Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
Byla vydána nová verze 7.2 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Před dvěma týdny vyšla placená verze pro chytré telefony a tablety (App Store, Google Play).
Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
rm -f /etc/udev/rules.d/70-persistent-cd.rules /etc/udev/rules.d/70-persistent-net.rules
Asi tak ze nekdpo tady chce klonovat system na jiny HW coz neni asi dobre reseni.Právě naopak. Při zachování architektury je to ta nejjednodušší a nejrychlejší možnost. Nevidím důvod nově instalovat něco, co funguje.
Volil bych radeji nejakou kopii konkretniho nastaveni nebo script ktery to zkonfiguruje.To možná při změně architektury.
chroot /cilovyos update-initramfs -k all -u
4) nainstalovat grub - v debianu staci grub-install /dev/DISK
a restartujes
Pokud bys mel nejakou specialni Xorg konfiguraci, tak ji opravis podle aktualniho HW (v jednom projektu jsem mel vsechny stanice stejne a neresil jsem zadne specialitky v Xorg, takze jsem mel jeden defaultni config). Pripadne muzes nainstalovat vsechny ovladace grafik, neudelat zadny config a Xorg se pri startu nakonfiguruje sam. Pripadne muze pouzit univerzalni FB nebo VESA driver.
Dalsi moznost je pripravit preseed skript a instalovat system tim preseedem. Vyhoda je cista instalace, nevyhody jsou doba a priprava preseedu. Ten preseed se pouziva i ve zminenem FAI, na root.cz vysel serial http://www.root.cz/serialy/fai-full-automatic-installer/, FAI umoznuje jeste post-install konfiguraci.
Osobne jsem pouzival samotny preseed, ale vytvorit ho byla fakt sila, navic ve squeeze debian installer je nejaky bug s rozdelovanim disku, takze spouste veci jsem resil v late_command toho preseed skriptu a mel jsem taky stejne stejny HW (resp. dva druhy HW).
Nejlepsi je opravdu vzit image a ten kopirovat s tema ctyrma upravama.
Tiskni
Sdílej: