Na Steamu lze získat zdarma počítačové hry Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War a Hue. Na Epic Games Storu počítačovou hru Fallout: New Vegas - Ultimate Edition.
WordPress (Wikipedie), open source systém pro správu webového obsahu (CMS), zítra slaví 20 let. První verze byla vydána 27. května 2003.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno ve verzi 1.34. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Od verze 1.6 lze pomocí "deno compile" sestavit ze zdrojových kódů binární spustitelný soubor. Nově "deno compile" podporuje také npm balíčky.
Aktuálně posledním 14. open source filmem od Blender Studia je CHARGE (YouTube). Dokončuje se 15. film Pet Projects. Začíná se pracovat na 16. filmu s pracovním názvem Project Gold.
Thunderbird má nové logo.
Není zcela jednoduché rozchodit v Linuxu kameru IPU6 umístěnou v noteboocích Dell Latitude 9420, Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10, Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 2, Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 7 a dalších. Ve Fedora Linuxu je to teď snadnější. Hans de Goede informuje o podpoře kamery IPU6 ve Fedora Linuxu pomocí balíčků umístěných na RPM Fusion.
Společnost AMD na YouTube představila a oznámila prodej grafické karty Radeon RX 7600. Cena začíná na 269 dolarech.
Podman Desktop dospěl do verze 1.0. Jedná se o grafickou nadstavbu nad nástrojem Podman, jenž umožňuje vytvářet a provozovat kontejnery, aniž by uživatel potřeboval práva roota.
V květnu 2020 Facebook oznámil, že kupuje Giphy s animovanými gify za 400 milionů dolarů. V říjnu 2022 britský Úřad pro hospodářskou soutěž a trhy (CMA) nařídil společnosti Meta (Facebook) službu Giphy prodat. Stalo se tak včera. Za 53 milionů dolarů ji koupil Shutterstock.
Byla vydána nová major verze 16 softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
GRUB_DEFAULT=0 GRUB_HIDDEN_TIMEOUT=0 GRUB_HIDDEN_TIMEOUT_QUIET=true GRUB_TIMEOUT="10" GRUB_DISTRIBUTOR=`lsb_release -i -s 2> /dev/null || echo Debian` GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash" GRUB_CMDLINE_LINUX="" GRUB_DISABLE_LINUX_RECOVERY="true"
Řešení dotazu:
A jak má grub zjistit že se tak stalo ? Nepleteš si to se zaváděním winu ?
GRUB_TIMEOUT="10"
na GRUB_TIMEOUT=10
.https://answers.launchpad.net/ubuntu/+source/grub2/+question/102684Nedávno jsem zkusil použít poslední Ubuntu na počítač, který se bude používat bez klávesnice na přehrávání prezentací na obrazovce. Normálně se GRUB neukazoval vůbec, což mě trochu překvapilo. A jednou po "násilném" vypnutí se najednou ukázal GRUB bez timeoutu, se kterým bez klávesnice nešlo nic dělat. Dál jsem na to neměl čas, a předpokládal jsem, že se nějak rozbil celý systém nainstalovaný na SD kartě. Teď jsem zkoušel hledat další informace, a vypadá to na nějakou chytrost GRUBu v Ubuntu... Ale že to cpou i do Server verze, to nechápu.
/etc/grub.d/00_header
odstranil řádek:
set timeout=-1
Pak bude potřeba spustit update-grub
, nebo možná dpkg-reconfigure grub-pc
- změny z /etc/...
se projeví v /boot/grub/grub.cfg
.
Dál je tam naznačené čistější řešení s vytvořením /etc/grub.d/01_recordfail_override
, protože ten původní soubor je nainstalovaný z balíčku a při aktualizaci ho to může přepsat zpátky.
start přepiš grub na bootování s menu bez timeout . . běh systému . shutdown přepiš grub na bootování bez menu power offpak to bude mít vlastnosti, které jste popsal. Na druhou stranu pokud je to třeba servřík který běží flash kartě a nastavený skoro celý na read only. Tak mi to ničí boot sector.
if [ \${recordfail} = 1 ]; then
set timeout=-1
else
set timeout=${GRUB_TIMEOUT}
fi
a nahrad to
set timeout=${GRUB_TIMEOUT}
/etc/grub.d/10_linux
obsahuje proměnnou, tedy pokudgrep recordfail /etc/grub.d/10_linux
případně grep recordfail /etc/grub.d/00_header
něco najde./etc/grub.d/40_custom
dopsat na konec zvlášť na řádek.set timeout=${GRUB_TIMEOUT}
set timeout=5
.update-grub
.
Tiskni
Sdílej: