Byla vydána nová verze 17 integrovaného vývojového prostředí (IDE) Qt Creator. Podrobný přehled novinek v changelogu.
Open source 3D herní a simulační engine Open 3D Engine (O3DE) byl vydán v nové verzi 25.05.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Nově je implementováno standardizované simulační rozhraní ROS (Robot Operating System) 2.
Nejnovější X.Org X server 21.1.17 a Xwayland 24.1.7 řeší 6 bezpečnostních chyb: CVE-2025-49175, CVE-2025-49176, CVE-2025-49177, CVE-2025-49178, CVE-2025-49179 a CVE-2025-49180. Nils Emmerich je nalezl koncem března a dnes publikoval detaily.
Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.4 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.
UN Open Source Week 2025 probíhá tento týden v sídle Organizace spojených národů v New Yorku. Středeční a čtvrteční jednání bude možné sledovat na UN Web TV.
Byla vydána nová verze 2.50.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 98 vývojářů, z toho 35 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Infrastrukturu pro chatovací aplikaci Telegram provozuje člověk s vazbami na ruské zpravodajské služby. Upozorňují na to investigativní novináři z redakce iStories. „Vedneev dodává služby ruskému státu včetně jeho jaderného institutu nebo zpravodajské službě FSB,“ říká v podcastu Antivirus novinář Jan Cibulka. Uživatelům, kteří si chtějí své informace chránit, doporučuje Telegram vůbec nepoužívat, a raději zvolit jednu z alternativ, WhatsApp nebo Signal.
The Trump Organization spustila ve Spojených státech mobilní síť Trump Mobile s neomezeným tarifem The 47 Plan za 47,45 dolarů měsíčně a představila vlastní značku telefonů The T1 Phone s Androidem za 499 dolarů.
Vývojáři KiCadu se na svém blogu rozepsali o problémech KiCadu v desktopových prostředích nad Waylandem. KiCad běží, ale s významnými omezeními a problémy, které podstatně zhoršují uživatelský komfort a vývojáři je nedokážou vyřešit na úrovni KiCadu. Pro profesionální používání doporučují desktopová prostředí nad X11.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Existuje nějakej správce souborů podobnej http://www.jarmara.at/ ?
Jarmara vrzá a skřípe, žádá si promazat hojivou mastí zvanou Adobe Flash. Málokdo ví, jak to vlastně funguje, ale bez tohoto medikamentu Jarmara fungovat nebude. Dopřejte ji pěči klikem na ikonu níže.LOL...
No fullscreen OpenGL správce souborů / vyhledávač a spouštěč aplikací ve future designu si naprogramovat nedokážu a KDE/LXDE/GNOME/GNOME-SHELL/UNITY/XFCE mne již nudí stereotipem a tím že jsou principielně na jedno brdo.
Jedinej BAOBAB ikdyž je 2D (analyzátor využití disku) je malinko vyčnívající pozitivně z řady vzhledem ke svému interaktivnímu grafu .
Je to bída. Nikdo už nemá chuť ani čas dělat něco co tu ještě není.
Je to bída. Nikdo už nemá chuť ani čas dělat něco co tu ještě není.Jak je vidět na fsn a dalších, tak to tu už dávno bylo. To, že to nikdo nepoužívá má nespíš svůj důvod… Ale abych jen neplácal, mrkni na Eagle Mode.
Taky mě sere že se už dneska nikde nedá sehnat PS2 Browser HDD update disk, takže v tom Browseru nemam absolutně žádnej přístup na HDD, za který sem vyhodil víc peněz než za celou konzoli :-/ Sice se na něj dostanu přes několik různejch homebrew programů, který sou na tom i funkčně líp, ale prostě nevypadaj tak cool, žádný 3d ikonky ani zvukový a světelný efekty
Tactile 3D file manager http://www.youtube.com/watch?v=KHh0VXUKsDg&feature=related
s ovládáním rukou přes webkameru jako umí CamSpace ve woknech (jen trochu to ovládání zjednodušit aby člověk nepoletoval) {mít šablony pro pohyb}
No ale třeba http://www.youtube.com/watch?v=toejKTLtHik je nesmysl (spíš zdržuje než pomáhá).
Tiskni
Sdílej: