abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 19:22 | IT novinky

    Společnost OpenAI uzavřela dohodu s americkým ministerstvem obrany o poskytování technologií umělé inteligence (AI) pro utajované sítě americké armády. Firma to oznámila několik hodin poté, co prezident Donald Trump nařídil vládě, aby přestala využívat služby společnosti Anthropic.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 13:33 | IT novinky

    Technologická společnost Anthropic v noci na dnešek oznámila, že se obrátí na soud kvůli rozhodnutí ministerstva obrany označit ji za bezpečnostní riziko dodavatelského řetězce poté, co nevyhověla jeho požadavkům týkajícím se používání umělé inteligence (AI). Prezident Donald Trump krátce před tím uvedl, že nařídil federálním úřadům postupně ukončit využívání jejích AI technologií. Spor mezi firmou vyvíjející chatbot Claude a

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 15:44 | Upozornění

    Zemřel Rob Grant, spolutvůrce kultovního sci-fi seriálu Červený trpaslík.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    27.2. 17:33 | IT novinky

    Apple oznámil, že iPhone a iPad jako první a jediná zařízení pro koncové uživatele splňují požadavky členských států NATO na zabezpečení informací. Díky tomu je možné je používat pro práci s utajovanými informacemi až do stupně „NATO Restricted“, a to bez nutnosti instalovat speciální software nebo měnit nastavení. Žádné jiné běžně dostupné mobilní zařízení tak vysokou úroveň státní certifikace dosud nezískalo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    27.2. 13:00 | IT novinky

    Americký provozovatel streamovací platformy Netflix odmítl zvýšit nabídku na převzetí filmových studií a streamovací divize konglomerátu Warner Bros. Discovery (WBD). Netflix to ve čtvrtek oznámil v tiskové zprávě. Jeho krok po několikaměsíčním boji o převzetí otevírá dveře k akvizici WBD mediální skupině Paramount Skydance, a to zhruba za 111 miliard dolarů (2,28 bilionu Kč).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    27.2. 12:44 | IT novinky

    Americká společnosti Apple přesune část výroby svého malého stolního počítače Mac mini z Asie do Spojených států. Výroba v závodě v Houstonu by měla začít ještě v letošním roce, uvedla firma na svém webu. Apple také plánuje rozšířit svůj závod v Houstonu o nové školicí centrum pro pokročilou výrobu. V Houstonu by měly vzniknout tisíce nových pracovních míst.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    27.2. 12:11 | Zajímavý článek

    Vědci Biotechnologické společnosti Cortical Labs vytvořili biopočítač nazvaný CL1, který využívá živé lidské mozkové buňky vypěstované z kmenových buněk na čipu. Po úspěchu se hrou PONG se ho nyní snaží naučit hrát DOOM. Neurony přijímají signály podle toho, co se ve hře děje, a jejich reakce jsou převáděny na akce jako pohyb nebo střelba. V tuto chvíli systém hraje velmi špatně, ale dokáže reagovat, trochu se učit a v reálném čase se hrou

    … více »
    karkar | Komentářů: 10
    27.2. 01:55 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.2. 21:33 | Nová verze

    Ben Sturmfels oznámil vydání MediaGoblinu 0.15.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání. MediaGoblin (Wikipedie) je svobodná multimediální publikační platforma a decentralizovaná alternativa ke službám jako Flickr, YouTube, SoundCloud atd. Ukázka například na LibrePlanet.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.2. 15:44 | Zajímavý software

    TerminalPhone (png) je skript v Bashi pro push-to-talk hlasovou a textovou komunikaci přes Tor využívající .onion adresy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (17%)
     (6%)
     (0%)
     (11%)
     (27%)
     (2%)
     (5%)
     (2%)
     (12%)
     (26%)
    Celkem 978 hlasů
     Komentářů: 25, poslední 3.2. 19:50
    Rozcestník

    Dotaz: Online uloziste na vlastnim serveru

    11.7.2012 10:44 ok2zar | skóre: 19
    Online uloziste na vlastnim serveru
    Přečteno: 759×
    Zdravim vsechny, vyvstala potreba automaticky synchronizovat adresare na ruznych zarizenich pro vice uzivatelu, ale na vlastnim serveru. Zadne storage nekde v tramtarii, kde nikdo nevi, kdo do toho kouka.

    Jako prvni me napadlo reseni s RSYNCem, coz je to nejjednodussi, ale vzhledem k tomu, ze je potreba mit multiplatformniho klienta (Lin, Win, Android), tak me napadlo se nejdrive zeptat, zda nekdo z vas uz neco podobneho nezarizoval a zda neexistuje neco hotoveho, nez vymyslet znovu kolo.

    Takze bych se rad zeptal na navrhy, jak to realizovat pri nasledujicich podminkach: Vlastni linuxovy server (idealne zadna hardcore configuace :-) ), klienti pro Linux, Windows a Android, verzovani (ale neni podminkou). Pokud by kliend delal i zalohu na lokalnim storage, tak je to jen dalsi prijemny bonus.

    Diky vsem co si to precetli a jeste vice tem, kteri poradi.

    Odpovědi

    11.7.2012 10:49 drunkezz | skóre: 34 | blog: kadeco
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Online uloziste na vlastnim serveru

    mozno bude stacit owncloud

    D.

    11.7.2012 22:30 Jooky (inactive) | skóre: 39 | blog: Jooky | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Online uloziste na vlastnim serveru
    Ako su zdatny uzivatelia ? :)

    Rsync je nativne pre linux, pre windows cez Cygwin a pre android cez Terminal IDE. Pre android som videl aj gui-ckovy build, ale neskusal som ho ...

    ... mne nerobi problem otvorit konzolu a pustit rsync, popripade moj script. Preto je na mieste otazka, co presne ocakavas ?
    12.7.2012 09:23 ok2zar | skóre: 19
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Online uloziste na vlastnim serveru
    Diky obema za odpoved. Nicmene presne tuto otazku jsem ocekaval, ale zapomnel jsem svuj dotaz polozit tak, aby tuto otazku eliminoval. :-D

    Je mi naprosto jasne, ze na linuxovem foru se predpoklada erudovanost alespon do jiste miry, ale pravidlo cislo jedna zni: Kazdy utzivatel je idiot a tak se k tomu je treba stavet. Me taky nedela problem si otevrit konzoli nebo udelat i desitky ukononu nezbytnych k dosazeni cile, ale v tomto pripade se tak musi dit zcela automaticky, nativne a nejlepe tak, aby o tom uzivatel absolutne netusil. V nejhorsim pripade aby byl nucet spustit neco tuknutim na ikonu. Drtiva vetsina uzivatelu je s bidou schopna ovladat svuj telefon.

    Jak jsem psal, tak RSYNC me napadl logicky jako prvni, ale radeji s ptam na nejaka reseni, ktera jsou pro koncaky nejmene dusevne zatezujici. Jinak se jedna predevsim o Widle a Android. Tech par linuxovych uzivatelu, kteri ve skupine budou jsou bile vrany a s temi nebude naopak zadny problem.

    Takze jeste jedou diky za nazor a napad. Ten owncloud zkusim. Pak jsem nasel jeste ftpbox a par dalsich.
    12.7.2012 09:47 Milan Roubal | skóre: 25
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Online uloziste na vlastnim serveru
    ja pouzivam Synology Cloud station na Synology serveru, windows client co se tvari jako dropbox s automatickou synchronizaci dat. Maximalni velikost souboru omezena na 1 GB, velikost dat omezena velikosti uloziste. Zatim tedy maji clienta pro Win a Mac, nevim proc tam zatim neni Linuxovy klient. Ten by bylo potreba asi dobastlit pres NFS ci sambu, pripadne RSync.

    Pro android se mi tedy kompletni synchronizace nezda moc vhodna, tam je asi lepsi mit jen webovy pristup k tem souborum, ze si uzivatel klikne co chce konkretne stahnout, coz ta vec take umi.
    13.7.2012 20:12 Kit
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Online uloziste na vlastnim serveru
    SVN, Git, Mercurial, Bazaar. Stačí si vybrat.
    14.7.2012 12:27 Sten
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Online uloziste na vlastnim serveru
    Původně jsem chtěl navrhnout WebDAV, ale pokud to má verzovat a zálohovat u klientů, tak git.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.