Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzích 2.2.2 a 2.1.14. Přináší důležitou opravu chyby vedoucí k možnému poškození dat.
V ownCloudu byly nalezeny tři kritické zranitelnosti: CVE-2023-49103, CVE-2023-49104 a CVE-2023-49105 s CVSS 10.0, 8.7 a 9.8. Zranitelnost CVE-2023-49103 je právě využívána útočníky. Nextcloudu se zranitelnosti netýkají.
I letos vychází řada ajťáckých adventních kalendářů. Programátoři se mohou potrápit při řešení úloh z kalendáře Advent of Code 2023. Pro programátory v Perlu je určen Perl Advent Calendar 2023. Zájemci o UX mohou sledovat Lean UXmas 2023. Pro zájemce o kybernetickou bezpečnost je určen Advent of Cyber 2023…
Byla vydána verze 2.12 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 23.11 Topi. Přehled novinek v Changelogu.
Po 4 měsících vývoje byla vydána nová verze 4.2 multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu a na YouTube.
Byla vydána nová stabilní verze 23.11 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Tapir. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Řešení dotazu:
martin@martin:/tmp$ tftp 192.168.1.20 tftp> binary tftp> trace Packet tracing on. tftp> put openwrt-ar71xx-ubnt-rs-jffs2-factoryKdyz nedam
binary
a trace
, tak mi to taky hlasi chybu.
sent WRQ <file=firmware.bin, mode=octet>
sent WRQ <file=firmware.bin, mode=octet>
sent WRQ <file=firmware.bin, mode=octet>
Transfer timed out
Ten soubor má velikost 3,25MB, je možné že se tam jednoduše nevejde?
mtd
, která je v tom OpenWRT, případně přes sériák. Například můj TP-Link TFTP defaultně vůbec nepodporuje a musel jsem si připájet sériovou konzoli.
mtd
by bylo zajímavý, ovšem jak to napřed dostat do routeru. zkoušel jsem i wget
ale u stahovanýho souboru mi to psalo že je jen ke čtení, což jsem už nějak vůbec nepochopil co po mě chce :) a pokud stahuju přes ftp tak to vypíše chyba 550 RETR. Anonymous účet na FTP přitom je.
Pokud do LAN portu připojim DHCP server a následně se připojim přes wifi, tak mi to přiřadí IP adresu. Ale IP routeru nevim stejně.A co treba zkusit adresu brany, kterou dostane pres DHCP?
hexdump -C soubor_co_funguje | head
). Pokud si openWRT kompiluješ, je to soubor, co má v názvu řetězec factory
.
firstboot
.
Tiskni
Sdílej: