Na redditu byly publikovány zajímavé QR kódy vygenerované pomocí Stable Diffusion. Přehled použitého softwaru v článku na Ars Technica.
Byl vydán Mozilla Firefox 114.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Nově jsou také na Linuxu podporovány USB FIDO2/WebAuthn bezpečnostní klíče. WebTransport je ve výchozím stavu povolen. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 114 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána červnová aktualizace aneb verze 2023.06-1 linuxové distribuce OSMC (Open Source Media Center). Z novinek lze zdůraznit povýšení verze multimediálního centra Kodi na 20. Na léto je plánováno představení nového vlajkového zařízení Vero, jež nahradí Vero 4K +.
Už zítra 7. června od 17 hodin proběhne SUSE Czech Open House 2023 aneb den otevřených dveří pražské pobočky SUSE. Těšit se lze na komentovanou prohlídku nebo přednášku o spotřebě procesorů.
Na vývojářské konferenci Applu WWDC23 byla představena řada novinek (cz): brýle Apple Vision Pro, MacBook Air 15” s čipem M2, Mac Studio s čipem M2 Max nebo M2 Ultra, Mac Pro s čipem M2 Ultra, iOS 17, iPadOS 17, macOS Sonoma, watchOS 10, …
Chystá se poslední jarní Virtuální Bastlírna. Nachystejte si ledové kávy, mojita a vodní chladiče a pojďte se se strahovskými bastlíři pobavit o technice a bastlení! Ptáte se, co mají bastlíři za novinky? Například se ukázalo, že OLED s SSD1306 ve skutečnosti nejsou nutně jen černobílé. Vyšla také nová verze KiCADu včetně betaverze pluginu pro tvorbu databázových knihoven pro KiCAD v InvenTree a na internetu se objevil USB
… více »6. červen je dnem za skutečný internet (neboli Světový den IPv6). Již tradiční příležitost urgovat svého ISP, kdy zavede do sítě IPv6, ale také příležitost šířit osvětu i mezi netechnické uživatele. V současnosti má IPv6 v ČR jen cca 20 % uživatelů (podle statistik společností Akamai a Google).
Festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí Maker Faire Prague 2023 proběhne o víkendu 10. a 11. června na Výstavišti Praha.
Byla vydána verze 8.18 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Projekty Blink a Blinkenlights dospěly do verze 1.0. Jedná se o x86-64-linux emulátor a jeho TUI nadstavbu sloužící jako debugger. Blink je v porovnání s qemu-x86_64 menší a rychlejší.
... Potřeboval bych hlavně toto: jaké porty jsou obsazené, mac adresy zapamatované na switchích/portech, datový tok, detekce bezpečnostních problémů (např. vypnutí portu vlivem arp poisoningu), konfigurace portů.
snmpwalk -v2c -c public SWITCH OID-MAC-ADDR-TABLE | perl -pe 'FILTR NA VYPSANI MAC ADRES V HEZKEM TVARU'
Konfigurace portu - opet nevhodne pro cacti ani nagios. Zalezi, co vsechno chces vypsat. Neco se da ziskat ze SNMP, nejlepsi je nechat si vypsat konfig primo od switche neco jako show running-config
, ale pak se to musi proparsovat a kazdej switch pouziva neco jinyho.
Switche webové rozhraní mají, ale je jich hodně a když chci najít nějaký "zlobivý" pc, pak musím identifikovat z dhcp jeho mac adresu, připojit se na centrální switch, propingnout všechny ostatní switche, z arp zjistím mac adresu konkrétního switche (podle shody zlobivé mac adresy a mac adresy switche na daném portu), pak se k takovému switchi připojit... Prostě nějaké centrální rozhraní je více než vhodné.V tom pripade bych si neco napsal. Melo by to byt jednoduche (neco jsme uz meli, ale uz to nejakou dobu nefunguje, takze hledam presne takhle, jak jsi popsal, ale chci to nejak predelat, mozna i s historii). Budto si neco zadarmo napises sam (nebo zkus google, urcite to uz nekdo resil) a nebo si to holt koupis (se vsim vsudy, vcetne podpory). Tady jsem nasel nejaky odkazy, zkus na to mrknout: http://ambitwire.com/nmm.html V rychlosti jsem prohlidnul jenom tyhle: http://adminucvngn.sourceforge.net/, http://akkada.tivi.net.pl/nms/, http://sourceforge.net/projects/calia/, http://netdbtracking.sourceforge.net/, http://netdisco.org/, http://nino.sourceforge.net/nino/index.html, http://www.shrubbery.net/rancid/ - neco z toho by mohlo byt to, co hledas.
To logování zní zajímavě, ale jak je to s rychlostí? Nezpomaluje to ty switche?To logovani bezi pres UDP. Switch posle UDP a nestara se. Navic, pokud se nepletu ty interni funkce bezi nejak oddelene od switchovani.
Tiskni
Sdílej: