abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 16:11 | Komunita

    V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:33 | IT novinky

    Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    dnes 10:55 | IT novinky

    Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    včera 17:55 | Zajímavý projekt

    Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    11.7. 16:44 | Komunita

    Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    11.7. 14:55 | Humor

    McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    11.7. 00:11 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.7. 21:00 | Bezpečnostní upozornění

    Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    10.7. 15:22 | Nová verze

    Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    10.7. 12:55 | Bezpečnostní upozornění

    Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (59%)
     (27%)
     (7%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (4%)
    Celkem 391 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník

    Dotaz: Pomoc! Cs 16 přes linux

    2.3.2012 17:27 Luken
    Pomoc! Cs 16 přes linux
    Přečteno: 443×
    zdravím, Chtěl bych se zeptat jak rozjedu cs 1.6 nonsteam na linuxu, neznám žádné návody ani příkazy, ani nevím url na wget apod. prosím vás o radu jak to všechno dát do kupy :-)

    Odpovědi

    Migi avatar 2.3.2012 17:35 Migi | skóre: 59 | blog: Mig_Alley
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomoc! Cs 16 přes linux
    2.3.2012 17:39 Luken
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomoc! Cs 16 přes linux
    Jinak šablonu mám debian-6.0-x86_64-cs1.6
    2.3.2012 17:40 Tom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomoc! Cs 16 přes linux
    neskodilo by rict jakou distribuci mas, pokud mas Ubuntu podivej se do Centra software a stahni si Wine, dalsi info najdes zde http://wiki.ubuntu.cz/Wine
    2.3.2012 18:15 Luken
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomoc! Cs 16 přes linux
    Hm takže zjistil jsem že návod je poněkud zastaralý, dělám vše podle toho ale stejně mi to nejde :) některé věci k tomu nejdou stáhnout, například takový: http://www.gnx.ro/download-file/cs/engine.v15_linux.tgz apod. takže bych prosil pokud možno návod, který je zcela funkční.
    2.3.2012 18:17 Luken
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomoc! Cs 16 přes linux
    S linuxem se učím teprve 2 den, mám svuj účet na www.4smart.cz kde bla bla.. ani nevím co je distribuce Ubuntu
    Migi avatar 2.3.2012 18:41 Migi | skóre: 59 | blog: Mig_Alley
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomoc! Cs 16 přes linux
    What the Fuck !

    Distribuce - laicky řečeno: Linux je jen jádro systému, linuxová distribuce je linuxové jádro + nějaké to prostředí s aplikacemi, popis tech znamejsich zde.

    Pokud chceš 100% funkční navod tak se laskave vymackni oč ti jde. Ten 4smart je server hosting hadam, takze se snazis udelat linuxovy server s debianem 6 na kterem pobezi server pro counterstrike 1.6?

    V tom připade čti todle vlakno.

    A než začneš držkovat tak se kloudně vymačkni.
    rADOn avatar 2.3.2012 18:40 rADOn | skóre: 44 | blog: bloK | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomoc! Cs 16 přes linux
    Milý lukene, když jsi psal svůj dotaz měl jsi nahoře napsáno následující:
    Nepoužívejte slova jako help… …nepoužívejte vykřičníky…
    Wydlácké hry provozuji běžně a asi bych ti mohl poslat vyzkoušený konfigurák pro wine a přidat nejednu dobrou radu ale proč bych to dělal? Kvůli někomu kdo nechce respektovat ani tu základní netiketu kterou dostane napsanou pod nos?

    (A neber si to osobně, prostě máš jen tu smůlu že jsi poslední v dlouhé řadě neurvalých wydláků kteří mě serou už delší dobu.)
    "2^24 comments ought to be enough for anyone" -- CmdrTaco
    2.3.2012 18:55 l4m4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomoc! Cs 16 přes linux
    Milý rADOne, ke svým výlevům sis vybral nevhodný dotaz. Titulek na rozdíl od řady jiých (,dotaz`, ,2012`, ,bash`, ...) obsahuje jasné shrnutí problému a dotaz sám je slušný, jakkoli může tazatel šokovat svou neznalostí. Jsou tu mnohem horší.
    rADOn avatar 2.3.2012 19:36 rADOn | skóre: 44 | blog: bloK | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomoc! Cs 16 přes linux
    Já vím že jsou tu horší, proto jsem taky psal ten dodatek na konec… (btw 2012 byl omyl a autor to opravil). Ale nedostatečné popisy mají aspoň tu výmluvu že třeba neví jak to popsat lépe. Ale napsat něco o čem je zřetelně napsáno že se to psát nemá, to už je neoddiskutovatelné. A jestli si nebudem vychovávat tazatele aby si vážili času lidí kteří jim pomáhají, tak to můžeme poradnu rovonu zabalit. A Luken má tu smůlu že v jeho případě něco vím o řešení :-) (BTW teď budu rozcházet Supreme Commandera, chodí to někomu?)
    "2^24 comments ought to be enough for anyone" -- CmdrTaco
    2.3.2012 19:23 Luken
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomoc! Cs 16 přes linux
    No, abych pravdu řeknul tvoje " Wydlácká " témata každopádně nepatří do této sekce, já se neptal na to co mám hrát, ptal jsem na to, jak hru Cs 1.6 spustim na linuxu, takže tvoje odpoved se evidentně nezdařila, děkuji a již nepiš.
    2.3.2012 19:24 Shafa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomoc! Cs 16 přes linux
    Podivej.

    Nejlepe, kdyz zajdes na forum Ubuntu, sekce hry- http://forum.ubuntu.cz/index.php?board=22.0 , tam zacni hledat a davat si stripky dohromady.

    Jinak - necekej od toho zadne zazraky a nejmene ze vseho cekej, ze by ti CS jelo uplne stejne jako ve win. Nepojede. A uz vubec ne na ATi grafarne.

    Hraju CS 1.6 rekreacne uz cca 13let a krome DDO to je opravdu jediny duvod, proc preci jen jeste obcas prebootuju do starickych WinXP, ac to v mem veku uz temer nemam zapotrebi :D

    Trochu si muzes zivot zjednodusit tim, ty dve, nebo tri stovky na CS1.6 obetujes a dvd si koupis. Steam pod linem vcelku jede.
    2.3.2012 19:29 Luken
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomoc! Cs 16 přes linux
    Děkuji za odpověd.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.