Společnost Meta na dvoudenní konferenci Meta Connect 2025 představuje své novinky. První den byly představeny nové AI brýle: Ray-Ban Meta (Gen 2), sportovní Oakley Meta Vanguard a především Meta Ray-Ban Display s integrovaným displejem a EMG náramkem pro ovládání.
Po půl roce vývoje od vydání verze 48 bylo vydáno GNOME 49 s kódovým názvem Brescia (Mastodon). S přehrávačem videí Showtime místo Totemu a prohlížečem dokumentů Papers místo Evince. Podrobný přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře.
Open source softwarový stack ROCm (Wikipedie) pro vývoj AI a HPC na GPU od AMD byl vydán ve verzi 7.0.0. Přidána byla podpora AMD Instinct MI355X a MI350X.
Byla vydána nová verze 258 správce systému a služeb systemd (GitHub).
Byla vydána Java 25 / JDK 25. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 18. Jedná se o LTS verzi.
Věra Pohlová před 26 lety: „Tyhle aféry každého jenom otravují. Já bych všechny ty internety a počítače zakázala“. Jde o odpověď na anketní otázku deníku Metro vydaného 17. září 1999 na téma zneužití údajů o sporožirových účtech klientů České spořitelny.
Byla publikována Výroční zpráva Blender Foundation za rok 2024 (pdf).
Byl vydán Mozilla Firefox 143.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Nově se Firefox při ukončování anonymního režimu zeptá, zda chcete smazat stažené soubory. Dialog pro povolení přístupu ke kameře zobrazuje náhled. Obzvláště užitečné při přepínání mezi více kamerami. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 143 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 43 (ChangeSet), tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 21. října.
Multiplatformní emulátor terminálu Ghostty byl vydán ve verzi 1.2 (𝕏, Mastodon). Přehled novinek, vylepšení a nových efektů v poznámkách k vydání.
systemctl status dbus-org.freedesktop.NetworkManager.service dbus-org.freedesktop.NetworkManager.service Loaded: error (Reason: No such file or directory) Active: inactive (dead)Po chvilce hledání jsem zjistil, že to odpovídá: https://bugzilla.novell.com/show_bug.cgi?id=738596 Závěr:
this is not a problem, we disabled service activation for NetworkManager on purpose.je pěknej, ale neřeší to vůbec nic
Řešení dotazu:
systemctl status dbus-org.freedesktop.NetworkManager.serviceCo řekne
systemctl status NetworkManager.service
? Pomůže systemctl enable NetworkManager.service
?
this is not a problem, we disabled service activation for NetworkManager on purpose.To naprost chápu, jestli se tím myslí dbus activation.
systemctl status NetworkManager.service NetworkManager.service - Network Manager Loaded: loaded (/lib/systemd/system/NetworkManager.service; enabled) Active: failed since Tue, 15 May 2012 15:34:25 -0400; 1min 36s ago Process: 1147 ExecStart=/usr/sbin/NetworkManager --no-daemon (code=exited, status=1/FAILURE) Process: 1144 ExecStartPre=/usr/bin/test x${NETWORKMANAGER} = xyes (code=exited, status=0/SUCCESS) CGroup: name=systemd:/system/NetworkManager.service
Tiskni
Sdílej: