Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Existuje nějakej správce souborů podobnej http://www.jarmara.at/ ?
Jarmara vrzá a skřípe, žádá si promazat hojivou mastí zvanou Adobe Flash. Málokdo ví, jak to vlastně funguje, ale bez tohoto medikamentu Jarmara fungovat nebude. Dopřejte ji pěči klikem na ikonu níže.LOL...
No fullscreen OpenGL správce souborů / vyhledávač a spouštěč aplikací ve future designu si naprogramovat nedokážu a KDE/LXDE/GNOME/GNOME-SHELL/UNITY/XFCE mne již nudí stereotipem a tím že jsou principielně na jedno brdo.
Jedinej BAOBAB ikdyž je 2D (analyzátor využití disku) je malinko vyčnívající pozitivně z řady vzhledem ke svému interaktivnímu grafu .
Je to bída. Nikdo už nemá chuť ani čas dělat něco co tu ještě není.
Je to bída. Nikdo už nemá chuť ani čas dělat něco co tu ještě není.Jak je vidět na fsn a dalších, tak to tu už dávno bylo. To, že to nikdo nepoužívá má nespíš svůj důvod… Ale abych jen neplácal, mrkni na Eagle Mode.
Taky mě sere že se už dneska nikde nedá sehnat PS2 Browser HDD update disk, takže v tom Browseru nemam absolutně žádnej přístup na HDD, za který sem vyhodil víc peněz než za celou konzoli :-/ Sice se na něj dostanu přes několik různejch homebrew programů, který sou na tom i funkčně líp, ale prostě nevypadaj tak cool, žádný 3d ikonky ani zvukový a světelný efekty
Tactile 3D file manager http://www.youtube.com/watch?v=KHh0VXUKsDg&feature=related
s ovládáním rukou přes webkameru jako umí CamSpace ve woknech (jen trochu to ovládání zjednodušit aby člověk nepoletoval) {mít šablony pro pohyb}
No ale třeba http://www.youtube.com/watch?v=toejKTLtHik je nesmysl (spíš zdržuje než pomáhá).
Tiskni
Sdílej: