abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 20:44 | Zajímavý článek

    Jean-Baptiste Kempf na svém blogu představil novou verzi 9.0 "Lei" kolekce svobodného softwaru umožňujícího nahrávání, konverzi a streamovaní digitálního zvuku a obrazu FFmpeg (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 20:11 | Komunita

    Richard Hughes oznámil, že službu Linux Vendor Firmware Service (LVFS) umožňující aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem, nově sponzoruje také společnost NVIDIA.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:22 | Zajímavý software

    Edvard Rejthar na blogu zaměstnanců CZ.NIC představil svou aplikaci SlideRshow (GitHub). Funguje jako prohlížeč fotek, ale i jako jejich organizér a prezentátor. Neinstaluje se, běží přímo v prohlížeči. Bez serveru. Offline.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:44 | Nová verze

    Kermit, tj. protokol pro přenos souborů, vznikl před 45 lety. Při této příležitosti byla po 15 letech od vydání poslední stabilní verze 9.0.302 vydána nová stabilní verze 11 implementace C-Kermit. S podporou IPv6.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:11 | Zajímavý článek

    První verze konverzního nástroje Pandoc byla vydána před 20 lety. Jeho autor John MacFarlane při tomto výročí rekapituluje jednotlivé etapy vývoje a přidávání nových funkcí – rozšíření nejen Markdownu a podporu mnoha dalších formátů.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    dnes 00:55 | Pozvánky

    Srpen přinesl nejen další spalující vedro, ale také Virtuální Bastlírnu s neméně žhavými novinkami. Využijte tedy předpovědi na deštivý čtvrteční večer a od 20:00 se připojte online k tomuto neformálnímu setkání kutilů, techniků a vědců, kde se strahovskými bastlíři proberete nejzajímavější věci, na které jste narazili za poslední měsíc. Pokud jde o novinky, řeč zcela jistě přijde na systém INDX pro tiskárny Průša, který na konci

    … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    včera 17:22 | Zajímavý článek

    Firma T-Mobile blokovala „dezinformační web“ AC24 bez toho, aniž by k tomu měla závazný pokyn orgánů veřejné moci. Píše to ve svém rozsudku Městský soud v Praze, který po čtyřech letech uzavřel kauzu blokace zmíněného webu. Operátor musí uhradit škodu ve výši 35 tisíc korun. Advokát společnosti T-Mobile se snažil i u odvolacího senátu argumentovat tím, že firma jednala v dobré víře, když na stránky omezila přístup poté, co ji k tomu vyzvalo

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    včera 16:33 | IT novinky

    Padla obžaloba v bitcoinové kauze. Státní zástupkyně chce pro Blažka 6,5 roku vězení, pro Titze 8 let.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:22 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 14:22 | Komunita

    Na GitHubu byl publikován seznam 55 kritických bezpečnostních chyb v SQLite s přiřazenými CVE čísly. JFrog Security informuje, že se jedná jenom o AI slop, části kódu na které CVE odkazují, v daných verzích vůbec neexistují. Upozorňuje také, že čísla CVE jsou přiřazována bez ověřování.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (6%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (23%)
    Celkem 2321 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: VDR a Prima Family (aneb Me TV na scestí)

    Jiří Svoboda avatar 23.5.2012 21:20 Jiří Svoboda | skóre: 37 | blog: cat /dev/mind | Prostějov
    VDR a Prima Family (aneb Me TV na scestí)
    Přečteno: 413×
    Jako DVB-T "nahrávadlo" jsem několik let bez problému používal několik verzí Ubuntu na starém notebooku a program "Me TV". Pak jsem ale konečně měnil hardware a rozhodl se nainstalovat Ubuntu 12.04. A začaly potíže...

    Nejdřív jsem zjistil, že Me TV 1.3.6, které v Ubuntu 11.10 fungovalo, je v Ubuntu 12.04 sice v úplně stejné verzi, ale nefunkční. Ví se to, ale nějak s tím nikdo nic nehodlá dělat, že prý si každý může stáhnout novější verzi třeba z launchpadu.

    Takže jsem nainstaloval z launchpadu novou verzi 1.4.0 a nestačil se divit. Je to úplně jiný program. Rozdělení na klientskou a serverovou část je sice zajímavý nápad, ale jinak se z Me TV stal de facto nepoužitelný program (těch důvodů je víc a jejich rozebrání by patřilo spíš do blogu).

    Takže jsem to vzal jako důvod si konečně rozjet VDR, což se povedlo. Alespoň jsem si to myslel. Funguje dokonale, jen se nesmím pokusit nahrát něco z Primy Family. Pak se objeví v logu záznam:
    May 22 22:23:31 htpc vdr: [31027] ERROR: video data stream broken
    
    a VDR se restartuje, znovu se pokusí nahrávat, znovu ERROR a tak pořád dokola...

    Možná jsem narazil na problém zmiňovaný zde:

    http://www.linuxtv.org/pipermail/vdr/2011-April/024694.html

    a sice, že sem tam nějaký kanál vysílá stream proti specifikaci.

    Tak bych se rád zeptal, jestli to už někdo neřešil. Nahráváte někdo pomocí VDR úspěšně Primu Family z DVB-T? Je nějaká další možnost, čím nahrávat (kromě MythTV)? Nebo nějaký tip, co ještě vyzkoušet?

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    Řešení 2× (Jiří Svoboda (tazatel), Ragzid)
    Jiří Svoboda avatar 28.5.2012 22:45 Jiří Svoboda | skóre: 37 | blog: cat /dev/mind | Prostějov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR a Prima Family (aneb Me TV na scestí)
    OK, vyřešeno. Mám všude Debian a já blb si jednou za čas řeknu, že dám někam Ubuntu a docela často narazím. No a tohle je jeden z těch případů. V Ubuntu nefunguje správně ani Me Tv ani VDR.

    Otestoval jsem to v Debianu 6.0 a chodí to bezvadně.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.