Emulátory Box86 a Box64 umožňující spouštět linuxové aplikace pro x86 a x86_64 na jiných než x86 a x86_64 architekturách, například ARM a ARM64, byly vydány v nových verzích: Box86 0.3.8 a Box64 0.3.2. Ukázka možností na YouTube.
Byla vydána nová verze 6.1 neměnné (immutable) distribuce openSUSE Leap Micro určené pro běh kontejneru a virtuálních strojů. S vydáním verze 6.1 byla ukončena podpora verze 5.5.
Poslanci dnes ve třetím čtení schválili návrh zákona o digitálních financích. Cílem zákona je implementace předpisů Evropské unie v oblasti digitálních financí, konkrétně nařízení DORA (Digital Operational Resilience Act) o digitální provozní odolnosti finančního sektoru a nařízení MiCA (Markets in Crypto Assets) o trzích kryptoaktiv. Zákon nyní míří k projednání do Senátu ČR. U kryptoměn bude příjem do 100 tisíc Kč za zdaňovací období osvobozen od daně, podobně jako u cenných papírů, a to za podmínky jejich držení po dobu alespoň 3 let.
O víkendu (15:00 až 23:00) proběhne EmacsConf 2024, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji bude možné na stránkách konference. Záznamy budou k dispozici přímo z programu.
Mozilla má nové logo a vizuální identitu. Profesionální. Vytvořeno u Jones Knowles Ritchie (JKR). Na dalších 25 let.
Bylo rozhodnuto, že nejnovější Linux 6.12 je jádrem s prodlouženou upstream podporou (LTS). Ta je aktuálně plánována do prosince 2026. LTS jader je aktuálně šest: 5.4, 5.10, 5.15, 6.1, 6.6 a 6.12.
Byla vydána nová stabilní verze 3.21.0, tj. první z nové řady 3.21, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou počáteční podporu architektury Loongson LoongArch64.
Hodnota Bitcoinu, decentralizované kryptoměny překonala 100 000 dolarů (2 390 000 korun).
Hurl byl vydán ve verzi 6.0.0. Hurl je nástroj běžící v příkazovém řádku, který spouští HTTP požadavky definované v textovém souboru.
Řešení dotazu:
Já sem tak nějak doufal,že Dovecot má na tohle vlastní MTA. Takže nainstalovat postfix (třeba) a mělo by to být OK...
Já sem tak nějak doufal,že Dovecot má na tohle vlastní MTA. Takže nainstalovat postfix (třeba) a mělo by to být OK...Dovecot je, jak se píše přímo na jeho webu, IMAP a POP3 server, plus nějaký ten doručovací program. Není jediný důvod, proč by měl obsahovat SMTP, když na to máš existující a velice kvalitní SMTP server Postfix, který sám zmiňuješ. Linux je skládačka.
Tak i filtry na zrpávy pomocí SIEVE fungují, super. Pouštím to každé 3 minuty CRONem a zdá se, že to dělá, co chci.
Jediný, co mi trochu nevyhovuje, jsou hesla uložený v čitelné podobě v .fetchmailrc ...
No nevím, tak nějak bych byl klidnější kdyby to bylo uložené v nějaké encryptované podobě. Mimochodem když mám nastavenej zabezpečenej přenos (TLS), je zašifrovaný i odesílání hesla od klienta? Nebo čistě ten přesun mailů?
No nevím, tak nějak bych byl klidnější kdyby to bylo uložené v nějaké encryptované podobě.Na klid funguje třeba i dobrý čaj a nemusíš kvůli tomu vymýšlet zaříkávání či úlitby/úplatky bohům (tedy věci typu „bezpečnost to sice nezvýší, ale aspoň vím, že jsem něco udělal“).
Mimochodem když mám nastavenej zabezpečenej přenos (TLS), je zašifrovaný i odesílání hesla od klienta? Nebo čistě ten přesun mailů?Záleží, u čeho máš nastavený TLS a taky jestli je vynucený nebo volitelný. Mimochodem, když máš heslo uložené v plantextu, tak ti mnoho služeb umožní ho kontrolovat bez odeslání plaintextem a naopak, když máš od hesla jen nějaký hash, tak se musí plaintextem posílat po síti. Existují lepší schémata, ale bavíme se o praxi, že :).
No v Dovecotu v souboru: /etc/dovecot/conf.d/15-ssl.conf mám ssl=required. - takže vynucený, ne?
fetchmail muze pouzit MDA misto SMTP/LMTP, je to '-m'. viz `man fetchmail'.Hmm, díky za doplnění.
Tiskni Sdílej: