abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 01:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.12.0 dynamického programovacího jazyka Julia (Wikipedie) určeného zejména pro vědecké výpočty. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v poznámkách k vydání. Aktualizována byla také dokumentace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:11 | Bezpečnostní upozornění

    V Redisu byla nalezena a v upstreamu již opravena kritická zranitelnost CVE-2025-49844 s CVSS 10.0 (RCE, vzdálené spouštění kódu).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 14:00 | IT novinky

    Ministr a vicepremiér pro digitalizaci Marian Jurečka dnes oznámil, že přijme rezignaci ředitele Digitální a informační agentury Martina Mesršmída, a to k 23. říjnu 2025. Mesršmíd nabídl svou funkci během minulého víkendu, kdy se DIA potýkala s problémy eDokladů, které některým občanům znepříjemnily využití možnosti prokázat se digitální občankou u volebních komisí při volbách do Poslanecké sněmovny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    včera 12:33 | Zajímavý software

    Společnost Meta představila OpenZL. Jedná se o open source framework pro kompresi dat s ohledem na jejich formát. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:33 | IT novinky

    Google postupně zpřístupňuje českým uživatelům Režim AI (AI Mode), tj. nový režim vyhledávání založený na umělé inteligenci. Režim AI nabízí pokročilé uvažování, multimodalitu a možnost prozkoumat jakékoliv téma do hloubky pomocí dodatečných dotazů a užitečných odkazů na weby.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.10. 18:11 | Nová verze

    Programovací jazyk Python byl vydán v nové major verzi 3.14.0. Podrobný přehled novinek v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    7.10. 16:33 | IT novinky

    Bylo oznámeno, že Qualcomm kupuje Arduino. Současně byla představena nová deska Arduino UNO Q se dvěma čipy: MPU Qualcomm Dragonwing QRB2210, na kterém může běžet Linux, a MCU STM32U585 a vývojové prostředí Arduino App Lab.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    7.10. 15:55 | Nová verze

    Multiplatformní open source voxelový herní engine Luanti byl vydán ve verzi 5.14.0. Podrobný přehled novinek v changelogu. Původně se jedná o Minecraftem inspirovaný Minetest v říjnu loňského roku přejmenovaný na Luanti.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.10. 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 6.10 (YouTube) multiplatformního frameworku a GUI toolkitu Qt. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.10. 23:55 | Komunita

    Ubuntu 26.04 LTS bude (𝕏) Resolute Raccoon (rezolutní mýval).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (38%)
     (46%)
     (15%)
     (17%)
     (21%)
     (15%)
     (17%)
     (15%)
     (15%)
    Celkem 198 hlasů
     Komentářů: 13, poslední včera 07:41
    Rozcestník

    Dotaz: Systemd - kam rozkouskovat rc.conf?

    4.10.2012 20:18 punk-turtle | skóre: 3
    Systemd - kam rozkouskovat rc.conf?
    Přečteno: 386×
    Jsem linuxový věčný začátečník, byť už roky používám k práci Archlinux, protože mi prostě sedí, je rychlý i na mém prehistorickém notebooku. Skalní Archaři prominou, ale neumím to vše nainstalovat, tak používám kompletní Arch-based distra jako ArchBang nebo Bridge Linux. Nikdy jsem neměl problém během chvíle vše nainstalovat a rozchodit dle potřeby. Protože jsem si nedokázal poradit s nedávnými komplikacemi (glibc atd.), provedl jsem čistou instalaci z .iso obrazů, kde už jsou tyto problémy vyřešené. Těžkou hlavu mi dělá systemd. Byl jsem zvyklý při reinstalaci překopírovat starý rc.conf a pár nezbytných konfiguráků a vše fungovalo. Nyní prostě nejsem schopen docílit toho, aby aplikace a celé prostředí bylo v češtině, stejně tak čas se mi ukazuje o několik hodin jinak. Snažím se to někde vyčíst, ale na netu se neskutečně mísí návody na nastavení postaru a nově a já mezi tím nedokáži rozlišit. Poradí někdo, co a jak nyní nakonfigurovat pro české prostředí, kam rozepsat starý rc.conf? Stačí mi odkaz na nějaký návod s příklady konfigurace, protože mám pocit, že prostě někde mám chyby v syntaxi atd. Děkuji za každý tip.

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    4.10.2012 22:09 T.O.M. | skóre: 22 | blog: T.O.M.'s blog | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Systemd - kam rozkouskovat rc.conf?
    5.10.2012 07:38 Vojtěch Horký | skóre: 39 | blog: Vojtův zápisník | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Systemd - kam rozkouskovat rc.conf?
    překopírovat starý rc.conf a pár nezbytných konfiguráků a vše fungovalo

    Některá nastavení byla z rc.conf přesunuta do samostatných souborů. Právě kvůli snazšímu přechodu na systemd. Nové rozdělení do souborů je podrobně popsáno v manuálových stránkách nebo na wiki.

    celé prostředí bylo v češtině, stejně tak čas se mi ukazuje o několik hodin jinak

    Vizte soubory /etc/locale a /etc/localtime, popř. nastavení času.

    I am always ready to learn although I do not always like to be taught. (W. Churchill)
    Řešení 1× (punk-turtle (tazatel))
    5.10.2012 13:08 Vtipnéř | skóre: 39 | blog: Vtipnéřův blog | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Systemd - kam rozkouskovat rc.conf?
    Příloha:
    Nejjistější je používat ArchWiki, ale i tam jsou staré návody. Podrobný návod na systemd je tady, ale jelikož jsem s tím taky trochu bojoval, posílám v příloze svoje příslušné konfigurační soubory jako vzor. Soubor localtime má být symbolický odkaz na /usr/share/zoneinfo/Europe/Prague, nevím, jak se to v tom archivu uložilo. Příslušné části samozřejmě v rc.conf zapoznámkujte, pokud používáte starou verzi. Mně tam zůstala jen sekce DAEMONS, která je zatím se systemd kompatibilní. V tom přiloženém souboru není konfigurace sítě, protože používám networkmanager.

    Ať Vám to chodí.

    Jirka
    Opening Windows is better than washing them. Clearing Windows (e.g. erasing or deleting) is even much better.
    6.10.2012 07:39 punk-turtle | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Systemd - kam rozkouskovat rc.conf?
    Děkuju, wiki jsem samozřejmě pročítal, ale opravdu jsem měl chyby v syntaxi, ty ukázkové soubory mi moc pomohly, ještě jednou Díky.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.