abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1997 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Rozbalení odchycených paketů

    28.6.2012 21:45 Joseff
    Rozbalení odchycených paketů
    Přečteno: 728×
    Dobrý den,

    při aktualizaci jsme odchytávali pakety.

    Vše se povedo, celý balíček máme, ale neumíme ho rozbalit,

    nebo lépe řečeno nedostaneme se na soubory.

    Chtěl bych požádat o podrobný návod, jak se dostat na tyto soubory.

    Aby se pouze neteoretizovalo jak na to, tak zde je odkaz na balíček.

    http://forum.ican3800.zajsoft.net/viewtopic.php?f=5&t=309

    Každý tak může hned odzkoušet, zda by jeho nápad/návod fungoval.

    Děkujeme.

    Odpovědi

    Jendа avatar 28.6.2012 22:14 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozbalení odchycených paketů
    Mmm, osobně mi ten cap přijde nějaký rozbitý, ale data vidět jsou, tak who cares :). Hledáme v podstatě UDP-like tcpflow. Tady na to používají nějaký Perl a mně se nechce tahat CPAN :), tady na to jdou přes SCAPY, což by mohlo být v pohodě.
    29.6.2012 09:33 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozbalení odchycených paketů
    Hm, podle wiresharku jsou nektere raw pakety 'malformed', take je tam nejaky ipv4/6/EIGRP bordel. Je to urcite vsechno, neni to z obou koncu osekane ? Pochopil jsem to tak, ze je to nejaky binarni soubor s firmwarem do settopboxu ican38000-tw od o2 ?

    NN
    29.6.2012 10:51 joseff
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozbalení odchycených paketů
    Ano, mělo by to být kompletní a ano, je to do set-top-boxu ADBican3800TW.

    Mediacentrum již máme vytvořené a funguje, potíž je, že nepodporuje IPTV v ČR (co máme je ze Španělska), proto potřebujeme rozbalit českou aktualizaci, přidat naše rozšíření, zabalit a tím Flashovat set-top-box.

    - rozhraní od O2 je naprosto nepoužitelné
    29.6.2012 13:20 chrono
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozbalení odchycených paketů
    Ten súbor obsahuje UDP pakety, alebo len dáta, ktoré sa v nich nachádzali?
    Jendа avatar 29.6.2012 16:24 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozbalení odchycených paketů
    Určitě pakety, jinak by to Wireshark neotevřel.
    29.6.2012 17:02 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozbalení odchycených paketů
    Pres wirshark jsem filtroval pakety a pres tshark exportoval raw data, ale samotna data proste NE.

    Wireshark sice umoznuje exportovat data do bin, ale pouze pro kazdy paket zvalast(ta svine!).

    Jeste jsem zkousel rawshark (encap:105), ale bez vysledku, moc peklo..

    Takze doporucuju si modifikovat ted script nahore..

    NN
    29.6.2012 17:20 aaaaaaaaaaaaaaaaaaa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozbalení odchycených paketů

    Vyzera to divne, ale obsahuje to casti Linux kernelu -> odporucam kontaktovat jedneho z autorov (L.Rubaszewski) alebo priamo dodavatela a odvolat sa na GNU/GPL, ktory by mal dodat aj postup, ako to tam poslat.

    Konkretny string v texte, na zaklade ktoreho si myslim,ze ide o Linux:
    Linux version 2.6.11.12_stm20-33 (A.Mielcarek@autogrator1) (gcc version 3.4.3 (STMicroelectronics/Linux Base 3.4.3-19) [build Mar 10 2006]) #1 Wed Sep 8 11:32:36 CEST 2010
    ... a aj kopec dalsich.

    29.6.2012 21:27 Zajsoft | skóre: 1 | Pardubice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozbalení odchycených paketů
    Neni to treba odchytavat takhle, je primo SW na odchytavani FW, ten mi fungoval dobre. Ale extraktor mi uz nefungoval... :-(

    http://sourceforge.net/projects/infocast2tools/

    http://www.adslzone.net/postt52358.html
    30.6.2012 21:47 joseff
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozbalení odchycených paketů
    Děkuji všem za pomoc, již se nám to povedlo.
    1.7.2012 00:55 lertimir | skóre: 64 | blog: Par_slov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozbalení odchycených paketů
    Jak?
    1.7.2012 11:08 Joseff
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozbalení odchycených paketů
    Rozbalený soubor jsem též přidal.

    Kolega slíbil, že za pár dní napíše v našem fóru podrobnější postup.

    Zatím vzkazuje toto:

    Kdybych ho měl napsat v krocích tak asi takto:

    1) Snifovat packety

    2) správně vyfiltrovat data- to byl asi největší problém

    3) Odstranit CRC podle návodu elartisty

    4) najít začátek archivu a rozdělit správně soubor

    5) správně ho označit jako gzip

    6)Rozbalit

    7) zjistit, že tam je bootovací jádro a nand a nor image, což už je jinak než psal elartista

    8) to uvidím během pár dalších dní....

    Jinak ocením teď rady jak otevřít tu raw image uvnitř, artista měl ve španělské verzi přímo jffs soubor a v jiném umístění, kdyby někdo věděl na jistotu co s tím, nechám si poradit...
    19.8.2012 17:54 Joseff
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozbalení odchycených paketů
    Dobrý den,

    již umíme vše rozbalit, co potřebujeme, ale máme opačný problém.

    Nyní to poupravené potřebujeme zabalit a zde je nějaký problém.

    Balí se to na 2x poprve jako CPIO (instalační balíček) a podruhé v GZIP. A tady někde děláme chybu, protože pokud zabalíme i neupravenou verzi, tak se do boxu překopíruje, ale nechce se rozbalit.

    Pravděpodobně nesouhlasí kontrolní součet.

    A zde opět vázneme, protože nevíme, kde děláme chybu.

    20.8.2012 17:43 joseff
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozbalení odchycených paketů
    Někde jsem četl, že je více verzí CPIO a vzájemně nejsou mezi sebou kompatibilní.

    Je možno pomocí nějakého příkazu nebo programu zjistit o jakou verzi takto zabaleného souboru se jedná a s jakým parametrem byla vytvořena?

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.