abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 11:33 | Nová verze

    Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 10.2 a 9.8. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Vypíchnout lze CLI AI asistenta goose. Podrobnosti v poznámkách k vydání (10.2 a 9.8).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:11 | Nová verze

    Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 30 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.0 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Armstrong bylo vybráno na počest amerického jazzového trumpetisty a zpěváka Louise Armstronga (What A Wonderful World).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:55 | Bezpečnostní upozornění

    V Drupalu byla nalezena a opravena kritická zranitelnost SA-CORE-2026-004 (CVE-2026-9082). Útočník může provádět libovolné SQL dotazy na webech používajících databázi PostgreSQL.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:11 | Komunita

    Richard Hughes oznámil, že službu Linux Vendor Firmware Service (LVFS) umožňující aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem, nově sponzoruje také společnost HP.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:33 | IT novinky

    O víkendu proběhla demopárty Outline 2026. Publikována byla prezentovaná dema. Upozornit lze na 16 bajtové, opravdu šestnáct bajtové, zvukově obrazové demo Wake Up! 16b (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.5 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled novinek, vylepšení a oprav v poznámkách k vydání a na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.5. 21:00 | IT novinky

    Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2026. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.5. 19:00 | Nová verze

    Canonical vydal Ubuntu Core 26. Vychází z Ubuntu 26.04 LTS a podporováno bude 15 let. Ubuntu Core je minimální neměnný operační systém určený pro vestavěné systémy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.5. 16:22 | Nová verze

    Bylo vydáno OpenBSD 7.9. Po dlouhé době opět se songem: Diamond in the Rough.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (14%)
     (31%)
     (4%)
     (7%)
     (3%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1674 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: není vidět celá hlavní nabídka - opensuse 11.4

    27.1.2012 17:50 czhyenacz | skóre: 2
    není vidět celá hlavní nabídka - opensuse 11.4
    Přečteno: 144×

    Dobrý den,

    žádám Vás o pomoc při řešení jednoho problém, který se týká neviditelnosti vrchní části hlavní nabídky(viz. příloha), která je schovaná jakoby za vrchním okrajem obrazovky. I když jsem už hledal přes google, tak jsem nic nenašel . Něříkám, že nikdo se s tím asi nesetkal, ale já osobně mám hlavně problém daný bug definovat slovně. Na desktopu mi daná distribuce funguje perfektně, ale je to asi i tím, že má 17ctku monitor. Hledal jsem, ale nenašel v různých grafický nastavení opensuse, kde si taky myslím, že se dá problém vyřešit, ale nemám na to pravděpodobně potřebné zkušenisti, či hlavu. Je to už delší doba, co se tento bug objevil, teď snad přišel čas na jeho zašlápnutí. Heavy metal a díky za radu, či nasměrování k řešení. (Opensuse 11.4 na Lenovu R61 "14ctka")

    Odpovědi

    27.1.2012 17:53 czhyenacz | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: není vidět celá hlavní nabídka - opensuse 11.4
    ... příloha : http://imageshack.us/photo/my-images/220/buglm.png/
    28.1.2012 09:15 Jix0 | skóre: 24 | blog: Not only for humans
    Rozbalit Rozbalit vše Re: není vidět celá hlavní nabídka - opensuse 11.4
    Zkousel si snizit v nastaveni toho "Start" menu kolik posledne pouzitych aplikaci se ma zobrazovat?? pokud je tam moc velke cislo tak to mozna roztahne az prilis, takze se to na cely monitor nevleze..

    Nemam jak si to ale overit, nemam uz nainstalovane openSUSE ani jine distro a Gnome jsem ani nepouzival, takze nevim.. Mohlo by byt ale resenim to co jsem napsal vyse.
    If you will not cooperate, you are to be executed! | Starting as a DJ

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.