Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
... Potřeboval bych hlavně toto: jaké porty jsou obsazené, mac adresy zapamatované na switchích/portech, datový tok, detekce bezpečnostních problémů (např. vypnutí portu vlivem arp poisoningu), konfigurace portů.
snmpwalk -v2c -c public SWITCH OID-MAC-ADDR-TABLE | perl -pe 'FILTR NA VYPSANI MAC ADRES V HEZKEM TVARU'
Konfigurace portu - opet nevhodne pro cacti ani nagios. Zalezi, co vsechno chces vypsat. Neco se da ziskat ze SNMP, nejlepsi je nechat si vypsat konfig primo od switche neco jako show running-config
, ale pak se to musi proparsovat a kazdej switch pouziva neco jinyho.
Switche webové rozhraní mají, ale je jich hodně a když chci najít nějaký "zlobivý" pc, pak musím identifikovat z dhcp jeho mac adresu, připojit se na centrální switch, propingnout všechny ostatní switche, z arp zjistím mac adresu konkrétního switche (podle shody zlobivé mac adresy a mac adresy switche na daném portu), pak se k takovému switchi připojit... Prostě nějaké centrální rozhraní je více než vhodné.V tom pripade bych si neco napsal. Melo by to byt jednoduche (neco jsme uz meli, ale uz to nejakou dobu nefunguje, takze hledam presne takhle, jak jsi popsal, ale chci to nejak predelat, mozna i s historii). Budto si neco zadarmo napises sam (nebo zkus google, urcite to uz nekdo resil) a nebo si to holt koupis (se vsim vsudy, vcetne podpory). Tady jsem nasel nejaky odkazy, zkus na to mrknout: http://ambitwire.com/nmm.html V rychlosti jsem prohlidnul jenom tyhle: http://adminucvngn.sourceforge.net/, http://akkada.tivi.net.pl/nms/, http://sourceforge.net/projects/calia/, http://netdbtracking.sourceforge.net/, http://netdisco.org/, http://nino.sourceforge.net/nino/index.html, http://www.shrubbery.net/rancid/ - neco z toho by mohlo byt to, co hledas.
To logování zní zajímavě, ale jak je to s rychlostí? Nezpomaluje to ty switche?To logovani bezi pres UDP. Switch posle UDP a nestara se. Navic, pokud se nepletu ty interni funkce bezi nejak oddelene od switchovani.
Tiskni
Sdílej: