Na konferenci Microsoft Build 2023 byl představen Azure Linux container host for Azure Kubernetes Service (AKS). Podrobnosti ve videu s otázkami a odpovědmi. Shrnutí v článku na DevClass.
Na itch.io probíhá Linux Game Jam 2023. Zapojit se a přihlásit hru běžící na Linuxu lze do 6. června do 01:59. Zahrát si lze hry z loňského ročníku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačové hry Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War a Hue. Na Epic Games Storu počítačovou hru Fallout: New Vegas - Ultimate Edition.
WordPress (Wikipedie), open source systém pro správu webového obsahu (CMS), zítra slaví 20 let. První verze byla vydána 27. května 2003.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno ve verzi 1.34. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Od verze 1.6 lze pomocí "deno compile" sestavit ze zdrojových kódů binární spustitelný soubor. Nově "deno compile" podporuje také npm balíčky.
Aktuálně posledním 14. open source filmem od Blender Studia je CHARGE (YouTube). Dokončuje se 15. film Pet Projects. Začíná se pracovat na 16. filmu s pracovním názvem Project Gold.
Thunderbird má nové logo.
Není zcela jednoduché rozchodit v Linuxu kameru IPU6 umístěnou v noteboocích Dell Latitude 9420, Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10, Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 2, Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 7 a dalších. Ve Fedora Linuxu je to teď snadnější. Hans de Goede informuje o podpoře kamery IPU6 ve Fedora Linuxu pomocí balíčků umístěných na RPM Fusion.
Společnost AMD na YouTube představila a oznámila prodej grafické karty Radeon RX 7600. Cena začíná na 269 dolarech.
Podman Desktop dospěl do verze 1.0. Jedná se o grafickou nadstavbu nad nástrojem Podman, jenž umožňuje vytvářet a provozovat kontejnery, aniž by uživatel potřeboval práva roota.
Řešení dotazu:
petr@nt:~$ echo > pokus.txt petr@nt:~$ cat pokus.txt petr@nt:~$ ls -l pokus.txt -rw-rw-r-- 1 petr petr 1 2012-02-09 14:39 pokus.txt petr@nt:~$Pošli pouze echo do souboru se vloží znak konce řádku 0x0A.
petr@nt:~$ echo -n "Prvni text " > pokus.txt petr@nt:~$ echo -n "pokracovani na stejnem radku...." >> pokus.txt petr@nt:~$ echo >> pokus.txt petr@nt:~$ echo -n "pokracovani na dalsim radku...." >> pokus.txt petr@nt:~$ echo >> pokus.txt petr@nt:~$ echo >> pokus.txt petr@nt:~$ echo -n "a jeden řadek jsme přeskočily...." >> pokus.txt petr@nt:~$ cat pokus.txt Prvni text pokracovani na stejnem radku.... pokracovani na dalsim radku.... a jeden řadek jsme přeskočily....petr@nt:~$
CRLF, tedy \r\n neboli 0x0d 0x0a.
Duvod je prosty: na mechanickych terminalech navrat voziku (tedy CR) trva delsi dobu, nez posun na novy radek. Takze se spusti navrat a nez se provede, tak uz se stihne provest i posun. Aspon tohle vysvetleni jsem nekde cetl
Dejv
echo -e "prvni\ndruhy\n"
echo -e \n
je totéž jako echo -e n
. Když přidáš backslash nebo uvozovky, tak ovšem vypíše dva prázdné řádky, protože echo dělá konec řádku samo o sobě. Jeden konec řádku vypíše samotné echo
.
printf "\n"
vypíše prázdný řádek (i s koncem).
Přesměrování ./script >soubor
funguje, to druhé pravděpodobně taky (pokud děláš, co vypadá, že děláš).
Takže nevidíš-li konce řádků, problém je nejspíš někde úplně jinde (třeba že se na unixový texťák díváš v microsoftím textovém editoru). Budeš sem muset dát kompletnější ukázku...
./script | unix2dos >output.txt
pokud ho tedy současně nebudeš používat v Unixu.
Tiskni
Sdílej: