abych byl úplně přesný) - jedná se o nuForce uDAC. Dřív ovládání normálně fungovalo, ale po instalaci nějakých aktualizací (nebo možná po upgradu na novější verzi Ubuntu - aktuálně 11.04, Xfce 4.8.0) to fungovat přestalo. Nevím už přesně, od jaké doby, protože jsem to tolik neřešil (DAC má na sobě potenciometr pro ovládání hlasitosti a navíc jsem si říkal, že jak se problém objevil, tak zase snad za čas zmizí - nějaká aktualizace snad tu chybu zaplácne). Po čase mě to ale začalo dost štvát, dost jsem kolem toho googloval, ale nic adekvátního nenašel. Přes alsamixer nefunguje ovládání hlasitosti (Master) vůbec, když to zkouším přes gnome-volume-control[-applet], tak ovládání taky nefunguje, jenom když nastavím hlasitost na 0 %, tak se to úplně ztlumí... Neměl jste někdo podobný problém nebo aspoň netušíte, v čem je chyba a jak to spravit?

    Pak mám ještě jeden problém, který s tím teda přímo nesouvisí a vyskytnul se nezávisle na tom - a to ten, že po nabootování systému nebo po probuzení ze suspendu musím vždycky jako výchozí nastavit USB zvukovku (která je ještě navíc ztlumená) - dřív byla (poměrně logicky) nastavena jako výchozí, ať už hned po připojení nebo po nabootování systému/probuzení... Tak kdybyste někdo věděl, jak na to, budu rád za každou radu :-)
    ** Počítač bez window$, to je jako ryba bez bicyklu... ** echo 'Kdo neskáče, není Čech!'|sed s/Čech/cvičená\ opice/

    Odpovědi

    3.11.2011 18:14 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nefunkční ovládání hlasitosti na USB zvukovce
    Nejednoduší bude vypnout integrovanou zvukovku na MB tím pádem tam bude jedna a to ta USB.

    Taky pokud tam máš zvukovek víc je možné že plugin ovládá špatnou.

    Jinak co poví "alsamixer -c0" a "alsamixer -c1" atd..... c0 první zvukovka c1 druhá c2 třetí atd.....
    3.11.2011 21:39 JirkaK | skóre: 15 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nefunkční ovládání hlasitosti na USB zvukovce
    Vypnout integrovanou zvukovku by pro mě asi nebylo úplně košer řešení, protože občas ji taky potřebuju (když nemám s sebou sluchátka (a ext. zvukovku) a potřebuju něco pustit přes repráky v netbooku, tudíž přes integrovanou zvukovku).

    alsamixer -c0 a alsamixer -c1 jsem zkoušel, ale jak jsem již psal předtím, ani přes alsamixer se nedá hlasitost na ext. zvukovce ovládat. Nebo jsi měl na mysli v tom alsamixeru zjistit něco jiného? Jinak ten plugin, myslím si, ovládá správnou zvukovku (když tam dám 0 % hlasitost, tak se výstup ztlumí).
    ** Počítač bez window$, to je jako ryba bez bicyklu... ** echo 'Kdo neskáče, není Čech!'|sed s/Čech/cvičená\ opice/

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.