Byla vydána verze 8.18 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Projekty Blink a Blinkenlights dospěly do verze 1.0. Jedná se o x86-64-linux emulátor a jeho TUI nadstavbu sloužící jako debugger. Blink je v porovnání s qemu-x86_64 menší a rychlejší.
Bylo potvrzeno, že Debian 12 s kódovým jménem Bookworm vyjde v tuto sobotu 10. června.
Byla vydána nová verze 2023.2 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení. Zdůraznit lze předpřipravené obrazy pro Hyper-V nebo to, že ve výchozím prostředí Xfce bylo PulseAudio nahrazeno multimediálním serverem PipeWire.
Tento týden byla vydána nová verze 1.52 webového prohlížeče Brave (Wikipedie, GitHub). Postavena je na Chromiu 114. Z novinek lze vypíchnout možnost povolit vertikální karty (vertical tabs). Také bylo představeno Brave Search API k vyhledávači Brave Search.
Matthias Clasen z Red Hatu oznámil v diskusním listu vývojářů Fedora Linuxu, že tým Red Hat Display Systems se zaměří na Wayland a podporu HDR na Linuxu a přestane spravovat RPM balíčky pro LibreOffice. V další major verzi RHELu už LibreOffice nebude. Pokud se nenajde správce balíčků pro Fedora Linux, zůstane pouze LibreOffice ve Flatpaku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačovou hru Tell Me Why (ProtonDB). Na Epic Games Storu počítačovou hru Midnight Ghost Hunt (ProtonDB).
Společnost Meta představila (YouTube) brýle pro virtuální realitu Meta Quest 3. V prodeji budou na podzim a stát budou od 499,99 dolarů.
Byla vydána nová verze 2.41.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 95 vývojářů, z toho 29 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 18 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Řešení dotazu:
Já sem tak nějak doufal,že Dovecot má na tohle vlastní MTA. Takže nainstalovat postfix (třeba) a mělo by to být OK...
Já sem tak nějak doufal,že Dovecot má na tohle vlastní MTA. Takže nainstalovat postfix (třeba) a mělo by to být OK...Dovecot je, jak se píše přímo na jeho webu, IMAP a POP3 server, plus nějaký ten doručovací program. Není jediný důvod, proč by měl obsahovat SMTP, když na to máš existující a velice kvalitní SMTP server Postfix, který sám zmiňuješ. Linux je skládačka.
Tak i filtry na zrpávy pomocí SIEVE fungují, super. Pouštím to každé 3 minuty CRONem a zdá se, že to dělá, co chci.
Jediný, co mi trochu nevyhovuje, jsou hesla uložený v čitelné podobě v .fetchmailrc ...
No nevím, tak nějak bych byl klidnější kdyby to bylo uložené v nějaké encryptované podobě. Mimochodem když mám nastavenej zabezpečenej přenos (TLS), je zašifrovaný i odesílání hesla od klienta? Nebo čistě ten přesun mailů?
No nevím, tak nějak bych byl klidnější kdyby to bylo uložené v nějaké encryptované podobě.Na klid funguje třeba i dobrý čaj a nemusíš kvůli tomu vymýšlet zaříkávání či úlitby/úplatky bohům (tedy věci typu „bezpečnost to sice nezvýší, ale aspoň vím, že jsem něco udělal“).
Mimochodem když mám nastavenej zabezpečenej přenos (TLS), je zašifrovaný i odesílání hesla od klienta? Nebo čistě ten přesun mailů?Záleží, u čeho máš nastavený TLS a taky jestli je vynucený nebo volitelný. Mimochodem, když máš heslo uložené v plantextu, tak ti mnoho služeb umožní ho kontrolovat bez odeslání plaintextem a naopak, když máš od hesla jen nějaký hash, tak se musí plaintextem posílat po síti. Existují lepší schémata, ale bavíme se o praxi, že :).
No v Dovecotu v souboru: /etc/dovecot/conf.d/15-ssl.conf mám ssl=required. - takže vynucený, ne?
fetchmail muze pouzit MDA misto SMTP/LMTP, je to '-m'. viz `man fetchmail'.Hmm, díky za doplnění.
Tiskni
Sdílej: