abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 03:55 | Nová verze

    Immich byl vydán v nové verzi 3.0.0. Jedná se o alternativu k výchozím aplikacím od Googlu a Applu pro správu fotografií a videí umožňující vlastní hosting serveru Immich. K vyzkoušení je demo. Immich je součástí balíčků open source aplikací FUTO. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí AGPL-3.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 02:55 | IT novinky

    Společnost Juno Computers prodávající počítače s předinstalovaným Linuxem má nově v nabídce linuxový tablet Juno Tab 4 - WiFi. Na výběr je Debian, Ubuntu a Kubuntu. Předobjednat jej lze za 949 liber (26 500 korun).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:22 | Nová verze

    Podman (Pod Manager), nástroj umožňující vytvářet a provozovat kontejnery, aniž by uživatel potřeboval práva roota, byl vydán v nové major verzi 6.0.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Řešena je i vážná bezpečnostní chyba CVE-2026-57231.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:11 | IT novinky

    Společnost Sony oznámila, že od ledna 2028 přestane vydávat nové hry pro PlayStation na fyzických discích. Všechny budoucí tituly budou dostupné výhradně v digitální podobě na PlayStation Store.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:55 | Nová verze

    Google Chrome 150 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 150.0.7871.46 přináší řadu novinek. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 433 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:00 | Nová verze

    Soudní dvůr Evropské unie potvrdil rekordní pokutu 4,125 miliardy eur (100 miliard Kč) americké technologické firmě Google ze skupiny Alphabet. Pokutu firmě v roce 2018 vyměřila Evropská komise (EK) za to, že Google podle ní zneužívá operačního systému Android k potlačení konkurence na trhu vyhledávacích služeb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    včera 12:44 | IT novinky

    Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa povolila firmě Anthropic obnovit plný přístup klientů k modelům umělé inteligence (AI) Fable 5 a Mythos 5. Ty byly nedostupné bezmála tři týdny kvůli bezpečnostním obavám vlády, třebaže americké ministerstvo obchodu minulý pátek povolilo omezený přístup k modelu Mythos 5 pro některé „důvěryhodné“ domácí organizace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | Zajímavý článek

    Francúzska organizácia na ochranu spotrebiteľa, po viac než ôsmych rokoch skúmania, žaluje Epson za plánované zastarávanie tlačiarní. Súd sa začína dnes, 2. 7. 2026, vo francúzskom Nanterre.

    Vlado99 | Komentářů: 5
    včera 03:00 | Zajímavý software

    Erin Catto, autor open source 2D fyzikálního enginu Box2D (Wikipedie), představil nový 3D fyzikální engine Box3D. Engine je již používán ve hře The Legend of California.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.0.0 multiplatformního svobodného frameworku pro zpracování obrazu G'MIC (GREYC's Magic for Image Computing, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy nových filtrů na PIXLS.US.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2039 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Konfigurační soubory - připojení mobilním telefonem (ppp0) v Mandrivě 2010.2

    18.11.2011 15:06 PetrC
    Konfigurační soubory - připojení mobilním telefonem (ppp0) v Mandrivě 2010.2
    Přečteno: 178×
    Snažím se nastavit připojení k netu přes T-mobile přes drakconf (ovládací centrum Mandrivy), všechno funguje k téměř plné spokojenosti, kromě jediného :-) Když nastavuji nové připojení -> GPRS/EDGE/3G -> síťové rozhraní ppp0 -> Nastavení hardware (číslo PIN) -> síť T-mobile -> Nastavení přístupu (Název přístupového bodu: internet.t-mobile.cz, Váš účet: wap, Heslo vašeho účtu: wap) -> Připoji=Ano; jsem připojen, nádhera.

    Problém nastává, když se odpojím a za nějaký čas se chci zase připojit. Systém si nepamatuje (zřejmě) název přístupového bodu+účet+heslo účtu. Pokud se tedy zkusím připojit přes ikonku sítě v lište (Analogový telefonní modem ppp0), nepřipojím se a na mobilu se mi objeví, že připojení nemohlo být provedeno a ať zkontroluji nastavení. Jdu tedy opět do ovládacího centra -> vytvořit nové připojení...viz výše...a připojím se takto, ale je to pěkný opruz.

    Hledal jsem konfigurák, kde by mohly být údaje, které pořád dokola zadávám (příst.bod+účet+heslo), ale v /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-ppp0 nic z toho není (pokud to tam jde dopsat, prosím o radu). Dále pak v /etc/ppp/chap-secrets je účet+heslo, ale není tam přístupový bod, příslušný script odkazuje na /etc/sysconfig/network-scripts/chat-ppp0 kde jsou hodnoty včetně přístupového bodu, ale myslím, že tento konfigurák vytvořil a používá KPPP (který jsem vyzkoušel také). Někde to ale musí zapisovat i ovládací centrum.

    Můj dotaz tedy zní, jak přinutit ovládací centrum mandrivy, aby si pamatovala přihlaš.údaje k mobilnímu připojení, tj. kde má příslušné konfigurační soubory.

    KPPP používat zatím nechci, protože využívám jen jedno mobilní připojení (pak jen pevné a wifi) a přijde mi zbytečné používat další aplikaci, jen kvůli mobilu, když si to sakra tam MAndriva musí někam zapisovat! Používám Sonyericsson Cedar (J101i).

    Díky

    Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.