Programovací jazyk HTML.
Podpora TORu v Debianu 11 Bullseye a 10 Buster byla ukončena. Doporučuje se přechod na Debian 12 Bookworm.
Příkaz "opakuj donekonečna" je nově v rozporu s podmínkami používání ChatGPT. Příkaz vedl k prozrazení trénovacích dat [/.].
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 14.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS. Vypíchnout lze podporu NO_COLOR a Debugger Adapter Protocol (DAP).
Byla vydána verze 5.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
TuxClocker je Qt GUI nástroj pro monitorování a nastavování (přetaktovávání) hardwaru na Linuxu. Aktuální verze je 1.4.0. Z novinek lze vypíchnout monitorování využití AMD a NVIDIA VRAM nebo sledování spotřeby energie procesorů AMD a Intel.
O víkendu (15:00 až 23:00) probíhá EmacsConf 2023, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy jsou k dispozici přímo z programu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.
Řešení dotazu:
PS: Pravda nepotřebuješ, platba předem je největší podvod, který kdy v obchodě vznikl…Můžu vědět proč? IMHO je úplně stejný podvod platba po, akorát že na to doplácí ta druhá strana – musí zaplatit materiál a lidi a peníze dostane až bůhví kdy (a jestli vůbec). Nejlepší je platit buď z ruky do ruky (když to jde), nebo průběžně (u větších zakázek), tzn. platit zálohy, ze kterých se průběžně kryjí náklady na materiál a práci, to mi přijde nejspravedlivější a obě strany nesou srovnatelné riziko. A u služeb typu telefon považuji za ideální platbu předem i z pohledu zákazníka – sice riskuji, že třeba operátor zkrachuje a já přijdu o těch pár stovek, co jsem tam měl předplaceno, ale s tím se dá žít. Naopak si víc cením toho, že náklady jsou předvídatelné a nikdy neprovolám víc, než kolik jsem chtěl. Nemusím vůbec řešit nějaké složenky a riskovat, že bych někdy třeba zapomněl zaplatit a oni mne pak prudili s upomínkami, úroky a exekucemi. A největší tragédie, co se může stát, je, že mi dojde kredit, ale to si jednak můžu ohlídat a jednak si ho můžu dokoupit v nejbližší trafice nebo si zavolat o někoho jiného – a sanitku nebo hasiče si člověk může zavolat i bez kreditu. Prostě minimalizace rizik a starostí.
a to je ten největší podvod, tobě to neublíží ale ten operátor na tom získá klidně miliony, všimni si, že ty máš pocit, že jsi eliminoval rizika, ale eliminoval je ten operátor a to daleko bezpečněji a vydělá na tom navíc třeba jen na úrocíchTěch úroků jsem si samozřejmě vědom, ale vzhledem k tomu, kolik mívám nabito kreditu, tak 50-400 Kč, je nemá cenu řešit. Kolik bych měl na úrocích, kdybych tuhle částku nechal ležet na účtě (nebo i lépe investoval)? Prakticky nic, daleko méně než jedna SMSka. Ano, operátor si může „mastit kapsu“ na úrocích, protože zákazníků má hodně a těch peněz mu tam leží víc, takže úroky jsou nenulové, ale pořád je to zanedbatelné ve srovnání s tím, kolik vydělá na službách.
Tiskni
Sdílej: