Ve svém článku Getting Forked by Microsoft popisuje autor programu Spegel svoji nepříjemnou zkušenost s firmou Microsoft. Firma ho kontaktovala a zpočátku to vypadalo, že by mohlo jít o oboustranně prospěšnou spolupráci, autor tedy ochotně odpovídal na jejich otázky ohledně architektury programu a pomáhal jim ho zprovoznit. Následně komunikace ze strany Microsoftu utichla. Autor předpokládal, že zřejmě došlo ke změně priorit a firma
… více »Společnost Notion Labs stojící za softwarovou platformou pro spolupráci Notion (Wikipedia) oficiálně představila (YouTube) poštovního klienta Notion Mail. Aktuálně funguje pouze nad Gmailem.
Byla vydána nová verze 9.12 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Ubuntu 25.10 bude (𝕏) Questing Quokka (pátrající klokan quokka).
Ubisoft uvolnil zdrojové kódy softwaru Chroma pro simulaci barvosleposti pro vývojáře počítačových her. K dispozici jsou na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Defold (Wikipedie) je multiplatformní herní engine. Nejnovější verze je 1.10.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Licence vychází z licence Apache 2.0.
Správa služeb hlavního města Prahy se potýká s následky kyberútoku. Hackerská skupina začala zveřejňovat na internetu některé z ukradených materiálů a vyzvala organizaci k vyjednávání. Ta zatím podrobnosti k případu sdělovat nechce. Případem se zabývá policie i Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
OCCT je oficiálně k dispozici na Linuxu (YouTube). Jedná se o proprietární software pro zátěžové testování a monitorování hardwaru.
Společnost OpenAI představila AI modely o3 a o4-mini (𝕏).
Řešení dotazu:
Všechno máš v těch VOB souborech, tam je společně video, všechny audio stopy a všechny titulky (jsou programy, třeba rejig nebo vobedit kterej je umí rozložit a zase složit na jednotlivý části, třeba když chceš ručně vložit dabing kterej na originálnim DVD nebyl, ale to je už poměrně komplikovaná záležitost), v těch IFO souborech je pak nějaká navigace a metadata (kde začínaj a končí kapitoly, seznam stop a tak podobně, jakou barvou se mají vykreslit titulky) a BUP sou záložní kopie těch IFO souborů. Víc informací tady a tady.
py2gtk-libglade
podíval. Prohledal jsem pořádně správce balíčku a žádný takový balík tam nemám. Ani mezi nainstalovanými, ani mezi nenainstalovanými. A to mám přidané všechny zdroje softwaru, tak nevím potom, proč tam ten doporučovaný balík nemám. Dokonce ani nikde na internetu jsem balík py2gtk-libglade neviděl. Není v knize náhodou překlep? Protože jsem ve správci balíčků našel balík s podobným názvem - pygtk2.0-libglade
a zjistil jsem, že je nainstalovaný.
Tiskni
Sdílej: